Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az elsős fiam utál iskolába...

Az elsős fiam utál iskolába járni. Minden nap úgy kel fel, hogy utálja és nem megy. Át fog libbenni, vagy meddig "normális" ez?

Figyelt kérdés

A tanítónéni ebből semmit nem tapasztal, aktív, lelkes...

Hozzá tartozik, hogy olvas és számol kb. negyedikes szinten. De az írás és a színezés csapnivalóan megy.


2015. okt. 6. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyerek így van vele, nem fogja megszeretni csak beletörődik, ahogy mi is mondjuk csak a szünetek miatt járunk be.
2015. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én végig, még egyetemre is úgy jártam, hogy inkább nem mennék, most dolgozni se úgy megyek, hogy jaj de jó. Pláne a koránkelés...

Beletörődik, rájön hogy hozzátartozik az élethez, lesznek barátai akik miatt azért csak jó lesz menni.

Vagy egyszerűen nem fogja hangoztatni, hogy hú de utálok felkelni a sötétben és elmászni oda.

2015. okt. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Még alig egy hónapja jár, adj neki időt! Ha a tanító néni szerint a suliban nincs maga alatt, akkor csak simán még nem szokta meg, illetve az is lehet, hogy a társaival nem alakultak ki a baráti kapcsolatok. Én úgy láttam elsőben, hogy a fiúk közt sokáig ment a „harc” a helyekért, de másodiktól már mindenkinek kialakult a pozíciója, és megvolt, hogy kb. ki kivel haverkodik, így lenyugodtak. Ebben az esetben jót tehet, ha szervezel suli utáni programokat más gyerekekkel (pl. megbeszéled a szülőkkell, hogy menjetek ki valahová rohangálni egyet a gyerekekkel). Egész más élmény nekik, ha nem csak a suliban találkoznak, ha van más közös dolguk is.

No meg neked is jó, ha megismered a szülőtársakat.


(Persze lehet, hogy nem erről van szó, akkor bocs, hogy okoskodom. :))

2015. okt. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvasás, számolás negyedikes szinten megy? Nem lehet, hogy talán unatkozik az órákon? Az én fiam is elsős, csapnivalóan rajzol és színez és néhány betűt nyomtatott formában felismer. Az "írás" viszont sokszor szép neki, de valamikor csapnivaló. Attól függ milyen számot/betűt tanulnak. Viszont imád suliba járni, pedig nálunk is megy a harc a fiúk között. Ja és minden nap 0. órája is van (fejlesztő torna).
2015. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az iskolában aktív, jókedvű, akkor szerintem nem "utálja" az iskolát. Lehet, hogy a korán keléssel, készülődéssel van baj, vagy maga a gondolat, hogy "iskolába kell mennem, ez kötelező, nem maradhatok itthon játszani...", de amint odaér, rájön hogy nem is olyan rossz az. :)


Egy hónap tényleg nem sok idő, szerintem hamar megszokja, főleg ha barátai is vannak/lesznek.

2015. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam enyhe ADHD-s és az oviba menéssel vagyunk így. Öltözik és közben zohorál, hogy "útálok oviba menni, soha többé nem megyek. Nem szeretek oviba járni."

Aztán délután, ha érte megyek, akkor meg hazaindulni nem akar. (Szóval nálunk a tevékenység váltásokkal és az útnak indulással van probléma)

2015. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hétfőn volt egy műsor ebben a témában a rádióban, hallgasd meg, érdemes!

[link]

2015. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!