Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Érti valaki a félévi értékelés...

Érti valaki a félévi értékelést az elsősöknél?

Figyelt kérdés
Ma megkaptuk. Testnevelésnél kiválóan teljesített, de alá van húzva hogy sok mozgást javasolnak. Azért nem értem, mert általában az utolsó szavak a leggyengébb minősítések.Ez az utolsó. Most azért kell a sok mozgás, mert ügyetlen, de akkor hogy kaphatott kiváló értékelést? Jobban örülnék a jegyeknek. Azt legalább értem.
2016. jan. 29. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez a gond a magyar oktatassal: sok baromságot bemagoltatnak, de az értő olvasás nem megy....


Azért javasolják a sok mozgást, mert a gyerek élvezi. Mellesleg a szavak értelme számít, nem a sorrend.

2016. jan. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezd meg a tanárt. Az első válaszoló pedig egy arrogáns barom.

Én azt nem szeretem a szöveges értékelésekben, hogy nincs egyértelmű skála, csak különböző értelmű jelzők egymás mellett. Ráadásul nálunk nem is a tájékoztató füzet sablonját használják, hanem külön szöveget írnak minden tárgyból. Most akkor ha azt írják, hogy rajzórán "törekszik a képmező megkomponálására", az vajon dicséret, mert egyáltalán törekszik ilyesmire, vagy elmaradást jelez, mert csupán csak törekszik rá?

2016. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a minőségi válaszadást. Nézz meg egy sárga tájékoztató füzetet és akkor megérted miről beszélek. Egyébként megkérdeztem a tanárt. Azt mondta: "Ja, mindenkinek ezt húztuk be." Ennyit a magyar oktatásról.

Kedves második! Köszönöm a választ. Régen jobb volt a szöveges értékelés amikor szerencsétlen pedagógusnak nem alá kellett huzogatni, hanem saját magának kellett megírni a gyerek előmeneteléről a véleményét. Akkor ténylegesen a te gyerekedről szólt a dolog. Most csak egy halmazból válogatnak ami megközelíti a te gyereked "jellemzőit", de koránt sem biztos hogy teljes mértékben igazak rá. A gyerekek lekére hivatkoznak, de ez a fajta értékelés ugyanúgy szorongást kelt bennük. Én legalábbis ezt vettem észre.

2016. febr. 1. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig elsőnek igaza van. Első osztályban a félévi értékelés főleg motivációs, ösztönző jellegű. Hiszen picik még, szinte ovisok, a szöveges értékelésnek meg pont az a lényege, hogy beskatulyázás helyett a segítségnyújtás a célja. Úgyhogy azért javasolnak, nagyon helyesn, sok mozgást, mert a testmozgás egészséges, és ellensúlyozza az iskolai egy helyben ülést. Ha megnézed a többi értékelési sort, nem egyértelműen felel meg a mondatok sorrendje egy skálának máshol sem.
2016. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!