Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hittan vagy erkölcstan? ...

Hittan vagy erkölcstan? Gyereketek vagy ti mit választottatok?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Hittan. Mi nem vagyunk vallásosak, de szeretném ha nagyjából képben lenne. Ezt itthon nem tudom megadni neki. Ha tetszik neki, elkísérem templomba is.

Meg ezek a történetek valahol az alapműveltség részei.


Erkölcsös nevelést viszont tudok neki adni, a saját életünk, elveink alapján. Nem szeretném, ha ebbe bárki belekavarna.

2013. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
erkölcs
2013. máj. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Hittan.Óvodás kora óta jár, és szeret járni hittanra!
2013. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcstan. Nem vagyunk vallásosak, így evidens volt. Ezt legalább nem pap tartja, hanem a tanítók.
2013. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon lennénk, vagy az erkölcstant választottam volna, vagy ha lett volna pár szülő ebben partner, nyilatkoztunk volna hogy mittomén jedi vallásúak vagyunk, megvan a kellő létszám, legyenek szívesek a hittant biztosítani. Most kellett volna nyilatkoznom az egyik gyerekről, de mi még tanév közben külföldre költöztünk.


Nekem nem a választható hittannal, egy általánosságban oktatott erkölcstannal van a bajom, hanem magával a körülményekkel, a bevezetés módjával. Én az erkölcstan oktatást a Parlamentben kezdeném kötelezően mindenkinek.

2013. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zabmester ***** válasza:
100%
Nekem évvesztes a fiam, így jövőre még nem megy suliba,de ha következő évben még ebben a városban lakunk, akkor erkölcstan lesz. Amúgy járatnám én hittanra, de gondolom maximum katolikus meg református hittan lesz, itt nem nagyon vannak más vallású gyerekek.
2013. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Erkölcstant választottuk, mert nem vagyunk vallásosak. Bár nem tudom mennyire számít, mert a mi sulinkban az erkörcstant is a papok tanítják.
2013. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Hittan.
2013. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!