Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 8 évesen iskolakezdés?

8 évesen iskolakezdés?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem ragaszkodik ahhoz hogy a fia 8 évesen kezdje az iskolát mert azt hallotta hogy sokkal fogékonyabb egy 8 éves agya.


Én attól tartok hogy 8 évesen nehogy túl nagy legyen a többiekhez képest.


Mit gondoltok, számít hogy 7 vagy 8 évesen kezdi az iskolát?


2015. aug. 18. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Sokat számít, főleg később. Ha 8 évesen kezd, akkor is 20 éves lesz legkorábban az érettségin, amikor az osztálytárasi 18 évesek lesznek. Nagyon nem jó.
2015. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
6 túl korai azt megértem, de hogy a 7 is?! Szerintem 7 évesnél később ne menjen..nagyon későn fog végezni és sok gyereknek már 6-7 évesen is van igénye többre mint az ovi...8 éves már amúgy is nagyon kilóg az oviból. Szerintem gáz és a gyereknek is rossz.
2015. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy van nyomós oka rá. Minden gyerek más. Az én lányom 7 évesen kezdi a sulit, és pont ideális. :)
2015. aug. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem fordított dilemma volt az iskola, illetve a szüleimnek.

Elsőben unatkoztam, mert nem mondtak sok újat, ezért felmerült, hogy átiratnak második osztályba. A tanítóval együtt számba vették a lehetőségeket és végül azért vetették el, mert az anyaggal tudtam volna haladni, viszont szociálisan lehet, hogy nem tudtam volna felvenni az iramot az egy évvel idősebbekkel.


Másik irányból, de ugyanezért veszélyes 8 évesen kezdeni. Sok szociális ingerről lemarad, amit az óvoda nem tud megadni. Illetve azt a példát adja át neki, hogy a sikerre várni kell, nem pedig tenni érte.

Anyám gyógypedagógus volt, a kisegítő iskolában érthető módon egyszerűbb volt a tananyag. Emlékszem, hogy milyen baromi okosnak hittem magam, mert hagyta, hogy hetedikesként a végzős diákjai dolgozatát javítsam (matek).

Aztán letörte a szarvamat, hogy ők akkor veszik a hatodikos anyagot, így nekem könnyű dolgom van.

2015. aug. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Egy évet maradhat oviban pluszban az óvodavezető javaslata alapján (nyilván megbeszélik a szülővel). További egy évet csak szakértői vizsgálat után, a bizottság javaslatára maradhat.
2015. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok. Számíthat a többi gyerekhez való viszonyában hogy akár 2évvel idősebb mint a másik, vagy ilyen korban 2év nem számít?
2015. aug. 19. 09:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat számít még 1 év is, nem hogy 2!

A 8,5 éves fiam most megy 3.-ba és nagyon sokat változott ezalatt a 2 év alatt is, de ennek nagy része persze pont a suli miatt történt.

Van egy idősebb fiú az osztályában, aki egy tartós betegség miatt kihagyott 2 évet a suliból és szegény elég kívülállónak érzi magát a sok "kicsi" között.

2015. aug. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Maximum 7 évesen mehet suliba szakértöi papiral lehet 8 évesen bár akkor nagy gond lehet ha csak 8 évesen megy suliba.és számit hogy 7 vagy 8évesen megy suliba .
2015. aug. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, számít, de a 8 éves korban való iskolakezdést csak szakértői bizottság engedélyezheti, és ők is csak nagyon nyomós indokkal, szóval ez már nem a szülő hatásköre.
2015. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk ha szemptemberi szüületésű, akkor semmilyen különös ok nem kell hozzá, hogy majdnem 8 évesen kezdje a sulit.


Ha megkérdezel tanítókat, senki nem javasolja, hogy 6 évesen kezdje bárki az iskolát. Akiket én kérdeztem legalábbis, mindenki azonnal rávágta, hogy ne. A lányom februári, ő így 7,5 évesen lesz elsős. Nyilván ha minden téren egyöntetűen jobban teljesítene a kortársainál, és fizikilag is elég fejlett lenne, akkor beíratnám hatévesen, máskülönben nem.

2015. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!