Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák, akiknek magántanuló...

Anyukák, akiknek magántanuló a gyerekük hogyan csinálják és mi a tapasztalatuk?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy miért akarták, hogy magántanuló legyen a gyerekük.
2015. nov. 20. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Annyiból nem tartom jó ötletnek, hogy a korosztályos szocializációból eléggé le fog maradni. A későbbi boldoguláshoz pedig ez is nagyon fontos lenne, nem csak a lexikai tudás.
2015. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak olyan gyerekek magántanulók akik mondjuk valamilyen hátránnyal küzdenek pl. betegek és ezért nem tudnak iskolába járni, esetleg nagyobb korban élsportolók vagy egyéb olyan tevékenységet folytatnak ami kizárja azt hogy napi rendszerességgel iskolába járjanak. Legalábbis én csak ilyenekről tudok...
2015. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én csak egy magántanuló gyereket próbáltam korrepetálni, akit súlyosan deviáns viselkedése miatt már három általános iskolából rútak ki. A baj az volt, hogy anyuci mindig a kölök pártját fogta, ahelyett hogy elővette volna a korbácsot.
2015. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem mind a két gyerekem adhd-s. A védőnő hatalmas ötlete: tanítsam őket én otthon. Én egyből rávágtam, hogy nem. Több okból is:

1. Kell a gyerektársaság, sajnos sok a konfliktus, de felnőtt korában a munkahelyen is emberekkel fog együtt dolgozni, meg kell tanulnia ezeket a helyzeteket kezelni.

2. A férjem fizetéséből nem élnénk meg.

3. Két gyerekem van, különböző osztályból, osztódni nem tudok.

4. Nincs tanítói végzettségem (tanári van, de az nem ugyanaz).

5. A szülőnek nem ez a szerepe, és a gyerek nem is fogadja el őket általában ilyen szerepben. Még a leckét sem nagyon írják meg velem. Több gyerekpszichológus könyvében is olvastam (Vekerdy, Máté Gábor), hogy abból soha semmi jó nem sült ki, hogy a szülő tanítja a gyereket. Ebből csak a vita van. Anyával játszani kell, panaszkodni neki, hozzábújni. Nem lehetek a tanára.

Amennyiben van pénzetek magántanárt fogadni, megfontolnám.

A középiskolában ahol tanítottam előfordult, hogy a rossz magaviseletű gyereket hazaküldte az igazgató magántanulónak, és a szülők azt gondolták, hogy majd a gyerek tanul egyedül. Nem fog. Ha a suliban nem tanult, otthon még annyira sem fog. Egyik sem ment át a féléves vizsgán. Kell nekik az állandó tanári útmutatás, még középiskolában is.

2015. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak, akik vallási okból, valamilyen nem hétköznapi valláshoz tartoznak. Magántanulók, de a saját közösségükben levő más gyerekekkel vannak közös programok.

Vagy külföldön élnek; akár magyarok máshol, akár nem magyarok Mo-on. Az anyanyelven tanulás fontos dolog.

Rengeteg előnye lehet a magántanulóságnak, és attól még lehet tartani a mindennapos kapcsolatot az iskolával is. Ahogy jobb mindenkinek.

2015. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!