Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Várja már az iskolakezdést...

Várja már az iskolakezdést kicsi (elsős/másodikos) gyereked? Ha nem, hogyan "hangolod rá"?

Figyelt kérdés

Az enyém nagyon nem, ma is sírva fakadt, amikor szóbajött, hogy egy hét múlva újra iskola. Pedig nem „antiszociális”, van pár barátja már az osztályban, jobbára mindenkivel kijön. De azt mondja, nem szereti az iskolát, szívesen járna inkább olyan helyre, ahol „érdekesen beszélnek a dolgokról”.


Tulajdonképpen megértem, de nem tudom, hogyan tudnék segíteni neki…



2013. aug. 24. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azén kislányom nagyon várja. mindig azt mondja ,hogy nemsokára megy "okosodni".
2013. aug. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Masodikos lesz a fiam,nagyon jo tanulo,de egyaltalan nem varja.Elkezdtunk ismetelni,foleg jatekos feladatokkal,de egyaltalan nem tetszik neki a dolog.A napokban elmegyunk majd uj tolltartot ,tanszereket venni,ha valamelyik megtetszik,akkor esetleg uj taskat is,hatha megjon hozza a kedve.Jobb dolog most nem jut eszembe.
2013. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A 2. hozzászólóval akkor egy cipőben járunk, és kicsit megnyugtat, hogy másnál is így van ez. Bár persze jobban örülnék, ha nem azt kellene néznem, hogy a gyerekemnek valami nem jó…

Az együtt vásárlás jó ötlet, én is tervezem a héten ezt, hátha lendületet kap tőle.

2013. aug. 26. 10:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem jó a suli,nem fogja várni.Sajnos a legtöbb helyen nem veszik figyelembe a gyerek személyiségét és teljesen leépítik természetes érdeklődését.Ha ez a helyzet,megoldás az együtt tanulás,mert színesebbé tehetjük azt ami érdekes lenne,ha a tanárok nem mindig csak konzerv válaszokat szeretnének hallani.
2013. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!