Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolás gyermekek anyukái, ti...

Iskolás gyermekek anyukái, ti hogy álltok az ismétléssel?

Figyelt kérdés
Mikor kezdtek el ismételni? Hanyadikos lesz a gyerkőc? Hogyan tudjátok rávenni a gyakorlásra?
2015. aug. 13. 18:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Elképedtem, hányan írtátok, hogy kapott a gyerek nyárra feladatokat, és már egy elsősnek is olvasónaplót kell írnia… Nem gondoltam, hogy ekkora különbségek vannak az iskolák között.

A gyerekem sulijában második után volt, hogy a tanítónő azt a feladatot adta, hogy írják össze a gyerekek, mit olvastak a nyáron, mert majd megbeszélik órán és ajánlhatnak egymásnak könyveket. Mindenki buzgón körmölt, akikkel beszéltem, alig várták, hogy elmondhassák, mi jót olvastak – de sosem kérdezte meg tőlük a tanítónő. És se ezelelőtt, se ezután nem volt semmilyen nyári feladatuk…


Egyébként szerencsére a gyerekem imád olvasni, falja a könyveket. Amivel foglalkoznunk kéne, az a szorzótábla és a helyesírás… bevallom, elhatároztam, hogy augusztustól rányomulunk erre, de egyelőre mindig volt valami program, így csak a szorzótáblát gyakorolgatjuk.

2015. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam most megy másodikba.

Semmilyen feladatot nem kaptak,azon kívül,hogy pihenjék ki magukat.

Borzasztó nagy butaságnak tartom,hogy még nyáron is azzal kelljen gyötörni a gyereket,hogy tanuljon. Ebből kifolyólag én nem is erőltettem ezt a dolgot,nem olvastattam,nem írattam vele x sorokat,nem kellett matekoznia sem,nem vettem neki semmiféle foglalkoztató könyvet,sőt annál inkább buzdítottam,hogy pihenjen,nézzen mesét,bicajozzon..

Az én szüleim is így csinálták,és viszonylag jó tanuló is voltam.

Szerintem nem kéne tanultatni nyáron,az iskolában épp eleget kell majd egyhelyben ülni,és figyelni.

2015. aug. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!