Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A szüleim nem engednek gimibe?

A szüleim nem engednek gimibe?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8. osztályos, és azt mondják, szó se lehet gimnáziumról, csak szakközép vagy szakmunkás iskolába mehetek (?) Állításuk szerint azért, mert a gimivel "kitörölhetem a seggem"

Szerintetek igazuk van?


2015. nov. 20. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész tovább, akkor valóban. De ha már most tudod, hogy főiskolára vagy egyetemre szeretnél menni, akkor nem felesleges.

De önmagában valóban nem sokra mész egy gimis végzettséggel.

2015. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szakközepes érettségivel sem mész többre mint a gimissel, viszont ha később tovább akarsz tanulni, akkor a gimis értékesebb. Egy jó szakma sokat érhet, viszont már az érettségi is alap elvárás.
2015. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azon is múlik, hogy mennyire vagy jó tanuló, illetve hogy mit szeretnél majd a főiskolán/egyetemen tanulni. Ha a humán terület érdekel, akkor érdemes gimibe menned, ha a műszaki dolgok, akkor inkább szakközép. Aki például gépész mérnök szeretne lenni, annak azért nem árt ha látott már csapágyat előtte és nem egy gimiből esik be az egyetemre mindenféle előképzettség nélkül. Ha nem akarsz tovább tanulni, akkor a gimivel tényleg kitörölheted...
2015. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Mi akarsz lenni ? Ha tudod menny olyan suliba ,ha egyetemre akarsz menni menny gimnáziumba ha nem akkor menny szakmát is ado szakközébe ott is szerezhetsz éretségit +szakmád is lesz .
2015. nov. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárhova is mész, ha lesz érettségid, akkor talán nem követsz el 11 hibát egyetlen mondatban, mint az előttem szóló.
2015. nov. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
De legalább a "lesz" szót egy "sz"-szel írta :D :D :D :D
2015. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szakközép is érettségivel kezd ma már, nem? Akkor menj oda, aztán érettségi után, ha jól ment a tanulás, jelentkezhetsz főiskolára. A mai felvételi követelmények annyira gagyik, hogy szakközépben is simán fel lehet rá készülni, nem kell egy szivatós, erős gimi. De ha jól értem, azt már neked kéne finanszírozni, nem? Gondolom főiskolát nem fizetnek a szüleid?
2015. nov. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!