Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyermekeitek kb. mikor...

Elsős gyermekeitek kb. mikor kezdik tanulni a nagybetűket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Második félévben, de olyan kutyafuttában tanulták, hogy a mai napig nem automatizálódott a lányomnál, gondolkodnia kell, hogy is írják (most harmadikos).
2016. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek nem is elsőben fogják, hanem másodikban. Lassú, kényelmes a tempó, nem rohannak.
2016. febr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mármint az én fiamék, na :)
2016. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokkal több értelme van másodikban tanulni. Eleve második végén tanulnak a mondatokról és harmadikban a tulajdonnevekről, addig nem is használják érdemben a nagybetűket.
2016. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk márciustól kezdik. Az év végi felmérőben már szerepel. Tudniuk kell addigra, hogy a tulajdonneveket, a helység neveket nagybetűvel írjuk. Még a kis írott betűk sem rögzültek a fiamban teljesen, nem tudom, hova ez a rohanás.
2016. febr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, picit jobban kifejtem...

A lányom sajátos nevelési igényű, ezért rendszeresen ellenőrzi a szakértői bizottság az iskolai előmenetelét, előírják, hogy milyen segítségre van szüksége.

Most (harmadikban) ott tartunk, hogy valószínűleg felső tagozatra fel fogják menteni a kézírás alól, és laptophasználatot fognak neki előírni, annyira nem tanult meg elsőben írni. Picivel több odafigyeléssel, lassabb tempóban simán meg tudott volna tanulni, de így, ahogy ők tanulták...

Többször észrevettem, hogy egy-egy betűt, betűkötést rosszul tanult meg az iskolában. Úgy, hogy egész órán rosszul gyakorolta be, tele volt a füzete, munkafüzete a hibás írásmóddal és a tanítója nem vette észre! Mondanom sem kell: sokkal nehezebb egy rosszul berögzült dolgot kiiktatni, mint eleve jól megtanulni... sajnos erre nem figyeltek. A nagybetűkkel még több gond van. Szegény gyerek sokszor elakadt írás közben, még másodikban, harmadikban is, egy külön lapon kellett próbálgatnia, hogy hogy kell írni az adott betűt.

Harmadik év elején voltunk a szakértői bizottságnál, és megállapították, hogy a folyóírás a lányomnál akadályozó tényező. Hiába lenne számtalan előnye, ahhoz rendesen meg kellett volna tanulnia írni, automatizálni kellett volna a folyamatokat. (Amúgy átlagon felüli IQ-jú, kitűnő tanuló, rendszeresen jár tanulmányi versenyekre, de a kézírás nálunk mumus.)

Azt javasolták, hogy a lehető leghamarabb tanuljon meg gépelni, és felejtsük el a kézírást, amilyen hamar csak lehet! Ennyit a rohamtempójú írástanulásról... több kárt okoz, mint amennyi haszna van.

(Első végén szóba került az is, hogy magánúton elviszem fejlesztésre, és nyáron teljesen újratanul írni, de már akkor is azt mondta az osztályfőnöke, hogy hagyjuk a csudába, alsóban elnézik neki, a mai világban meg alig lesz szüksége folyóírásra.)

2016. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kriszpo ***** válasza:
A kisfiam nem rég múlt 2 éves és már majdnem az összes nagybetűt ismeri. Nem dicsekvésből írom és nem szándékosan tanítottuk neki. Youtube-on a Kerekmese ABC-s dal és a többi videó alapján megtanulta magától. Most már Word-ben nyomogatja a billentyűzetet. Persze nem fog 10 évesen egyetemre menni :)
2016. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ügyes nagyon a kisfiad, de ez azért nem ugyanaz, mint az olvasás- és írástanulás.

Egyébként az én fiam 3 és fél évesen már olvasott (nyilván nem az Anna Kareninát, hanem rövidebb szavakat, szókapcsolatokat), szintén magától, de pl. folyóírással írni most tanul.

2. válaszoló vagyok.

2016. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!