Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Óvodásból iskolás - Szeretném...

Óvodásból iskolás - Szeretném könnyebbé tenni az átmenetet, csak nem tudom hogyan?

Figyelt kérdés

Elsős lesz a lányom és szeretném picit rákészíteni a sulikezdésre. Gondolok itt pl az alvás elhagyására, a feladattartásra stb.

Oviba 3 hete nem jár, addig minden nap aludt ebéd után kb másfél órát. Amióta nem jár, elkezdtem, hogy nincs du-i alvás (egyszer-kétszer előfordult, hogy nagyon kipurcant program miatt, akkor ledőlt), hanem feladatlapozik egy kicsit aztán játszhat csendesen.Úgynevezett csendespihenőt muszáj tartanunk, mert az öccse még alszik ebéd után.


Most ott tartunk, hogy az öcsit leteszem, a lány meg kb 15 percet csinálgat valami feladatlapot örömmel, utána elengedem játszani.

Szerintetek növelhetem ezt az időt lassacskán még 1-2 lapnyival, aztán úgy, hogy nyár végére fél óra körül bírjon egyfélét csinálni teljes figyelemmel?

Ha fáradtnak látom, hagyhatom-e ledőlni, vagy legyek következetes hisz szeptembertől úgyse alhat majd?


Amikor feladatlapozik én a közelben vagyok, csinálgatom a saját dolgomat, de azért ott van vele a figyelmem, kérdez, javasolok stb, tehát a kontakt megvan. Ezt később a gyakorlásnál-háziknál is így érdemes csinálni ugye? velem sose tanultak csak számonkértek, nincs példa előttem a hatékony tanulásra, tanulás-tanításra... szerencsére ő elég lelkes, csak türelmetlen és a kudarctűrésén is van mit csiszolni, de alapvetően rettentő mohó az új ismeretekre, kérdezett-válaszoltam módon megtanult olvasni, nyomtatott betűkkel írni, (írottan is meg akart, de azt megmondtam, hogy én nem, mert rosszabbul jár ha valamit félremutatok és nem helyesen tanulja meg). Szóval úgy látom a tudás öröméért, önmaga kedvéért tanul, aminek nagyon örülök. Szeretném, hogy így is maradjon, erőltetni nem akarom őt, csak nem tudom, mit tegyek, hogy könnyebben belerázódjon majd az iskolakezdésbe. Mindenképpen leterhelő lesz neki, 5 órájuk lesz minden nap, és fél 5-ig napközi :(

Érzelmileg rendben van a lányka szerintem, egy egészséges drukk van benne, hogy mi lesz az új helyen, de nem stresszel már rajta annyira mint korábban, hogy jajjlesznekebarátaim stb. Kis ovisbarátnője osztálytárs lesz, és amúgy is könnyen barátkozós fajta, nem féltem, és már ő se magát. A tanítónénikkel találkozott kétszer, kedvesnek tűntek neki (nekem is pozitív a benyomásom), a suliba is besétáltunk, hogy kicsit körülnézzünk. Lesz családlátogatás is.

Lelkes, mert átérzi, hogy új életszakaszba lépett, az ő kérésére átfestettük a szobát, az íróasztal beférése okán át is rendeztük, és egy csomó tanszert beszereztünk már vele. Nem nyomatom felesleges a sulitémát, de tény, hogy mostanában azért jelen volt valamilyen szinten a mindennapjainkban.


2015. júl. 5. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Túlzásnak tartom ezt a feladatlapozást. Harmadik gyermekem kezdi a sulit, de én nem tartom jó ötletnek, amit csinálsz... Közösen, hetente 1-2 alkalommal elég ezzel foglalkozni.

A tanszervsárlás is ráér augusztusban. Azt sem értem, miért nem alhat délután, ha álmos?

Ja, az enyém még jár oviba, mert dolgozom.

2015. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mi a fene ***** válasza:
ha kívánja, egy órácskát engedd még aludni, hadd pihenje ki magát szeptemberre. Nálunk úgy volt hogy kb. a téli szünetig leborultak a padra egy kis párnácskára és pihentek egy kicsit.Amúgy meg ha nagyon elfárad az iskolában, este hamarabb fog elaludni. ne izgulj, majd beáll a dolog. Egyébként még alszik a tesó, valamivel le kell foglalni, a feladatlapozás még mindig jobb, mintha tv-t nézne.
2015. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

igazából már hetek óta mondogatja, hogy ő már naaagy, nem akar aludni, sokáig is tartott elaludnia ebéd után, de utána megvolt neki a "szokásos" másfél óra ugyanúgy ,mint korábban, viszont régebben simán bealudt, most meg húzta 40-50 percig. És este meg nem lehetett lelőni, ezért gondoltam ,hogy talán már nem annyira kell a szervezetének. Amikor meg úgy láttam az elmúlt napokban, hogy nagyon kifáradt mert pl program volt délelőtt, olyankor ő se morgott, hogy nem akar aludni, és el is aludt pikk-pakk. Tehát ha úgy éreztem elfér neki a plusz pihenő olyankor adva volt a lehetőség.

A feladatlapozást ő találta ki magának. Lelkes, szívesen csinálja, élvezi is. Nagyon jó ötletes munkafüzetei vannak, kifejezetten íráselőkészítő, meg logikai stb. Tv-zni biztos nem engedem, főleg nem napi 1-1,5 órát, szerencsére ez nem is opció nálunk. Inkább játszik, rajzol stb, meg "feladatozik". Rém lelkes, minek törném le?

2015. júl. 7. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyerekek többsége nagyon rugalmas.Ebben az életkorban könnyen váltanak,nem lesz baj.Én azt gondolom,hogy 1.-ben leginkább a kötelességtudatot kell kialakítani,gyakorlások helyett,mert ez az időszak erre a legalkalmasabb.Pl.:hegyezze ki maga minden este a ceruzáit,nézzük át együtt a füzeteit,dicsérjük meg ha szép,ha nem szép annyira nevessünk egyet,hogy annak ferde a lába stb.,de holnap szebb lesz,hogy ne legyen szomorú az a betű,meg ilyesmi.Ezek a dolgok sokkal fontosabbak a gyakorlásnál.Eleget gyakorol majd a suliban.
2015. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!