Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hittan vagy erkölcstan?

Hittan vagy erkölcstan?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben kezdi az első osztályt.Tegnap volt szülői értekezlet az oviban, és azt mondta az igazgató, hogy azt rebesgetik a magasságosak, ki akarják vezetni az erkölcstant.

Kérdésem konkrétan az lenne, hogy fog viszonyulni a gyerekem a hittanhoz, ha tőlünk olyan távol áll a vallás, mint Makó Jeruzsálemtől?Nem mintha az erkölcstannal ki lennék békélve, de fogalmam nincs hogyan fogom kezelni ezt a hittan dolgot.

Elsősorban olyan szülők véleményére vagyok kíváncsi, akik szintúgy nem rajongtak ennek az egész hittan/erkölcstan bevezetésének.


2016. ápr. 1. 17:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Akkor már inkább erkölcstan.

Egyházi óvodákban kis középsőtől vagy középsőtől már fél órás áhitat van minden reggel, nyilván az értelmi szintjüknek megfelelően. És úgy is kezdenek hozzá az evészethez, hogy elmondják össze tett kézzel, hogy aki ételt, italt adott... Személy szerint nem tartom célravezetőnek, nyilván vannak szülők, akiknek ez fontos...

2016. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy nem teszik kötelezővé a hittant egy állami iskolában sem.

Nálunk erkölcstanra jár a gyerek,

2016. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

nem fogják kivezetni az erkölcstant...

egyébként én nem értem ezt a visszakozást, hittanon nem megtérítik a gyereket, hanem egy alap műveltséget ad. gondolom ha ennyire távol áll tőled a vallás, akkor el se mondtad a gyerekednek, hogy ez a vallás konkrétan mi. pedig nem árt tudni, mint írtam, az alap műveltségünk része.


személy szerint az erkölcstanról meg az a véleményem, hogy végre van valami ami hasznos. köbgyököt valószínűleg nem fog a gyerekem vonni otthon csak úgy hobbiból, de az a minimum, hogy tudja, kinek kell köszönnie először mikor belép egy társaságba, vagy ki megy be az étterembe először- a férfi vagy a nő.

nyilván ezt se otthon tanulja meg sok gyerek, mint azt tapasztaljuk jó pár éve...


enyém hittan és erköcstanra fog járni. nem azért, mert hívőnek kell lennie, de meg kell ismernie, ahogy a többi vallást is, csak azt nyilván itthon teszi majd, általam :)

2016. ápr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Remélem, hogy tényleg nem teszik kötelezővé a hittant, mert kiszaladok a világból!

Ahogy mondtam a gyerek apjának ezt tegnap, azt hitte, hogy poénkodok, tisztára rosszul lett.

2016. ápr. 1. 17:18
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szülő vagyok, hanem érintett. Sajnos nekem hittanra kell járnom. Mindenki vallásos itt és azt választotta. Nem lehetek különc. Templomba is mindig vinni akarnak. A tanárok már többször beszéltek a szeimmel. Együtt érzek. Egyébként külföldről van szó.
2016. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Hú, na azért bele ne haljatok itt abba, ha a gyerek hittanra jár esetleg.

Ahogy itt valaki írta is, az alapműveltséghez hozzátartozik az is, ha tudja valaki, ki volt Jézus, mi a Biblia, meg ilyenek.

A gyereknek sem lesz semmi baja, ha bibliai történeteket hallgat. Nem megtéríteni akarják.

2016. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
*szüleimmel
2016. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

A tágabb ismeretségi körömben és magamon is azt tapasztaltam, hogy aki nem vallásos családi háttérrel elment hittanra, azt leginkább elijesztette a vallástól.


Én is 6 évesen ráncoltam a homlokomat, hogy bakker, ez is ellentmondás, az is, és még unalmas is... nagyjából ott alapozta meg a hittan, hogy ne legyek vallásos.

2016. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%

Érdekes szülői lehetett. Az én fiam is most kezdi az iskolát majd, három helyen voltam szülőin, sehol nem hangzott el hasonló sem. Mindenhol kihangsúlyozták a választhatóságot.

De érdekes amit a hittanról írtok. Mi nem vagyunk vallásosak, nem is akartuk hittanra járatni a gyereket. Ő szólt, hogy szeretne menni a barátaival. Szerencsére nagyon jó hitoktatót fogtunk ki, nem téríteni akar, inkább ő is az erkölcstan részét hangsúlyozza, Bibliai történetek mellett. Ha ő lenne az iskolás oktató is (nem ő lesz sajnos), nem gondolkodnék. De mi sem tudjuk egyelőre, hogy mi legyen.

2016. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Igaz, hogy hozzátartozik az alap műveltséghez némi ismeret e téren, de azért nem mindegy kihez jár a gyerek hittanra.

Az ismerősöméknél borzalmas volt, azt tanították hogy nem anyát kell szeretni, hanem Istent, mindenki bűnös, stb..

2016. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!