Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan, milyen feladatokkal...

Hogyan, milyen feladatokkal lehetne a fiam értésképességét növelni?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy ez a jó szó rá, de tömören ez fejezi ki. A tanárnő mondta a suliban, hogy minden feladatot hibátlanul megold, de rá kell böknie neki az adott könyvben a feladatra. Tehát amikor elmagyarázza a gyerekeknek, hogy mi a feladat, akkor nem érti meg. Elég annyi, hogy odaáll mellé és rámutat. Tehát a feladatokat megoldja hibátlanul, miután megértette, hogy mi az. Nem tudom, hogy van e valami játékos feladatkönyv kifejezetten erre a problémára. Keresgéltem már mindenfelé, de nem találtam semmit. Most elsős, még nincs 7 éves.
2015. szept. 18. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ha most elsős, akkor nyilván nem tud olvasni. Honnan kellene Neki tudnia, hogy melyik a feladat? A tanarnonek eleve az egész osztály számára meg kellene mutatni, hogy mit kell csinálni. Vagy minden másik gyerek érti, csak a te fiad e ?
2015. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a tanárnő elmondja, hogy mi a feladat és ő nem tudja. Utána a tanárnő megmutatta hogy melyiket kell megoldania a könyvében, és megoldja hibátlanul. Azt mondta az osztályfőnöke, hogy nagyon okos, de általában nincs képben arról, hogy mit kell csinálni, viszont, ha megmutatja neki, akkor tudja. Tehát figyel az órán, mert a feladatokat hibátlanul oldja meg, de mégis. Remélem érthetően írtam le. Persze olvasni még nem tud, de a többiek tudják, hogy hol tartanak, ő meg nem
2015. szept. 18. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy szorong? Fél, hogy felsül? Én is kicsit ilyen voltam gyerekként (kicsit még most is), mikor ismeretlen közegbe, sok inger közé kerültem, lement a függöny és az olyan egyszerű dolgokat se láttam át, ami máskor csont nélkül ment. Lámpaláz vagy mi. Féltem, hogy nevetségessé válok.

Próbáld növelni az ingerküszöbét. Járjatok sokat emberek közé, rendezvényekre, csináljatok odafigyelést igénylő dolgokat, és közben beszélgessetek mindenféléről. Talán ha megszokja, hogy sokan vannak körülötte, és egyszerre több mindenre is lehet figyelni, javulni fog a helyzet.

2015. szept. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ha az a gond amit próbálsz körbeírni, azt beszédértési-beszédészlelési zavarnak hívják. attól függ :)simán lehet ez is a baj nálatok, ráadásul elég könnyű "kezelni", de nekem amiatt furcsa lenne, hogy ez már az oviban is kiderül, legkésőbb az iskolaérettségi teszten, hisz ott is figyelik, hogy megérti-e az utasítást.


enyémnél ez a gond, beszédészlelési elmaradása van.

egyébként nekem mint anyának fel sem tűnik, akkor bukik ki a dolog amikor óvónő elmondja mi a feladat, mindenki nekiesik ő meg zavartan néz. majd elmondja neki kicsit másképp vagy megmutatja és máris csinálja :)


ezért a memória felelős, méghozzá a középtáv memória.

sok sok beszélgetés, mi történt vele délelőtt, tegnap stb. az estimeséket visszakérdezzük, a tegnapi estimeséből meg rákérdezünk 1-1 dologra. pl.: hogy is hívták a tegnapi mesében a cicát? milyen színű volt a királylány cipője, mit olvastunk?

ugye a memória játékok :) nem nagy dolgok és azt mondták tavaly, hogy 1 év alatt leküzdi ezt, próbáljátok ki ezeket, ha ez a gond akkor segít majd :)

2015. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, hát nálunk az oviban utolsó évben nem csináltak semmit, iskolaérettségi sem volt. Kipróbálom a tanácsokat, hátha javul. Mert amúgy simán visszamondja, hogy mit mesélek, mi volt a suliban, bár az ebédre mindig azt mondja, hogy leves és második :) Próbálom fejleszteni a figyelmét, hasznos tanácsokat adtatok!

2015. szept. 18. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:

A beszédértés zavara önmagában (észlelési zavar nélkül is) megjelenhet, és nem mindig könnyű felismerni. Sok gyerek a szituációból, a többiek viselkedéséből ügyesen kikövetkezteti a hallottakat, és csak akkor kerül bajba, mikor ilyen plusz segítségeket nem kap. Viszont ha nem javítják időben, nagyon hátráltatja a gyerek iskolai pályafutását.

Bejelentkezhetsz az területileg illetékes Pedagógiai Szakszolgálathoz (a régi Nevelési Tanácsadók), és kérheted a gyerek beszédértésének vizsgálatát. Adnak egy szép hosszú űrlapot, amit a suliban kell kitöltetned (10 napjuk van rá, és nem utasíthatnak vissza!), és előbb-utóbb behívják a gyereket. a vizsgálatról szakvélemény készül, benne (szükség esetén) fejlesztési javaslattal, korrepetálás, fejlesztő foglalkozás előírásával.

Addig is ajánlom Gósy Mária-Imre Angéla: Beszédpercepciós fejlesztő modulok könyvét.

2015. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó választ is, nagyon hasznos volt. A könyvet beszerzem mindenképp, utánanéztem, nekünk biztos nagy segítség lesz.
2015. szept. 23. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!