Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ma megkaptuk az értesítést...

Ma megkaptuk az értesítést felvételről de nem olyan tagozatba amit szerettünk volna, járt már így valaki?

Figyelt kérdés
Nagyon dühösek és csalódottak vagyunk,felvételikor mondtuk hogy mindenképpen angolra szeretnénk beíratni,nem németre.Az összes ismerőst felvették angolra,minket meg németre.Tudunk valamit tenni esetleg?A nagyobbik is angolt tanul,a kicsi is angolt tanult az oviban,semmi kedvünk elkezdeni a németet első nyelvként.Holnap bemegyünk de nem tudom van-e értelme..De így teljesen elvették a kedvünket,miért nem dönthetünk arról mit tanuljon a gyerek.
2016. máj. 3. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez van csak az enek tagozattal. Nem vették fel pedig a csoportból aki oda jelentkezett mindenkit felvettek. Minket a technika és termeszetismeret osztályba vettek fel. Most már nem dühöngök elfogadtam a lány is elfogadta. Majd jár külön örán énekelni meg zeneiskolába. Jó lesz a másik osztály is.
2016. máj. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam így, infó szakra első a német volt,mert azt is tanultam előtte, második angol (főleg az informatika miatt), de írtam,hogy olasz is jöhet, erre beraktak franciára. Na mondom szuper. Beszéltünk az igazgatóval, aztán átraktak angolra. Szerintem ne izguljatok,ha megmondjátok,hogy már tanulja, nem hinném,hogy ne oldanák meg.
2016. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk rajz és ének tagozatra pl felvételik voltak, csak azokat vették oda fel, akik megfeleltek ezen. Akik nem ilyen tagozatos osztályba mentek, ott beiratkozáskor két osztályt kellett megadni, ahová szeretnénk, ha járna a gyerek. Vagy sikerült az elsőként megjelölt vagy nem.
2016. máj. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Azért ezt nem hagynám. Nehogymár az iskola miatt tanuljon a gyerek németet angol helyett.

Biztos, hogy bemennék.

2016. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen ha lett volna felvételi és úgy nem felel meg akkor természetesen azt mondom hogy igazuk van,de felvételi sportból volt,azon meg is felelt.Beiratkozáskor kérdezték mit szeretnénk mondtuk hogy angolt.Most akkor mi alapján döntik el helyettünk hogy német?Már akkor mondta az iskolatitkár hogy az angolra nagyon sokan vannak,de akkor meg minek indítanak könyörgöm németet ha senki sem akar arra menni.Duplán idegesítő hogy körbetelefonáltuk a leendő osztálytársakat és mindenki angolos lett...Hát,holnap bemegyünk és próbálunk intézkedni,nagyon nem szeretnénk lenyelni a békát már így rögtön az elején....Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2016. máj. 3. 18:55
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz tul sokat ,hisz megmondták hogy sokan várnak az angolos osztályra gondolom megvan szabva hogy hányan mehetnek 1 osztályba és kész .
2016. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ugyanez van. Mindenki angolra akar menni, de valami térségi kissebségi anyámkínja miatt kötelező egy németes osztályt is indítani minden évben. Előre meg is mondják, hogy te megmondhatod a felvételin, mit szeretnél, de dönteni ők fognak, és nincs apelláta. Annyit tesznek a jobb eloszlás miatt, ahogy észrevettem, hogy a népszerűbb tanítónéni kapja a németes osztályt, így oda is sokan jelentkeznek, és kevesebb csalódott család marad.
2016. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az,hogy felvételin nem mondták azt hogy esetleg nem juthatunk be az angolba és akkor automatikusan németesek leszünk.Beíratkozáskor világosan mondtuk hogy csak angolt szeretnénk tanulni.Az lett volna korrekt ha létszámfelmérést követően legalább annyit büffentettek volna,hogy valószínűleg nem férünk az angolos keretbe,akkor még lett volna időnk máshová is átmenni.Én is suliban dolgozom,és nálunk úgy zajlott az elsős felvételi,hogy egyesével az igazgatónő beszélt mindenkivel,milyen tagozatba fognak kerülni.Volt akinek nem tetszett,de legalább volt választása és még el tudott menni másik iskolába beiratkozni.Engem nem érdekel hogyan osztották fel a csoportokat,tegyék át a gyerekem az angolosba és kész.Egy gyerek nem oszt,nem szoroz.
2016. máj. 3. 20:02
 9/14 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi ésszel tényleg iskolában dolgozol? Gondolom mint takarítónő. Mi az hogy egy gyerek nem oszt, nem szoroz? Ha van egy határ, azt be kell tartani. Ha 20 gyerek a max osztály létszám, akkor nem megy oda 21. Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg nem csak a te gyereked van a világon, bármilyen hihetetlen is, hanem jó pár másik, akiket nem oda vettek fel, ahová szerették volna. Gondolj bele, mi lenne, ha mindén szülő így gondolkodna, mint te. Lenne egy 83 fős angol osztály és 5 fős német?
2016. máj. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Már vártam mikor bukkan fel egy észlény,megmondó ember.Nem arról van szó okoska hogy nem vették fel,hanem az érdekel mi alapján döntöttek így.Egyébként láss csodát a nagyobbik fiam osztályában 8 fő németes van,és 22 angolos.Mégsem erőltették senkire a németet.Amúgy meg nyiss magadnak egy új témát és ott mocskolódj,ne itt rontsd a levegőt értelmes emberek közt.
2016. máj. 4. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!