Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti mit tudtok arról, hogy...

Ti mit tudtok arról, hogy délután 4 óráig kötelező bent maradni az iskolában? Kötelező a napközi? Nekünk ezt mondták, hogy külön kérvényeznem kell és indokolni, ha tanítás után akarom elvinni a fiamat.

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 22:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%
Ez így van, de az igazgatónál lehet kérni (írásban) ha engedi akkor elviheted tanitás után vagy ebéd után. Ha nem szorul tanári segítségre a tanuláshoz, és felügyelete biztosított, vagy ha mondjuk iskolán kívüli sportra jár akkor engedni szokták. Ja és persze csak akkor ha délután nincs tanóra. szóval nem iskolaotthons
2016. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
19%
igen, és el is engedik, ha kéred / ez a 4-ig bennlevés azoknak a gyerekeknek van, akiknek otthon rosszak a körülményeik, verik, alkoholizálnak, stb., nem neketek
2016. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Ez valami vicc? Beírják igazolatlan hiányzónak, ha az órák után haza viszem? Vagy nem adják oda? Mi az, hogy kérvényeznem kell, hogy elvihessem a saját gyerekemet? Meg vagyok döbbenve.
2016. jún. 16. 22:20
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak egy formaság, amit megint kitalált a Kormány. Az én lányom bent van 4-ig, mert úgy dolgozunk, de ha családi program van, simán bemegyek érte, és odaadják. Akkor kell kérvényt írni, ha rendszeresen ki akarod venni a napköziből, de minden esetben el szokták fogadni. Semmi extra indoklás nem kell hozzá. Mi elsőben kivettük a gyereket, mert soha nem csinálták meg a leckét, és akkor a férjem pont munkanélküli volt, és inkább itthon tanult vele délután. Simán megengedték.
2016. jún. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%
én is ugyanígy éreztem mikor elsőben ezt benyögték, de ez csak formaság, írsz egy papírt és elengedik. Mivel ez a törvény ezért addig tart az iskola hivatalosan.
2016. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
85%
Én is ugyanígy fel voltam háborodva,amikor évkezdés előtt ezt benyőgték,de egyet értek az előttem szólókkal,ez csak formaság.tankönyv osztáskor nyilatkozni kellett,napközis lesz e a gyerkőc.a lényeg,hogy utolsó óra előtt nem lehet elhozni,illetve abban az 1órában amikor leckét írnak (nálunk fél 3-fél 4 között).tehát 3/4 1 és fél 3 között illetve fél 4után szó nélkül....
2016. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos tényleg így van.Anyukám pedagógus és ő is azt mondja,hogy teljesen felesleges az,hogy bent ülnek a gyerekek 4-ig.

Sokszor szokta mesélni,hogy olyan fáradtak,hogy ha jobb idő van inkább kimegy velük az udvarra játszani,mert egyszerűen nem tudnak már koncentrálni a feladatra.

Egyébként ahol ő tanít ott nem csinálnak ebből nagy dolgot,sőt örülnek neki,ha a gyerek haza tud menni délután.Szerintem ha nem egy ultrakonzervatív/szigorú iskolába jár,akkor nálatok is simán hazaengedik,csak kell hozzá egy kérvény.

2016. jún. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Még szerencse, hogy elengedik. Ez mekkora hülyeség már, hogy nem a napközit kell kérnem, hanem azt, hogy hozzájussak a saját gyerekemhez. Gondolkodom rajta, hogy magántanuló lesz és bejár az órákra...Na, arra mit lépnek?
2016. jún. 17. 06:53
 9/41 anonim ***** válasza:
83%
Látom a pontozásból is, nem sikerült felfogni, amit a 2-ben írtam. Igen, praktikus, ha rögtön összeveszel mindenkivel az elsős gyereked iskolájában, menj hisztizz, balhézz ott.
2016. jún. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%
Most mit hisztizel? Egyszerűen elintézhető, te meg itt puffogsz.
2016. jún. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!