Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos gyerekek...

Első osztályos gyerekek anyukái! Van közületek olyan akit jobban megvisel az iskolakezdés, mint a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés
Én teljesen kivagyok. Nem értem magamat, hiszen nem most váltunk el először egymástól. Mindenen parázok, persze próbálom nem kimutatni a gyerek előtt, de emiatt hogy magamban tartom még rosszabb. Félek hogy nem lesz elég önálló a lányom, nem figyel a dolgaira (mondjuk hajlamos is erre), vagy nem lesznek barátai. És emiatt rossz lesz neki. Ma reggel kicsit kemény is voltam vele mert nem tudta melyik táskában van a kulacsa pl. Meg hol van a csereruhás zsákja. Eközben minden szülő mosolyog, szinte eufórikus állapotban búcsúzkodnak az osztályban. Nagyon szerencsétlennek érzem magamat, miközben szerencsére a lánykámnak egyelőre nagyon tetszik a suli.
2015. szept. 2. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nyugi, itt vagyok én is :) Pont így érzek, ahogy te, tetőzve azzal, hogy a fiamnak nem tetszett az első nap. Én is azt láttam, hogy a többi szülő füligérő szájjal nézte az évnyitón is a gyerekeket, én meg próbáltam nem pityeregni. Tele vagyok aggodalommal, persze ezt előtte nem mutatom ki.
2015. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok...pedig nekem nem az elsőt kezdték,és nem is 1 gyerek van.De az első napot tegnap végig bőgtem. A kicsit azért sirattam,mert nem akart oviba menni..sajnáltam.A középsőt azért mert büszke vagyok rá,milyen ügyes nagyfiú már,és nem is igényli már annyira a jelenlétemet. :D A legnagyobb lassan ballag...féltem..mindentől. Jön lassan a közéspiskola..mi elsz vele...hogy illeszkedik be a koliba majd...elkallódik e..bántják-e majd.. stb.És még van 1 éve az ált.suliba,én meg ezen bőgök. :D A férjem frászt kap már,azt mondta rosszabb vagyok mint a 3 gyerek. :) Ilyen vagyok.Nem tehetek róla.Túl aggódok mindent,és féltem őket mindentől.Ha valami újítás van a suliba(mint pl. az idei tanévben) bepánikolok...hogy fogják ezt túlélni a gyerekeim :D persze önként és dalolva veszik az akadályt...bezzeg én :P Szóval teljesen mindegy első-e kis ovis,vagy 8.-os amelyikőnk olyan lelkületű azt megviseli minden egyes évkezdés. :D
2015. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem első gyermekem kezdte az iskolát, tapasztalatlan vagyok, és telejesen a padlon :D ALig tudom megállni, hogy bőgjem el magam, egész nap aggodom, hogy vajon hogy érzi magát, van akivel együtt van. Nekünk nagyon rosszul kezdődőtt az első nap ( egy kis balhéja volt az egyik kislánnyal- megszorongata a lányomat), ami bár ma elintéztem reggel de szivem szerint ott ülnék bent vele :) Nem vagy egyedül ezzel, sokan szerencsétlennek érzik magukat!
2015. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na meg a bőgés... :-O évnyitón kitört belőlem a sírás, és hogy ne lássák a férjemre borultam. Úgy nézhettem ki mint aki annyira rá van gerjedve apucira hogy még az ünnepségen sem képes uralkodni magán :-D Tegnap is sopkat sírtam, főleg mikor otthagytuk az osztályban kicsi lányomat "egyedül".
2015. szept. 2. 12:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Én mondjuk arra sem érzem alkalmasnak magamat hogy egy-egy iskolai konfliktust úgymond elrendezzek, mint a Te kedves harmadik válaszoló . Pedig szeretnék olyan lenni. Oviban más volt, még ismertük is az óvónénit, és szerencsére nem voltak kirívó dolgok. A pici fiam meg azt kezdte el tegnap ugyan azzal az óvónénivel, így ott kevesebb a para. :-)
2015. szept. 2. 12:11
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

A fiam egyáltalán nem izgult,vagy nem láttam rajta :)

Kérdeztem,ugye nem lesz semmi baj?

Azt válaszolta :anya 3 hónap hónap múlva 7 éves leszek,mi baj történhet :)???


Tegnap már volt sok barátja,az oviból csak ő ment egyedül ebbe a suliba.

Ma kicsit zavarban volt,még nincs ültetés,máshova kellett ülnie,mint tegnap,de megoldottuk.

Én meg várom itthon,hogy mit mond délutánonként :)

2015. szept. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%
nálunk inkább apa a sirós :-)
2015. szept. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a nagyobbik elsős, a kicsi meg most kezdte az ovit.

Az elsős miatt csakis azért nem aggódok, mert én is tanító vagyok, ugyanabban az iskolában, így látom, hogy érzi magát, mit csinál.

A kicsi sem sírt eddig, de én miatta vagyok odáig, hogy mit csinál egész nap.


Tapasztalatom szerint nagyon jól feltalálják magunkat a kis elsősök, tele vannak izgalommal, kiváncsisággal, tettvággyal. Neki eszükbe sem jut olyasmi, hogy anya teljesen meg van rémülve pont miattuk.

Nálunk egyik anyuka annyira ráragasztotta a parázást a kisfiúra, hogy minden reggel ketten bőgnek, egymásba kapaszkodva...ez meg azért már, valljuk be, túlzás...

2015. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!