Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj, ha valakinek letörik a...

Fáj, ha valakinek letörik a felső nagy metsző foga? A kérdés lehet furcsa mégis kíváncsi vagyok, mivel gyerek koromban óva intettek szüleim az ilyesfajta balesettől.

Figyelt kérdés

A kérdés lehet furcsa mégis kíváncsi vagyok, mivel gyerek koromban óva intettek szüleim az ilyesfajta balesettől.

És még azt is hozzátették, hogy a kommunizmusban (80-as éveket beleértve) egy törött felső metszőfog csiszolása rendkívül, felnőtteknek is nagy fájdalommal jár beavatkozás volt.

Ez is tényleg így volt?



2015. nov. 13. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem letörött, a 80-as évek végén.

AKkor már adtak lidocaint, orrba-szájba, tehát nem fájt a csiszolás és korona készítése.


Viszont anyukám mesélte, hogy a 60-70-es években nem, és na az nagyon durva volt.

2015. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Köszi a válaszod! Épp ezt mesélte édesanyám is, hogy akkor az érzéstelenítő csak a mesékben volt. Tehát érzéstelenítés mellett egyáltalán nem fáj a fogcsiszolás? Vagy, hogyan képzeljem?

2015. nov. 13. 15:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Annakidején nem adtak még érzéstelenítőt gyökérkezeléshez nálunk az SZTK-ban, na az nagyon durva volt, amikor rácsavarták a tűre az ideget és kirántották, utána a tisztogatás.
2015. nov. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na ilyet sem hallottam még, hát ez sem semmi. Ennyire nem volt pénz érzéstelenítőre?:)
2015. nov. 13. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítés mellet meg sem érzed.

Annó, ahogy az előző írta, a gyökérkezelést is natúr csinálták, de nem a 80-as években, hanem előbb. Ez biztos, 1969-ben születtem, és nekünk már a kicsi fogtömés mellé is szurit adtak.

2015. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
#4: Nem csak pénzről volt szó, hanem akkor még kicsit mások voltak a gyógyszerek, és nem 1x haltak meg emberek az injekció után, így csak leginkább húzáskor kockáztatták meg. Most már nem kell félned.
2015. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem volt jellemző iskolafogászaton, tejfog tömés mellett. Pedig azt gondolom, hogy akkor egy maradandó fog kezelése még fájdalmasabb.

Egyébként fáj, ha valakinek letörik a felső nagy metszője? Vagy, ha fáj is, elmúlik magától?

2015. nov. 13. 16:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyilván fáj, hiszen megsérül a fog és sokkal érzékenyebb lesz hideg-melegre, de ez nagyban függ attól is, hogy mennyi törik le.
2015. nov. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém ferdén letört még kisiskolás koromban. Az ideg nem sérült. A fogorvos lecsiszolta az élét, hogy ne legyen éles, elküldött fogszabályozásra, és azt mondta, utána kipótoltathatom, ha akarom. Nem volt érzéstelenítés a csiszoláshoz, de nem fájt, mert az ideg nem sérült meg. Azóta sincs vele baj, nincs kipótolva, de nem feltűnő, szerencsésen tört.
2015. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nos. Nekem letört egy árokátugró versenyen :)


És nem csak letört, hanem a gyökere is eltörött. Maga a baleset annyira nem fájt, de nem lehetett a törött gyökér miatt gyökérkezelni. A fogat kikapták, a bent maradó gyökeret szájsebészeten vésték ki (NEM fájt), viszont tizenéves koromban már korona volt a számba.

2015. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!