Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A ti családotokban/ismerettség...

A ti családotokban/ismerettségi köreitekben vannak "csodagyerekek"?

Figyelt kérdés

Nekem például az unokatesóm 18 éves, 16évesen mindenből megvolt az előrehozott érettségije, plusz mostanra 4 nyelvvizsgája van, a BME-re jár, és még egy négyese sincs, első félévben. Már minden vizsgája megvolt.. Ja, és persze versenyszerűen sportol, országos versenyeken előkelő helyeken végez.

Viszont a keresztapám mesélte, hogy a nők teljesen hidegen hagyják, úgyhogy kicsit aggódnak..


2012. jan. 9. 11:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
57%

Hát ilyen nincs az ismerőseim közt.


Ha a gyerekem lenne ilyen "csodagyerek" én bizony nem csináltatnám vele ezeket az előrehozott baromságokat. Csak mert képes lenne rá, minek? Legyen inkább gyerek még egy kicsit.

2012. jan. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Az unokatesód inkább szorgalmas,de nem számít szerintem csodagyereknek. Szorgalmas,okos,tevékeny-ami nagyon becsülendő,de egyáltalán nem ritka.
2012. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
nincs
2012. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is van egy ilyen ismerősöm, a baráti kapcsolatainak és a női nemmel való viszonyának a rovására megy az egész. Én úgy gondolom, hogy jó dolog sok mindent tudni és csinálni, de ha teljesen a társas kapcsolatok rovására megy, akkor az már inkább negatívum.


Talán majd később megjön a kedve amúgy a nőkhöz, ki tudja? Talán magas elvárásai vannak.. :P :)

2012. jan. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabályos csodagyerek, azért is tettem idézőjelbe. Hívhatjuk egyszerűen különlegesnek is. De azért a szorgalmasnál mindenképpen több.


Palm, ez nem a szülők miatt van, még csak nem is ők kezdték. Sőt, ahogy írtam a szülei már kezdenek aggódni érte, de a gyerek évek óta maga találja ki mit akar.

2012. jan. 9. 11:42
 6/25 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk szegről-végről rokon családban van egy autista kislány. A mindennapi életben nem tud mit kezdeni magával, de a vizuális memóriája páratlan. Sokáig néz egy könyvben egy oldalt, és utána "lerajzolja". Lehetne írásnak nevezni, de a szavakat a maguk módján nem érti, de minden vonalnak megjegyzi a helyét, még egy nyomtatási hibának is. Bármi ilyet néz sokáig, a legapróbb részletességgel vissza tudja adni (nyomtatásban megjelent írásokra gondolok).
2012. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Na ez az, mi is azt látjuk rajta, hogy simán megnyer akármilyen versenyt a BME-n, és a többi, de egy családi összejövetelen meg szavát se lehet venni, ha valaki hozzászól, látszik rajta, hogy kellemetlenül érzi magát. Valószínű átesett a ló másik oldalára, és huszonévesen már nehéz lesz ezen változtatnia.
2012. jan. 9. 11:45
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Palm!

Az előrehozott osztályoknak/vizsgáknak is megvan az előnye.

Nekem a bátyám a csodagyerek. A tanárok felajánlották anyuéknak, hogy hagyjon ki pár osztályt, de anyuék nem mentek bele.

Az lett az eredmény, hogy a tesók sz@rrá unta magát az órákon, nem volt neki semmi új a leadott anyagban, ez később meglátszott a magatartási jegyén, és a végén már unta az egész sulit, rühellt bejárni, de a magántanár meg megfizethetetlen lett volna a szüleimnek.

Ha kihagyhatott volna pár évet, akkor tanult volna, mint a güzü, és élvezte volna.

2012. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

Hát szerintem ez már csodegyerek...vagy zseni.


Unokahugom rajzol egész kcisi gyerekkorától kezdve, csak az érdekelte/li, emlékszem, hogy panaszkodtak róla a szülei, hogy iskolában is csak rajzolgat, órákon is.

Egész fantáziabirodalmat épített ki magának.

Tinikorobáan festeni kezdett, érdekes, hogy egyik rajztanára sem támogatta, sőt durva vitái voltak az adott tanárral, szülei sem hittek benne. Mi (én meg szüleim) próbáltunk lelket önteni belé. Sok csalódása ellenére, soha nem hagyta abba.

Viszont nála is a kommunikáció a bajos, mivel látszólag nem értkelte ő sem a tehetségét, magába forduló, "fucsa" lány, iskolákban beilleszkedési zavarai voltak.

Én küldözgettem a festményeit/grafikáit/digitális illusztrációit, főleg külföldre, szinte azonnal lecsaptak rá, most kiállítást követ kiállítás, sok képet eladott,

ügynökségek foglalkoztatják.

Ja és ő sem érdeklődött fiúk után, csak későn, úgy 22 éves kora felett lett meg az első "pasija", addig el volt a saját világában.


Szerintem sok tehetséges gyerek elkallódik, mert a szülők tesznek rá, vagy mert itt Magyarországon olyan keserű életfelfogás van, amibe nem fér bele ez.

2012. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Ja még hozzátenném, hogy már 5 éves korában egyedi stílusban rajzolt, átgondoltan.
2012. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!