Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budapesti alapítványi iskolákk...

Budapesti alapítványi iskolákkal van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Jövőre menne a gyerekem iskolába.Ajánlott neki az alacsony létszámú osztály és a kiemelt pedagógusi figyelem.

Értelme ép, egyéb problémái vannak.

Mennyibe kerül havonta (suli+étkezés+egyéb)? Milyen exta "szolgáltatást" nyújt?


2015. okt. 23. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az alapítványi iskolák ára elég változó, 30–40 ezertől kezdve (pl. Waldorf) a „csillagos égig”. Ehhez jön még az egyéb, kb. 8–10 ezer.

Az én gyerekem állami suliban alsós, neki is kis létszámú osztályt ajánlottak a óvoda végén, az intelligenciája kimagasló, csak enyhén figyelemzavaros (nem hiperaktív), de nem jutottunk be alapítványi iskolába. Most viszont már azt mondom, muszáj lett volna mindent megtenni ezért, mert egy 30 fős osztályban, olyan tanítónőkkel, akiknek halvány lila dunsztjuk nincs a differenciálásról (30 éves tapasztalat ide vagy oda) kutya világa van egy olyan gyereknek, aki nem illik pontosan bele az elvárásokba.

Nem akarok senkit megbántani, nyilván vannak olyan tanítónők, akik fel tudják dolgozni, hogy nem egyformán „jelentkezős, mosolygós szőke kislány” mindenki, az is lehet, hogy ehhez a fiatal tanárok jobban értenek, nem tudom.

Sajnos az állami sulikban a tanárokon baromi nagy a nyomás, rohanniuk kell az anyaggal, folyton frusztálják őket „fentről”… ezt nálunk sajnos mind a gyerekek sínylik meg. Azt is érdemes megfontolni, hogy ha alsóban találsz is egy jó tanítónőt, felsőben már sok tanára lesz a gyereknek, és ott nem lesz „kiemelt figyelem”. Szóval én mindenképpen az alternatív sulikat támogatnám.

2015. okt. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem alapitványit keres hanem sni valo sulit abol van pesten egy pár és jók is .
2015. okt. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az "egyéb" probléma?Egyáltalán nem biztos,hogy alapítványi suli(azért,mert fizetős)vállalja.Az Alapító okiratban foglaltak a mérvadók.Ha abban benne van,hogy pl.SNI-s,Down szindrómás,Hiperaktív stb.gyerek oktatását vállalják,akkor igen!Az én legnagyobb fiam az Osztrák-Magyar Európa Iskolába járt(alapítványi,felvételizni kell,és tudtommal "speciális" eseteket nem nagyon fogadnak).A középső gyerekem szeptemberben kezdte a sulit.Sokat keresgélem,de megtaláltam.Állami,ingyenes,és a Montessori elvek alapján okítják Őket.Főnyeremény volt!Az én fiacskám nagyon okos-ezt sok teszt igazolta-ám 4 évesen kiderült,hogy hipotón,és részképesség-zavaros,ráadásul koordinációs zavara is van.Arról nem is beszélve,hogy házhoz jár a logopédus(most már csak az R betű hibádzik) Sebaj,2 évig(5-7) hordtam a Gézengúz Alapítvány szuper fejlesztő-pedagógusához-így őszre rendben volt minden.A sulit imádja,türelmes,együttműködő,az osztályban 23-an vannak(magyar,és állami iskola viszonylatban ez parádés),kap heti 2x-i-a tantere-beépített logopédiai foglalkozást.Van-bár fizetős,de az iskola keretein belül-karate,zumba,lovaglás(a suliból viszik el,oda viszik vissza Őket),és még sok más.Nézz utána,menj be,vidd be a gyerkőc papírjait,okosabb leszel!
2015. okt. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Mindenképp valami alternatív iskola lesz számára a megoldás. Sajnos neki a 20 gyerek is sok, maximum a 15 fő az amit még elvisel.

Sni-s, ahogy azt már valaki itt említette, pontosítva autista, tehát nincs egyszerű dolgunk.

2015. okt. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!