Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szólnátok a helyemben? Egy...

Szólnátok a helyemben? Egy rokon gyerek felső fogsora előreáll a cumitól.

Figyelt kérdés

2,5 éves, állandóan ott a cumi a szájában, az anyja lehet, hogy észre sem veszi, hogy már el is van deformálódva, mert gyengénlátó, és még ún. csőlátása is van, sajnos.

A gyerek apja meg olyan jámbor lélek, ha úgy tetszik papucs, hogy meg sem mer nyikkanni otthon. Vagy csak nem is gondolja, hogy ez komoly dolog. Vagy észre se veszi, amilyen "holdkóros", amolyan informatikus-típus.

Bár jár hozzájuk a gyerek nagyanyja is, aki ugyan "normális", bár mégsem szólt még érte.


Szerintetek én mit tegyek? Szóljak-e, hogy le kéne szoktatni a cumiról, és fogorvosnak megmutatni a gyereket, vagy ne?


2013. dec. 15. 19:00
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne avatkozz bele, de ha ennyire a szíveden viseled, akkor felhozhatod a témát az anyukának. Csak finoman, ne okoskodva. Egy szülő sem veszi jó néven, ha valaki mindentudóként meg akarja mondani neki, hogy mit csináljon a gyerekével.
2013. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Mondjuk, ha én gyengénlátó lennék, és emiatt észre sem venném a problémát, hálás lennék, ha akár egy vadidegen is felhívja rá a figyelmem, hogy valami nem okés a gyerekkel.

Na, ezt csak azért írom, hogy ez nem olyan szintű beleokoskodás, hogy szigorúak legyünk-e a nevelés során a gyerekkel vagy sem, hanem a gyerek egészségéről ill. a harmonikus külsejéről van szó. És lehet, hogy csak kellemetlen, akár fájdalmas fogszabályozással lehet majd helyrehozni a problémát. És bizonyára minél előbb kezelik, annál jobb.

2013. dec. 15. 19:16
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez rendesen a semmi kozod hozza kategoria. Van anyja, apja a gyereknek, latja orvos, vedono: nekik van joguk szolni, neked, mint kivulallonak nincs
2013. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
A gyereknek meg csak tejfogai vannak amik majd ki fognak hullani... En is cumiztam, de a csontfogaim nagyon szepek lettek, a fogorvos is mindig dicserte, szoval szerintem 2 evesen nem kell ebbe egy kivulallonak beleavatkozni...
2013. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

És honnan a fenéből veszed, hogy a cumi miatt olyan a fogsora, amilyen?

Genetikáról nem hallottál még?

Van akinek cumi sem kell, mégis kiálló fogai lesznek, mert alapvetően olyan a fogsora.

Nálunk a családban mind a mamámnak kiálló fogai voltak, mind pedig nekem és mindkét testvéremnek. És nem lógott sokat a szánkban a cumi. Genetikailag lett ilyen a fogazatunk. Ha egy percet nem cumiztunk volna, akkor is kiálló fogunk lett volna.

Egyébként pedig szerintem semmi közöd hozzá, hogy kinek a gyereke meddig és hogyan cumizik.

És hát ha még rövidlátó is az anyuka, gondolom tán ellát a gyereke szájáig, nem?

Egyébként meg felvilágosítanálak róla, hogy hiába mutatja meg a gyereket a fogorvosnak, tejfogakat nem kezelnek. Fogszabályzót maradandó fogakra szoktak feltenni, nem tejfogakra. És ez amúgy is az ő dolguk és nem a tiéd.

2013. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Ez köztudott, hogy vagy a cumitól vagy az ujjszopástól lesz előreálló.
2013. dec. 15. 19:38
 7/38 A kérdező kommentje:
Gyengénlátó, majdnem vak.
2013. dec. 15. 19:39
 8/38 anonim ***** válasza:
Hat nem feltetlenul. De nem erted, hogy a tejfog kihullik???
2013. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Csak attól még eldeformálódott marad a fogív, a szájpadlás.
2013. dec. 15. 19:42
 10/38 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, ha valaki az ilyen fogakat a felmenőitől örökölte? Fogszabályozásról hallottál-e már?


De egy mindenlébenkanál vagy!

2013. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!