Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a feladata egy napközis...

Mi a feladata egy napközis tanárnak házi feladatokat illetően?

Figyelt kérdés

A napközis gyerekek házi feladatát nem kellene minőségre is leellenőriznie a napközis tanárnak?

A gyerekem hazajön napköziből, és amikor eddig átnéztem vele itthon a házi feladatokat, ezt vettem észre:


Terjedelemre el van készítve, ott is van a napközis tanár "láttamozása", de sok benne a hiba.

A napközis tanárnak nem kellene leellenőriznie, hogy ne legyen benne hiba?


2015. okt. 24. 20:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk átfutotta, hogy kész legyen, megnézte a külalakot, egy-két dologba beleolvasott, ha megfelelőnek találta, láttamozta. 25 gyerek mellett nem volt arra idő, hogy az egészet ellenőrizze, mert folyamatosan segített a gyerekeknek, ha azok elakadtak. Én elégedett voltam ezzel a rendszerrel.
2015. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

En napkozis tanito vagyok, most elsosokkel.

Amikor szakkor, fejlesztes, egyeb elfoglaltsaga van a gyereknek, en sem keszittetem el a gyerekkel a hazit.

Ezt a szulokkel az elejen tisztaztam, mindenki elfogadta. A napirendunk szoros, ebed, fel ora levegozes, majd egy ora hazi, uzsonna, es kb 40 perc jatek.

Ha a hazi idejen nincs ott a gyerek, akkor mikor tanuljak vele? Mikozben uzsonnazunk? Akkor o mikor eszik? Ha nincs orkan ereju szel, vagy arviz az udvaron, akkor a jatekidok az udvaron telnek, a kicsiknek hatalmas szukseguk van az oxigenre, szabad jatekra, rohangalasra. Szoval kint sem tudok az elmaradt hazival foglalkozni.

Ezeket at kell gondolni a szuloknek, nem eleg, h irtozatos ismeretanyagot tomunk a fejukbe, a sok delutani program miatt este kell hazit irniuk, sajnalom oket.

Embertelen, ami a mai iskolarendszerben folyik, elsosnek! van olyan napja, mikor hat oraja van, a tobbi napon ot.

Nyilvan eloirt oraszamok vannak, nem tudunk ezzel mit tenni, de volt olyan, amikor en is diktaltam a hazit, mert egyreszt erthetetlen feladat volt, masreszt azzal a feladattal toltottek volna a fel napjukat. Felesleges ez a nagy sietseg, nem valik hasznara a gyereknek, csak kudarcelmenyt szerez, elmegy a kedve az iskolatol, es elveszti az erdeklodeset, a kivancsisagat. Van par gyerek az osztalyomban, akinek mar pszichoszomatikus tunetei vannak, ket honap utan. Borzaszto.


Az oszi szunetre nalunk hazi sincs, masik osztaly sem kapott, igy a fiam sem, aki szinten elsos. Nem gyakoroltatom, pedig zold pontot kapott az irasra, de hagyom, hadd pihenjen, nem akarom kicsinalni elso evvegere.

Kicsit elkanyarodtam, tudom, h a kerdes alapvetoen nem errol szolt.

2015. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A napközi és az „iskolaotthonos” rendszer között az a különbség elméletben, hogy a napközis tanár nem szól bele a háziírásba, nem ellenőrzi, míg az iskolaotthonnál az órákat tartó tanítók vannak délután is a gyerekkel, akik tudják, kinek miben kell segíteni, és mivel a leckét is ők adták fel, ellenőrzik is.

Ez az elmélet.

A gyakorlat – nálunk – pedig ugyanaz, mint a kérdezőnél, nem foglalkoznak a leckével (a láttamozás is esetleges), arról pedig, hogy segítenének benne, szó sincs. Sőt, közölték, hogy szerintük a szülő feladata a lecke ellenőrzése, vagy az, hogy javíttassa a hibákat pl. a nyelvtanfüzetben.

No comment.

2015. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
pénteken nem irnak házit iskolában a fiaim .
2015. okt. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Én is napközis tanar vagyok. Minőségileg es mennyiségileg is átnézzük a gyerekekkel a leckét. Nem kapnak sokat, de alsoskent, sokszor hat ora utan eleg fáradtak...En is fontosabbnak tartom a friss levegőn futkosast.
2015. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nálunk eddig még átnézték és javíttatták ha úgy van. Most harmadikos, de úgy látom néha előfordul, hogy le van láttamozva de én találtam benne hibát. Én arra gondoltam, hogy nem vette észre tanár néni. De mostmár értem, lehet az van benne, hogy láttamoz, de a házi a gyerek dolga. Nem is baj ez, csak szóljon akkor legalább.

Mert azért minden nap nem tudom leellenőzni a gyerek lecóját.

Talán ha én is úgy járnák dolgozni mint a tanár nénik, talán sikerülne. De két meg három műszakba dolgozó, vagy épp a kereskedelembe késő estig dolgozó anyukák biztos hogy nem tudják ezt megtenni. Sajnos! Apuka van ahol van, van ahol nincs, van ahol ő is későig dolgozik, van ahol habár elég emberi időben otthon van, de nem lehet számítani rá sulis dolgokban. Szóval azért ez annál árnyaltabb kérdés szerintem! És sajnos mivel a hétköznapi emberek egyre kiszolgáltatottabbak és direkt azzá is teszik őket, így kénytelenek látástól vakulásig, meg két helyen is dolgozni, hogy egyántalán az alapvető dolgokat ki tudják fizetni. így nagyon nehéz a gyerekre úgy figyelni mint ahogy a nagykönyvben meg van írva. nem azért mert ők nem tennék meg, vagy mert ők igénytelenek vagy stb. hanem mert sajnos nem engedhetik meg maguknak. Persze tudom erre meg azt mondanák sokan hogy akkor minek vállalt gyereket. Hát azért mert ő is szeretett volna legalább egyet és csak azért mert ő nem a feljebb lévő rétegbe született, hanem csak az alsóbba attól ő is szeretne egy gyereket, hiszen neki is egy élete van és nincs mégegy.

A másik hogy lehet hogy mikor még tervezte a gyereket, gyerekeket, akkor még jobb helyzete volt, csak épp elhagyta a férje, vagy meghalt, vagy annyi minden lehet.

De egy biztos, nagyon nehéz a gyereket nevelni a munka mellett, úgy hogy a gyerek jó tanuló legyen és mindig úgy legyen vele foglalkozva, tanulva ahogy a nagy könyvbe meg van írva! Lehet ha sok szülő olyan időbeosztásban dolgozhatna mint a tanár nénik, lehet sokkal jobban tudnának tőrödni a gyerekekkel és más lenne talán a világ is.

2015. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Biztos nem fogja helyetted megcsinálni ... !!
2015. nov. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 mi a fene ***** válasza:
Ez már régi téma, de a tanárnénik is le vannak ám terhelve. Az, hogy 4 vagy 6 órája van, egy dolog, de van más kötelező elfoglaltság is, bár általában normális időben 5-6 óra körül otthon vannak, de ők is elfáradnak ám úgy ahogy illik.Az lenne a jó,, ha az egyik szülő otthon lehetne a gyerekkel délután. A napközi szükséges rossz, a mostani munkahelyi és egyéb körülmények nem segitik a gyerekes szülőket, sajna.
2016. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!