Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek kicsi volt a gyereke,...

Akinek kicsi volt a gyereke, éppen hogy 6 éves, amikor elkezdte az elsőt, leírná a tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Jó, és rossz is érdekelne, köszönöm!
2015. okt. 15. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Tapasztalatom ugyan nincs mert az enyém majdnem 7 volt amikor suliba ment, de én nem engednék egy "éppen hogy 6 évest" iskolába. Tudom.. gyerekfüggő.. de szerintem korai.
2015. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Az épp hogy 6 éves abban az értelemben volt nálunk határeset, hogy magasságra, és súlyra pont elérte az alsó határt. Egyébként már áprilisban betöltötte a 6-ot, mikor kezdte. Most 3dikos, de még elsősnek nézik :)

A tanulással, figyeléssel, szorgalommal nem volt probléma.

Az ovi utolsó fél évében nagyon sokat fejlődött a kezelhetősége és a figyelme, így nyugodt szívvel engedték iskolába.

A magatartása a szünetekben, napköziben nem a legjobb, de hát fiúról van szó....


Szóval összességében nem volt rossz döntés, hogy akkor kezdte :) de biztos nem is mindegy milyen tanárhoz kerül a gyerek.

2015. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Augusztusi vagyok, anno én is 6 évesen kezdtem az iskolát, semmi hátrányát nem éreztem, anyukám pedagógus volt, már írni-olvasni tudtam, nagyon szerettem a sulit :)


Viszont a mai elbaltázott oktatási törvényeknek köszönhetően, még 7 évesen sem szívesen engedtem a kislányomat iskolába.


Hatalmasak az elvárások egy néhány hónapja még óvodában játszó gyerekkel szemben. Nem normális, aki kitalálta, napi 6 tanórája van!! Reggel fél 8-16 óráig van iskolában, mert a nagyokosok ezt is jól megreformálták.

Én nagyon sajnálom a mai gyerekeket, mert iszonyatosan le vannak terhelve...


Én semmi esetre sem küldeném a gyerekemet 6 évesen iskolába, hadd maradjon még egy évig gyerek, hadd élvezze még az óvodában a gondtalan játékot!

Lesz még bőven ideje az iskolapadban ülni.

2015. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bizonytalan vagyok, mert én nem engedném, de az óvoda meg küldené, és győzködnek, hogy itt már csak visszafelé fejlődne, és milyen okos, értelmes, stb. Augusztusi egyébként. Félek, hogy nem a gyerek érdekeit nézik, csak kell a hely a kicsiknek:(. De mi van, ha tényleg szenvedni fog az oviban? Vagy inkább ott szenvedjen, mint az iskolában?
2015. okt. 15. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Még annyit tudnék mellette írni, hogy ha tudod konkrétan melyik iskolába menne, széjjel nézhetnél, érdeklődhetnél...szokott nyilt nap is lenni....


nálunk például az elsős napközis tanárnőnél még volt kb. fél órás délutáni pihenő. És 5 óránál nem volt több nekik naponta


2-es voltam

2015. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is 6 évesen kezdetem annak idején, a legfiatalabbként az osztályban. Alapjában csak az volt a hátránya, (tanulással, jegyekkel, semmi gond nem volt), hogy a többiek sokan majdnem egy évvel idősebbek voltak és az azért néha hátrány volt. Én is sokszor úgy éreztem még nem vagyok "azon a szinten", mint az osztálytársaim. És ezért néha piszkáltak is. Ez főleg 3.-6. osztályban nyilvánult meg, főleg, amikor már egyre inkább előkerültek "bizonyos témák". De hogyha iskolaérett, akkor nyugodtan mehet iskolába, de ha még egy évet maradna, az sem lenne tragédia; akkor még inkább a saját korcsoportjával kezdené a sulit.
2015. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fiam idén kezdte a sulit 6 és fél évesen. Szinte ő a legfiatalabb még így is az osztályában. Sokat vacilláltam én is tavaly ilyenkor, hogy mi legyen, de egyelőre úgy tűnik, hogy jól boldogul. Képes az órákon figyelni (persze vannak üres járatai, amikor nincs képben). Én elvittem nev.tan.-ba véleményt kérni, mert az óvónő rám bízta a döntést és az oviban nem volt iskolaérettségi teszt. Összességében egyelőre nem bánom, hogy így döntöttünk.
2015. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,nem tudom ki és miért pontozta le a válaszokat,szerintem hasznos mindegyik ( ha nem ért egyet valaki,miért nem írja le,ahelyett,hogy lepontoz tök értelmes válaszokat??).

Megyünk mi is nevtanba,meg a suliba is nyílt napra,aztán hátha okosabbak leszünk. Köszi még egyszer:)!

2015. okt. 17. 08:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiam 6 évesen ment iskolába. Pici volt, 113cm, vékony is.

Teljesen jól beilleszkedett, kezdettől fogva voltak barátai. Ja, és egyáltalán nem tudott sem írni, sem olvasni, mikor iskolába került.

Most az idén érettségizik az ország 20 legjobb iskolájának egyikében, végig ő volt az egyik legfiatalabb. Sosem volt emiatt hátrányban.


A kisebbet nem engedtük 6 évesen, mert nagyon rossz volt a finommotorikája, fejlesztésekre járt. Utolsó óvodás évében unatkozott, unalmában megtanult olvasni. Az írása meg a plusz 1 év után is ugyanolyan csúnya maradt.


Az egész gyerekfüggő, nincs jó vagy rossz megoldás.

2015. okt. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az iskolák nagy részében NEM kötelező a 16 óráig való bennmaradás, ha meg tudod oldani, a tanórák után hazamehet, csak írni kell egy papírt, hogy ezt így kéred.
2015. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!