Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Játékos lányom 6,5 évesen...

Játékos lányom 6,5 évesen vagy 7,5 évesen Menjen Iskolába? Március 3-i.

Figyelt kérdés
Tudom, függ attól, hogy a szakember mit mond. De felek attól, hogy az osztályban csupa 7 éves elmúlt gyerekek lesznek. Manapság több gyerek kezdi el az iskolát 7 évesen, mint 6 évesen.

2016. jún. 6. 17:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Fiam idén áprilisban volt 6 éves. Nem megy idén iskolába. Mondjuk logopédiai probléma miatt. De, a csoportja 28 főből áll és ebből mindössze 3 gyerek megy iskolába, a többi 6 éves nem. Van néhány évvesztes is, akik idén ősszel lesznek 6 évesek, de nem ők vannak többségben. Szerintem a többség 4 évig járatja a gyereket oviba. De, te ismered a lányod, te látod. Majd jövőre kiderül.
2016. jún. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. A mi csoportunkban viszonylag sok a tavaszi gyerek, és kb a 12 gyerekből 2 fogja beíratni iskolába 6,5 évesen, a többiek maradnak még egy évet :-/

Én ezt személy szerint hülyeségnek tartom, mert egy 6,5 éves szerintem simán kezdhetné már az iskolát.

Nekem januári a lányom és csak emiatt vagyok dilemmába, hogy menjen-e 6,5 évesen, mert azt látom hogy mindenki más is visszatartja a gyerekét, akkor az enyém lesz a legfiatalabb. ENnek ellenére én valószínű 6,5 évesen fogom iskolába adni.

A nyári gyerekek anyukáját még megértem, de egy tavaszit, főleg márciusit mért tartanak még egy évet az oviban?

2016. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Az én egyik fiam is márciusi,ő ment 6,5 évesen.Ostobaságnak tartottam volna visszafogni,iskolaérett volt és ez számít.30 gyerek volt az ovis csoportjában,6-an mentek iskolába,ebből csak ketten voltak 6,5 évesek a többi 7 elmúlt.A maradék felét a szülők tartották vissza,mehettek volna.És most jön a lényeg:Az én fiam meg a kislány aki szintén 6,5 évesen ment a mai napig kitűnő tanuló,pedig már 5.-esek,több tanulmányi versenyt nyertek.Az osztályukban csak 1 gyerek van aki fiatalabb náluk,ő áprilisi,szintén nagyon jó tanuló.A 7,5-8 évesen kezdett gyerekek meg akiket visszafogtak még 1 évre lényegesen rosszabbul teljesítenek,mivel nem akkor mentek mikor kellett volna,unatkoztak az óvodában,elmúlt az érdeklődésük,mert már nem tudtak nekik újat mutatni az oviban.A suliban is csak elvannak még mindig.Persze ez nem minden gyerekre vonatkozik,van akinek szüksége van a plusz évre,de ha iskolaérett akkor inkább menjen.Nem lesz gond akkor sem ha ő a legfiatalabb,sőt motiválni fogja hogy ő is tud olyan teljesítményt nyújtani,vagy jobbat mint az idősebbek.Barátnőm sem engedte a fiát suliba,csak majdnem 8 évesen.Na meg is látszik,a gyerek épp hogy csak átcsúszik minden évben,a tanító jóindulatának köszönhetően,pedig még alsós.Ez az 4x45 perc meg nem így van.1. osztályban,ha jó a tanító,tudja hogy oda óvodás megy,és eszében nincs betartani ezt az időt,legalábbis nálunk így van,3 sulis gyerekem van.Megtanítják őket arra is majd,de ehhez idő kell,nem úgy megy hogy akkor szeptember 2.-án már végig kell ülnie azt az időt.
2016. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 klopusz ***** válasza:
0%

Lányaim nyári születésűek, ezért egyértelmű volt, hogy betöltött hét évvel mennek iskolába. Fiam decemberi, ő a nyolcadik szülinapja előtti szeptemberben kezdte az általánost.


Szerintem az a fontos, hogy Te, az óvónők, esetleg a nevelési tanácsadóban dolgozók milyen állásponton vannak. Én tudtam, hogy a fiamat nem akarom iskolába küldeni, egyszerűen nem volt még oda való hetedik évesen. Ezzel egyet értettek az óvónők is és a nevelési tanácsadóból is megszereztem a beleegyezést.

2016. jún. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14, az én fiam is decemberi. Akkor lesz majd 7 éves. Alig várja, hogy végre elkezdődjön az iskola, mindent tudni akar, (direkt nem tanítjuk írni olvasni, csak válaszolunk, ha kérdez), neki kínszenvedés lenne, ha még egy évet oviban kellene maradnia. Pedig jó oviba jár. De ő az utóbbi fél évben megérett az iskolára. Nem is volt kérdés senkinek, hogy menjen -e.
2016. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
14-es válaszolótól kérdezem: mért döntöttetek úgy, hogy decemberi létére sem íratjátok be a gyereket iskolába?
2016. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 klopusz ***** válasza:

14-es vagyok ismét.

Azért ilyen későn ment suliba, mert pl. ha egy új dolgot kellett volna csinálnia (márpedig az iskolában elég sok van belőle), meg sem próbálta. Annyit mondott: ezt nem tudom megcsinálni, és bele sem kezdett.

Hozzáteszem - és elismerem -, hogy ez részben/egészben az én hibám. Harmadik és egyben legkisebb gyerek. Ha valami nem ment neki, rögtön segítettünk, vagy megcsináltuk helyette. Így nem volt módja kísérletezni vagy a saját kudarcait megélni. (Tipikus, hogy a legkisebbet minél inkább kicsinek akarja tartani a szülő.)

Az óvónővel beszélgetve döbbentem erre rá, így az utolsó ovis évében tudatosan figyeltünk erre.

2016. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

7,5 évesen!!!!

Tudod mennyit számít az az 1 év is?Nagyon sokat!Egy 6 èves gyerek még értelmetlenebb,többet locsog-fecseg az órán,figyelmetlenebb...Tapasztalat,az én lányom is 7,5évesen ment suliba és magatartásilag,figyelmileg,értelmileg is sokkal ügyesebb volt mint az osztálytársai,ez így van a mai napig pedig most ballag!

2016. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Utolsó: de mért? Nem véletlenül betöltött 6 év az iskolai korhatár és nem 7. Nyilván egy év múlva még ügyesebb, érettebb lesz egy gyerek, de ennyivel mehetne iskolába 8 évesen is, mert hát akkor meg még figyelmesebb lesz az órán mert már nagyobb...

Nem tetszik ez a hozzáállás hogy csak azért oviban tartom még egy évet a gyereket hogy ő legyen a legidősebb és ezért a legügyesebb az osztályban....

2016. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Sokan ezt a kérdést dogmatikusan kezelik, gondolván, hogy az ő döntésüket majd igazolja, ha más is hasonlóképpen dönt. Én nem így gondolom, szerintem ezt csak te tudod eldönteni, aki a gyereket legjobban ismered. Kérd az óvónők tanácsát, vagy ha bizonytalan vagy, kérd az iskolaérettségi vizsálatot a nevtantól. De talán a legjobb lehetőség: elhordhatod a választott (vagy körzetes) iskola előkészítő foglalkozására, amit rendszerint a leendő elsős tanítók tartanak - ők majd megmondják neked, hogy várj-e még vagy sem.
2016. jún. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!