Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Játékos lányom 6,5 évesen...

Játékos lányom 6,5 évesen vagy 7,5 évesen Menjen Iskolába? Március 3-i.

Figyelt kérdés
Tudom, függ attól, hogy a szakember mit mond. De felek attól, hogy az osztályban csupa 7 éves elmúlt gyerekek lesznek. Manapság több gyerek kezdi el az iskolát 7 évesen, mint 6 évesen.

2016. jún. 6. 17:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ne hallgass itt senkite, csak azokkal törődj, akik ismerik a gyereket. Látod, csak kitart mellette, mert neki az a véleménye, hogy akkor is 6 évesen, mert csak, a másiknak meg pont fordítva.

Te ismered őt annyira, hogy meg tudd ítélni, és nem az évek és hónapok számától függ, hanem az érettségtől. Ezt mi nem látjuk. Hiába írjuk, hogy a miénk ekkor és ekkor ment és az miért volt úgy jó, azok más gyerekek, más összetételű osztályban. Amit tehetsz esetleg még konkrét dolog, hogy megpróbálod kideríteni, kik mennek az az adott osztályba, mennyire lógna ki, vagy illeszkedne oda. Az én lányom nyári, 7 évesen ment, barátnőmé januári, 6,5 évesen ment, mindketten nagyon jó tanulók.

2016. jún. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

1 év alatt rengeteget változhat. Jövőre majd kiderül.


Kislányom július elején tölti a 6-ot, szeptemberbe kezdi a sulit. Játékos, de figyelmes, érdeklődő, óvonők véleménye is a suli kezdés volt. Én is augusztusi vagyok és 6 évesen kezdtem a sulit, akkor nem is volt ez, ami manapság van, hogy maradjon még egy évet a gyerek oviban, pedig egyébként iskolaérett volt. Csak azt a gyereket tartották vissza, akinél ez tényleg szükséges volt. Viszont most én érzem magam rosszul, mert az alig 6 évesem 7-8 évesekkel kezd és nyilván a legkisebb lesz, magasságban, súlyban, stb. Remek :-(.

2016. jún. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
76%

Ha egy tavaszi vagy nyári gyerek kicsit is problémásnak tűnik, kap egy plusz évet az óvodában. Így hát akik fiatalon mennek, valószínűleg jól fognak tanulni, de nem azért, mert alig 6 évesen kezdték. Azért kezdik hat évesen, mert jól látszik, hogy veszik majd az akadályokat.

Persze van egy másik csoport is, akikről szeptember végére kiderül, hogy nem voltak iskolaérettek. Saját gyakorlatomban van gyerek, akinél a szülők csináltak az iskolakezdésből, és egy másik, akit az anyuka a saját régi tanítónője osztályába akart iratni, ezért az iskolaérettségi kétes eredménye ellenére kisírta az iskolakezdést. Mind a ketten fejlesztésre jártak elsőben és járni fognak jövőre is, így se lesz könnyű életük.

2016. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
52%
Az előzőhöz: A szülők presztízs kérdést csináltak az iskolakezdésből
2016. jún. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
6,5
2018. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Na mi lett végül, mikor ment iskolába és hogy alakult, jó döntés volt?
2018. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!