Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám, milyen "feladat...

Hogyan tudnám, milyen "feladatokkal" fejleszteni 3,5 éves lányomat? Van a neten ezzel foglalkozó oldal?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm!
2014. jan. 27. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen képességét szeretnéd fejleszteni? Például a legózás, gyurmázás kifejezetten fejlesztő (szem-kéz koordináció, kreativitás, finommotorika), vagy a mászókázás, labdázás (jobb-bal agyfélteke összehangolása, nagymozgások).
2014. jan. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdztem egy ismerős gyógypedagógust, és azt mondta, hogy nagyon nagyon fontos most nekik az ugrálás, és a mászókázás, mert az agy olyan részei fejlődnek ezzel, ami a tanuláshoz kell majd, vmi keresztreakciót magyarázott a 2 agyfélteke közt.


Amúgy Nekem van egy ezer éves könyvem, ebből szoktam meríteni ötleteket:

Deákné B. Katalin

Anya, taníts engem!


Nagyon jó sztem, tök egyszerű fejlesztő feladatok vannak benne, mindent megtalálsz hozzá otthon, vagy kint a szabadban...

Fé évestől 6 éves korig vannak lebontva a feladatok, mindenféle instrukciókkal, sztem nagyon jó könyv, hiába régi, lehet, hogy már van újabb kiadása, nézz utána!


remélem segítettem! :)

2014. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit előttem írtak, nagyon jó, a Deákné könyv nekem is eszembe jutott.

A fentieken túl még: Logico, LÜk játékok és a Geopen kiadó ovis fejlesztő játékos lapjai: Észtorna, Agytorna, 111 labirintus, Kéztorna

Ezekben is a színezéstől, vonalvezetésen át, a formafelismerésig, összekötögetésig stb. minden van.

2014. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szabad összehasonlítani másik gyerekekkel, de úgy látom, nem ártana, ha kicsit többet foglalkoznék vele ilyen téren. Szeptemberi, és ezért ő a legnagyobb a bölcsis csoportba, kicsit megrekedtünk. Állandóan csak a tv-t nézné, én meg nem engedem túl sokat. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. jan. 27. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 3.5 éves a kilányom és nagyon sok foglalkoztató füzetünk van, ezeket imádja. Logico Prim nevű foglalkoztató, színezők. Gyurmázni szoktunk, ragasztani, festeni, a Tudatos Szülök webáruházból akarok majd mág rendelni 1-2 foglalkoztatót, azok nagyon tetszenek nekem.
2014. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Feladatlapok ovisoknak menüpontban szemezgethetsz:


[link]

2014. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!