Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szétszórt gyerek felső tagozat...

Szétszórt gyerek felső tagozaton, avagy ez mindenhol így megy?

Figyelt kérdés

Kíváncsi volnék, a ti vagy felsős gyereketek iskolájában mit adnak a gyerekeknek, ha otthon felejtik a felszerelésüket (pl. füzet, körző), vagy elfelejtenek megírni egy házi feladatot. Tantárgyi egyest?

És ha igen, akkor vajon egy értelmes, de baromi szétszórt gyerek hogyan „éli túl” ezt? Egy „szórakozott professzor” megbukhat pl. matekból, mert párszor otthon hagyja a vonalzóját?



2016. febr. 24. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem emiatt pakolta össze anyám a cuccaimat. Középiskolában azért nem kaptam egyszer bizonyítványt, mert elfelejtettem visszavinni a könyvtári könyveket. Szülők 100 km-t utaztak az évzáróra, nem kicsit lettek idegesek.


De hozzáteszem, hogy apám felsővezetőként legalább kétnaponta bement dolgozni, majd hazajött valami otthon felejtett dologért, vagy öltöny-papucs kombóban indult el. Vagy engem felejtett az óvodában. A takarítónővel ültem a lépcsőn zárás után két órát, mire kiderült, hogy nem teljes az otthoni létszám.


Szóval komoly karriert is be lehet futni úgy, ha szétszórt az ember, csak magának csinál mindig felesleges köröket.

2016. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a tanároktól függ. Épp megkérdeztem erről a 13 éves lányomat. Náluk a tesicucc hiánya egyes. Atlaszhiány kis egyes, három kis jegy egy nagy. A másik tanárnál már a munkafüzet hiánya is nagy jegy.
2016. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást az 1. válaszolónak. :) Sajnos a fiam baromi szétszórt, és folyton azzal rémisztgetik, hogy felsőben „vége lesz” így. Persze én is át szoktam nézni, sikerült-e jól bepakolnia, de az olyan „vis maior” helyzetekkel nem tudok mit kezdeni, amikor más óra is lesz, ezt szóban közölték, de ő elfelejti… És nem direkt csinálja (a tanító szerint a felsősök „direkt” nem visznek cuccot, ezért van a nagy szigor, hát, nem tudom, lehet, hogy vannak ilyen gyerekek is, de azért nem ebből indulnék ki).

Remélem, hogy „komolyodik”, de látom már, hogy az iskola, a tanárok hozzáállásán is sok múlik: pl. nemrég megkérdeztem valakit, akinél pl. csak mínuszokat adnak a hiányért, utána abból valamennyiért kisegyest, aztán abból megint valamennyi a nagy egyes – így felcsillant a remény, hogy vannak emberséges tanárok is.

2016. febr. 25. 10:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt mondják, a zseninek nem kell rendet tartania, mert átlátja a káoszt.

A baj ezzel az, hogy legtöbben nem vagyunk zsenik, és ebből kellene kiindulni. Az, hogy mindig a megfelelő könyv legyen a táskában, csupán időbeosztás kérdése. Gyerekkorban a legkönnyebb megtanulni a gazdálkodást az idővel, főleg alsó tagozaton. Ilyenkor minden nap rá kell szánni 5-6 percet a bepakolásra, amikor végiggondolja a gyerek, hogy másnap milyen órák lesznek, átnézed az üzenőjét, és a táska reggel már csőre töltve várja reggel.

Ez a tervezésre szoktatás majd jól jön nagyobb korában is, és nem szed be fölösleges egyeseket felsőben sem.

2016. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam ötödikes

Ő nagyon megbízható,azért vannak kilengései.Amikor pl egész hétvégén kérdezem,biztos nincs lecke ?...és vasárnap este fél 9-kor,amikor már menni kell aludni,akkor jut eszébe,hogy valamiből hétfőn doga,vagy van egy rakat lecke.

2016. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Mi iskolánkba ezek a dolgok már Szaktanári figyelmeztetéssé fajultak...
2016. márc. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!