Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nyári gyerekek Szülei! Válaszo...

Nyári gyerekek Szülei! Válaszolnátok pár kérdésre? Köszönöm ha válaszoltok!

Figyelt kérdés
Mi alapján döntöttek, hogy 6 évesen elkezdje gyermeketek az iskolát? Volt az oviban iskolaérettségi teszt? Ment iskolába vagy maradt egy évet? Ha maradt, új csoportba került? Egyerértettetek az óvoda döntésével? Megbántátok a döntéseteket?
2015. dec. 28. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:

A lányom augusztus végén született. Mivel nem első gyerek volt, nagyon vágyott az iskolába, mindig csak azt mondogatta, hogy szeretne már menni, állandóan iskolásat játszott a testvérével.


Az óvodában azt mondták, hogy maradjon még egy évet, de mivel az óvónő azt mondta, hogy szerinte MINDEN gyereknek az a jobb, ha ovis marad ameddig csak lehet, ezért nekem ez gyanús volt.

Elvittem egy magán iskolaérettségi felmérésre, ahol kihozták, hogy egyértelműen mehet.

A pedagógus kihangsúlyozta, hogy azokban az esetekben, amikor nehéz eldönteni hogy menjen vagy ne menjen a gyerek, ott ez az egyik legfontosabb, hogy a gyerek szeretne-e, vagy egyáltalán nem foglalkoztatja az iskola kérdés.


Azt is szokták mondani, hogy fiúnak jobb, ha marad ovis.

Tesóm fia júliusi, így visszatartották, majd annyira nem bírta az óvodát, hogy januártól elkezdett iskolába járni és köv. szeptemberben osztályozó vizsgát tett az elsős anyagból, és szépen ment aztán tovább...


Az én lányom még csak most elsős, de nem bántuk meg, hogy így döntöttük. Vannak nehézségei, de szereti az iskolát, és épp a nehézségei egy év múlva is ugyanúgy meglettek volna...

2015. dec. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém jövőre lesz 6 éves, már egy ideje eldöntötték hogy nem fog menni. 1-2 hónapja felmérés az óvodában és a szülőkkel is tartottak értekezletet, emellett a viselkedése, fejlettsége sem elég ahhoz, hogy iskolába menjen, figyelmetlen, fegyelmezetlen, nem tud rajzolni, legózni, a koordinációs képességei elmaradtak, szakemberhez jár - szóval mindenki egyetértett, hogy jobb lesz neki így. Ő költözés miatt másik oviba fog járni.
2015. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én augusztusi vagyok 4 évig jártam óvodábatehát 7 évesen mentem

Akkoriban még tiszta csoportba jártunk és az egész csoport kb egyszerre ballagásott együtt mentünk fel elsőbe

A mai napig is nagy sok óvodából maradt barátom van 21 éves vagyok szóval egyáltalán nem bánom még akkor sem ha így legjobb esetben is 24 leszek mire sikerül diplomát szerezzek (5éves gimibe jártam)

2015. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezecskék😊.


Kislányom júliusi. Szeretne iskolába menni, érdeklődő és nyitott gyerek, de 6 hangot téveszt és a kiszemelt iskolába tartott játszóházban annyira elveszettnek tűnt 😩. Egyik (régi, tapasztalt) óvónő szerint nincs miért visszatartani, ha jól sikerül a teszt, nem ajánlja, hogy maradjon. A másik óvónő szerint november végén még nem volt iskolaérett.

2015. dec. 28. 18:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bírom az óvónőket.

Miért kellene novemberben iskolaérettnek lennie, amikor jövő szeptemberben megy csak?

Nekik kéne a legjobban tudni, mennyit változnak még ennyi idő alatt a gyerekek...

2015. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fiam agusztusi ő 7 évesen ment ,de neki sok baj volt beszédével.igy 7 évesen ment nem bántuk meg .ma 7.osztályos eszes gyerek.
2015. dec. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyár közepén született fiam 4 évig járt óvodába. Mivel egy kicsi óvodáról van szó, ahol mindössze két vegyes csoport volt, neki nem okozott gondot, hogy elmentek a barátai, ismert egy csomó másik gyereket is.

Nálunk nem volt kérdés, hogy maradjon-e még egy évet, mert alapvetően nem komálta a változásokat, és nem vágyott iskolába.

Utólag sem bántam meg, úgy látom, a két osztálytársát (egy fiú és egy lány), akik alig 6 évesen kezdték a sulit, eléggé megviselte a dolog. Bár ehhez hozzátartozik, hogy a mi tanítónőink extrém esetek (legalábbis remélem, hogy máshol értelmesebbek vannak), mert szeptember 2. hetében már azon siránkoztak, hogy milyen „rosszak” a gyerekek az osztályban, mert szaladgálnak a folyosón. Számomra döbbenet, hogy egy pedagógus azt gondolja, attól, mert szeptember 1-jén becsöngetnek, az addig ovis gyerekből rögvest „megfontolt iskolás” lesz.


„Miért kellene novemberben iskolaérettnek lennie, amikor jövő szeptemberben megy csak?”


Na ez nagyon jó kérdés, és ugyanezt tettem fel én is, mikor a sulit megelőző szeptemberben elvittem a gyereket az iskola által tartott „előkészítőre” (nálunk sajnos kötelező ilyenre járni, a körzetes iskolába annyian jelentkeznek, hogy az előkészítőn való megjelenések fényében rangsorolják a gyerekeket – röhej), ahol 80 ovis gyerekkel foglalkozott két tanítónő, és a fiam kiosont félidőben, hogy ő ezt unja, menjünk már haza. Erre odajött hozzám egy tanítónő, hogy „anyuka, ez a gyerek iskolaértetlen” – miután felszedtem a leesett államat, megkérdeztem, nem egy év múlva kell-e iskolaérettnek lennie (választ nem kaptam persze).

2015. dec. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is a válaszokat!


Januárban van az iskolaérettségi teszt és én is úgy gondolom, hogy ebben a korban 1 hónap alatt is rengeteget fejlődnek. Ezért is tartok tőle, hogyha esetleg nem lesz túl jó a teszt, visszatartjuk, de még 8 hónap van az iskolakezdésig.

2015. dec. 29. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Lányom július végi. Mehetett volna a vizsgálat szerint, de elég mozgékony volt, én döntöttem úgy, hogy hadd ugráljon még egy évet, minthogy fekete pontokkal legyen tele az üzenője. Nem került új csoportba, a csoportból csak 6 gyerek ment tovább, fiatal volt az összetétel. Ez is szempont volt. Nem bántam meg, kellett az 1 év, nem is volt gond vele, azóta is kitűnő tanuló.
2016. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!


Ha maradna a csoport és az óvónők, nem érdekelne, de nem marad. De a másik óvónő mondta, hogy mehet majd, mert itt már nem fejlődne. Majd kiderül.

2016. jan. 10. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!