Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sok ennyi hiányzás? De beteg.

Sok ennyi hiányzás? De beteg.

Figyelt kérdés

A gyerekem harmadikos... Két hete nem volt suliban, elkaptuk családilag az influenzát. Én kezdtem, én kifeküdni se tudtam, így 6 hétig nyűglődtem vele... a lányom másfél hétig, miután elkapta, de neki olyanok a tanítónénijei, hogy hamar lehetett suliba engedni, mert figyelnek a gyerekekre. A fiamnak viszont nagyon nem ilyen a tanára. Kb írhat az ember felmentést tesiből, akkor is kizavarja az udvarra típus... És neki sajna ráment a fülére torkára az influenza, még mindig necces, hogy menjen. Viszont két hete itthon van... Tanulni tudok vele már kemény 2 napja... bő egy hétig láza is volt, hol aludt hol ébren volt, feküdt, szóval addig kb örültünk, hogy néha lement rendesen a láza, meg iszik legalább folyadékot. Most két hét után még mindig köhög, meg sajnos fújnia kell sokat az orrát... Szóval ha megy is suliba, emiatt nem fog tudni annyit írni, stb, mint elvárnák. De ha valaki sokat hiányzik, a tanár egyből levelezget a szülőkkel, hogy minden órán írtat is bepótolni stb... egy odafigyelő tanárhoz simán engedném. Szóban már tud teljesíteni, figyelni is, csak az orrfújás fizikailag akadályozza a diktálásra írásban, ilyesmiben sajna. Nem hiszem, hogy ezt meg tolerálja a tanítója sajnos..


Volt valaki ilyen helyzetben? Ilyenkor egyértelműen itthon tartani? Eddig össz ha 4 napot hiányzott ezen kívül. Meg most ez a két hét.



2016. márc. 5. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Két hétből nem lesz gond, de az anyagot nyilván pótolni kell minél előbb (ahol az előző óra anyagára épül a következő, ott gyakorlatilag azonnal, hiszen nem fogja érteni órán sem az anyagot, ha nem érti az előzményt).

Amíg nem gyógyult meg, addig nyilván tartsd otthon, a jövőben meg ügyeljetek a megelőzésre, amennyire lehet.

Egyébként a legrosszabb ami történhet az az hogy osztályozóvizsgát kell tennie, de ahhoz két hét hiányzásnál jóval több kell.

2016. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Ha már fent tudja tartani magát napközben,nem fáradékony vagy levert akkor én a helyedben már elengedném suliba.

A háziorvos mit mondott? Ha ő is gyógultnak nyilvánítja akkor ne tartsd tovább otthon. Ha köhög akkor tesiből irass felmentést a háziorvossal.

2016. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az anyagot be bírom vele pótolni itthon, tanulni szóban már tanul. Az írással halad nehezen az állandó orrfújás miatt. Elmondja szóban a válaszokat, az már ok. olvasni is tud már vagy 2 napja végre nem alszik el állandóan. A házidoki még egy egész hetet is kiírná akár. szerinte az se biztos, hogy sok, mert fogyott is, és erősítsük fel szerinte mint suliban ücsörögjön.


De akkor nem sok ha a plusz pár nappal éves szinten kijön három hét hiányzás. Nem szokott beteg lenni, ezért sincs rutinom, hogy mi legyen. Amióta megszületett ez volt eddig a legnagyobb baja.

2016. márc. 5. 21:21
 4/8 anonim válasza:
100%
Szerintem még maradjon egy kicsit. Nem hiányzott sokat, mondtad is, hogy már tud pótolgatni. Osztályozót nem 4-5 hét hiányzás, hanem több miatt kell tennie. Jobb ha most teljesen meggyógyul, minthogy a legyengült imunrendszerére még rászedjen akár valami kis dolgot és újra megbetegedjen.
2016. márc. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, beszéltem dokival is, azt mondta én döntésem, de ő is még legalább 2 nap maradást javasolt min. Szóval marad.
2016. márc. 6. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Angliába élünk, nálunk ez van:


A nagyobbik lányom 1 hete lázas, kétszer hányt, köhög, náthás... Valami szörnyen beteg szegénykém. Most alszik, szerencsére tud. Én dolgozom, férjem van itthon mindig a picivel, és most a nagyobbikkal is. Írtam a tanárnak, hogy nem megy egy bő két hétig a kislányom, mert nagyon elkapta a nyavalyát. Írta vissza, hogy de az órai munkát, leckét, megkérdezni ám, bepótolni, bla-bla-bla. Írom neki vissza, hogy köhög, náthás, most már csak hőemelkedése van, hányt is, alig van étvágya, de megint megkapom, hogy tessék bepótolni, mert baj lesz. Nem érti meg, hogy beteg a gyerek! Nem fogja fel, hogy nem tud így leckét írni. Barátnőm kislánya szerencsére a nagyobbik barátnője, így hordják a leckét, dehát ott a könyv becsukva az íróasztalán. Nincs ereje, a tanár meg nem hagyja békén. Majd ha jobban lesz megcsináljuk, de beteg gyereket ne kínozzunk, így úgyse tudja elkészíteni.

2016. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolso na hja... eu tobbsegeben ugyanez van... mi ezert se hagytuk itt a felepitett eletunket. Ugyis az van amit mi tanitunk itthon a gyerekeknek.

Ezt meg nem tudom hogy lesz, nyilvan nem fogunk a vegere erni 2 hetes anyagnak. Ez van. A jegyekre majd tojunk.

2016. márc. 7. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor menjen, ha már teljesen felépült. Egyébként nem értem, hogy mi az, hogy "odafigyelő" tanár? A gyerekednek attól nem lesz jobb, ha egy kedvesebb tanár van vele, mert ha beteg, akkor sem tud rendesen odafigyelni, plusz az osztálytársait is megfertőzheti.
2016. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!