Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Váltott itt valaki iskolát...

Váltott itt valaki iskolát általános iskolás gyerekével? Pozitív tapasztalatokra lennék kívácsi.

Figyelt kérdés

Sajnos már úgy érzem, nálunk már tarthatatlan a helyzet. A gyerekek és szülők jó fejek, de a tanítók és az igazgatónő is borzalmas. A gyereket beskatulyázták már elsőben (bár számukra minden fiú a „rossz” kategóriából indult), a pedagógiájuk alappillére pedig a megszégyenítés. Hiába próbáltam kooperálni velük, lehetetlen.

Nem ragozom tovább, váltani szeretnénk, de a sok rossz tapasztalat miatt görcsben van a gyomrom a témától, attól félek, minden állami iskola ilyen. Nyilván ide is úgy jöttünk, hogy jól körülnéztünk, és bedőltünk a sok pózoló mosolynak, kedvességnek az igazgatónő és a tanítók részéről.

Ha valaki váltott, és jobb lett az életük ettől, kérem, írjon pár biztató szót!



2016. jan. 26. 18:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Természetesen akár gyerekek véleménye is érdekel e témában.
2016. jan. 26. 18:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk költözés miatt kellett sajnos sulit váltani. Egy nagyon jó közösséget hagytam ott. Sok jót hallottam az új iskoláról de szőrnyű volt, szinte ugyanaz volt amit írsz. Fél évet bírtam ott. Szeptembertől átjöttem abba a suliba ahova most járok, nagyon szeretem. Bár 1-2 tanárral itt is néha gond van de mindenhol van ilyen. Van aki szigorúbb van aki kevésbé. Én 8.-os vagyok, de így utolsó évre teljesen megérte váltani :)
2016. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Hát, nálunk az egyik kisfiút vitték el az osztályból másodikban, némiképp hasonló okból... fél év után visszajött, mert az új suliban még rosszabb volt a helyzet.
2016. jan. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi váltottunk, de nem evkozben. Érdemes megvarni az év végét, pláne ha elsosrol van szó, mert szinte kizárólag, hogy azonos módszerrel tanítanak a másik iskolában és ez nagyön nehéz lehet a gyereknek.
2016. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Nem elsős gyerekről van szó, harmadikos, és tudom, hogy ha alsóban még sikerül is jó tanítónőt választani, felsőben már sok tanár van, és ahogy a 2. válaszoló írta, van ilyen is, olyan is köztük – de nem bánnám, ha legalább egy-két jó tanár lenne. Azt hiszem, az igazgatón is múlik, milyen a tanári állomány.

Erről mit gondoltok?


A 2. válaszolótól kérdezem, aki 8.-os: nálatok (bármelyik iskolában, ahová jártál) általános (volt), hogy külön tanárhoz kell járnia a felsős gyerekeknek? A mi sulinkban a felsősök szülei azt mondják, az osztályok háromnegyede külön matek- vagy magyartanárhoz jár, mert nem adják le rendesen az anyagot a felsős tanárok…


3. válaszoló: ez elég lelombozóan hangzik. Bár nálunk is volt ilyen, az anyuka szerint azért akarta áthozni a gyereket, mert a tanítónők folyton ordítoztak a másik suliban… aztán innen is elvitték (nem csodálom, én mondtam neki előre, hogy ez sem jobb).


A 4. válaszolónak: köszönöm, ezek szerint nektek bejött a váltás, ennek örülök. Elmondanád, ti mire figyeltetek, mikor kerestétek az új iskolát (pl. igazgató személye, oda járó gyerekek milyenek stb.)? Mint írtam, kicsit félek, hogy újra melléfogunk, persze ahogy a 2. válaszoló írta, lehet újra váltani, de azért elkerülném, ha lehetne…

Nem elsős a gyerek már, és úgy tudom, majdnem minden suliban vannak „próbanapok”, szóval arra készülök, hogy csak szeptembertől megy úgyis.



(És bocs az elírásokért, most láttam, hogy már a kérdést sem sikerült helyesen kiírnom.)

2016. jan. 27. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem szerencsém volt, mert a másik iskolában dolgoztam egy ideig a tanárokkal és így napi szinten belelattam az órákba, megismertem a stílusukat, láttam a diákok hozzaallasat is, nem csak a bemutató órák "előadásait ". Ha van rá lehetőség, akkor a kiszemelt iskola diákjai a legjobb informatorok, tőlük lehet a legbiztosabban a valóságot megtudni.

4. voltam

2016. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok:

Az előző suliba nem nagyon jártak különtanárhoz, de ott voltak korrepetálások és a tanár választotta ki hogy kinek kell mennie (bár azzal se értünk túl sokat)

A mostani suliba elég sokan járnak különtanárhoz bár nem azért mert nem adják le rendesen az anyagot hanem ők gyengébb képességűek illetve BTM-es vagy SNI-s papírjuk van. 1 tanárral van bajom az a biosz-kémia, nagyon ki se nyitottuk a könyvet szeptember óta csak megvettük, témazáróra az összefoglalást egy mondatba megírtuk aztán szabad foglalkozás, szóval ő tényleg rosszul tanít, de a bioszt csak be kell magolni, a kémiából ha már legalább a fogalmak megvannak a 3-as is megvan. A többi tanár igyekszik elmagyarázni az anyagot. A magyartanár pedig újra megtanítja azt amit eddig vettünk mert a félévi dolgozat átlaga nagyon rossz lett, bár nem tudom melyik tanár adta volna le mégegyszer az anyagot

2016. jan. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi ugyanilyen okok miatt váltottunk iskolát első osztály után. A fiam volt az ügyeletes rosszgyerek, bár tény, hogy náluk is minden fiú eleve hátránnyal indult. A második osztályt már új suliban kezdte, és nagyon jól érzi magát, a tanítónénik is dicsérik, szeretik. Nem azt mondom, hogy ő a legjobb gyerek a világon, és itt is megesik, hogy hoz haza olyan üzenetet, hogy nem fogadott szót, meg hasonlók, de semmi kirívó nincs. Az a durva, hogy a régi sulijából még üzentek is az újba, hogy ez a gyerek kezelhetetlen és nem lehet vele bírni. Ezt a mostani tanítónéni mondta nekem, és hozzátette, hogy nem is érti, mert ő semmi ilyet nem tapasztal.
2016. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most nagycsoportos a lányom, évek óta járok a 3 környékbeli általános iskolába nyílt napokra, illetve jó pár szülőt ismerek, akiknek ezekbe a suliba járnak a gyerekeik. Nem mondom, hogy mindig mindennel egyetértenek vagy hogy minden pedagógusért odavagyok, akit láttam, de alapvetően többségben vannak a pozitív tapasztalatok. Felső tagozatban már nem minden iskolában ez a helyzet sajnos...
2016. jan. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányom 4. osztály után váltott iskolát. Felvették egy nyolcosztályos gimibe. Nekünk nagyon bejött az iskolaváltás. Sokkal magabiztosabb lett és ráadásul félévkor kitűnő bizit hozott haza.
2016. febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!