Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért ne tudja megjegyezni 1...

Miért ne tudja megjegyezni 1 osztályos gyermekem a betűkhöz a hangot?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtük az iskolát, 3 hete kezdték el a betűket tanulni, és észrevettem, hogy egyszerűen nem tudja melyik betű mi. Matekkal is gond van, míg szóban ha lassan is de megoldja az összeadás, kivonás, leírni nem tudja, illetve ha írásban kapja ezeket a feladatokat, nem érti mit kell velük csinálni. Jelenleg várjuk a behívónkat a nevtanba. Tanító néni véleménye annyi volt, hogy kicsit lassú, ami most még normális.

#tanulási nehézség #elsős gyermek
2015. nov. 16. 01:50
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Nem a gyereknek van baja, hanem a rendszernek, ami nem várja be őt! November van, ő meg elsős és már a nevtanba mentek. Szerintem hallgass több Vekerdy-t és gondolkodj el az alternatív sulikon, mert a gyereked érdeke nem a nevtan, hanem hogy rá is figyeljenek, ne csak a leadandó anyagra!
2015. nov. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi mindig le voltunk maradva egy kanyarral a tantárgyakból. Mire megértette már jóval előrébb volt a többi. Viszont amiből kimagasló az az angol nyelv mind a két gyerekem nagyon jó angolos. Én úgy vagyok vele hogy a matek görbüljön a többi tantárgyból meg lehet jobb jegyeket szerezni. Úgy nevelem őket hogy nem kell kitűnőnek lennetek a felmenőink sem egy géniusz, meg nem a matekból meg magyarból élsz meg hanem az idegennyelvből ha már ilyen jól megy. A nagyfiam most még az angol mellé felvette a svéd nyelvet. Amikor alsósok voltak nagyon sokat gyakoroltam velük én nem vittem sehová hanem az én módszeremmel jutottunk el oda ahol most vannak.
2015. nov. 16. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt végigcsináltam már egyszer 4 éve,így nem ért váratlanul.

Az elején nagyon sok türelem kell a gyerekekhez.Ami nekünk természetes,az nekik még teljesen új.

Az én elsős fiamék is már összeolvasnak szótagokat (ál-mos,mu-tat)de nincs nagy baj,ha még nem megy.

Hétvégén gyakran elővettük a füzetét,amiben ez van.Én úgy próbáltam neki segíteni,hogy mindig azt nézze,mi a második betű,ami a magánhangzó.

Sajnos rengeteget kell velük gyakorolni,mert ez mindennek az alapja.

A nevtan szerintem is még fölösleges,2 hónap suli után még nem kell kétségbe esni,egy olyan pedagógusra van szükség,aki nem hagyja lemaradni a gyerekeket.

2015. nov. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És hány betűt tanultak a 3 hét alatt? Mert ha hetente kettőt, akkor ne csodálkozz, hogy összekeveri. Egyszerre csak egy betűt gyakoroljatok, azt kerestesd vele újságból; fülelje ki szavakból, hogy hallja-e bennük, és ha igen, rakja-ragassza a képhez a megfelelő betűt (ugye használnak kivágott betűkártyákat?); alakítsa ki gyurmagilisztából és vezesse végig az ujját a formán ha a megfelelő hangot hallotta.

Összeolvasást is gyakorolhattok az eőkészítő szakasz hívóképei (sziszegő kígyó, mérges macska, stb.) és a gyakorolt magánhangzó összekapcsolásával. Ha ezt az egy betűt álmából felkeltve is magabiztosan megnevezi illetve a hang alapján kiválasztja a többi közül, vegyétek elő a következőt, gyakoroljátok be ugyanilyen alaposan, utána ismételjétek át az elsőt, és végül gyakoroljátok a kettőt együtt. Ezután jöhet a következő betű.

Nehezítés lesz, hogy közben az iskolában folyamatosan gyakorlatoztatják a többi csereberélt betűvel is, ami kissé megnehezíti, hogy alaposan rögzüljön a hang-betű kapcsolat, de ez ellen sajnos nem sokat tehetsz. Legalább az otthoni gyakorlásnál térjetek vissza oda, ahol a gyerek tart, és arra építsetek lépésről lépésre. Angol szavakat se úgy tanulunk, hogy 25 ismeretlen szó jelentését próbáljuk egyszerre memorizálni, lehetőleg még néhány hasonlóan hangzó szópárt is közé rakva.

A leckéjét segíts neki minél gyorsabban megcsinálni, számára az nagyrészt fölösleges időhúzás, illetve rossz módszerek (találgatás...) kialakítását és megszilárdítását segíti elő.

2015. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mert nem érdekli, ha valamit a gyerek nem akar akkor nem, mert unja
2015. nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!