Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kamaszkorú gyerekek vagy...

Kamaszkorú gyerekek vagy fiatal felnőttek szülei! Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, hogy egyik napról a másikra lettek felnőttek a gyermekeim. Két év van közöttük, egy 18 éves fiú és egy 16 éves lány. Nincs Velük gond, jó gyerekek, ha lehet ilyet mondani, csak hirtelen kihagynak a dolgaikból, parkolópályára állítottak. Tudom, hogy ez az élet rendje, mégis váratlanul jött a felismerés, hogy már nem a pici gyermekeim. Nem telepdtem rájuk, jó a kapcsolatunk. A férjemmel kiegyensúlyozott házasságban élünk, egzisztenciánk stabil.

Mit csináltok a szabadidőtökben? Milyen a kapcsolatotok a gyerekeitekkel? Mintha újra fel kellene fedeznünk körülöttünk a világot.

48 éves vagyok.


2015. aug. 21. 17:04
 1/2 anonim válasza:
Szia, kezdjetek el kettesben hosszu hétvégére menni, szinházba járni, esetleg randizzatok, éljetek úgy, mint fiatal (gyermektelen) éveitekben. Legyen külön programotok a gyerekektől, ha van kedvük, csatlakozzatok. Esetleg kezdj blogot vezetni valami téged érdeklő témáról, kezdj el sportolni. Számtalan lehetőség van. Ne süllyedj az önsajnálatba, hogy már nem a te pici gyerekeid. Nézd a jó oldalát: két csodálatos, önálló, majdnem felnőttel oszthatod meg a mindennapjaidat.
2015. aug. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm. Jók az ötletek. Egyébként már bele is vetettük magunkat a sűrűjébe a férjemmel: moziba járunk, amikor csak tehetjük. Mindig is imádtuk a filmeket, hát.most faljuk azokat. Intellektuálisabb programok is érdekelnek, de előbb a szórakozás!
2015. aug. 26. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!