Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsőben bukás történt nálatok?...

Elsőben bukás történt nálatok? A gyerekem osztályában ketten is buktak, nekem olyan fura, h elsőben megbukik valaki.

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 05:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Pedig nem olyan furcsa az, hiszen egy kis ovisnak kell hirtelen iskolassa válnia, írni, olvasni, számolni megtanulnia. A legnehezebb évfolyam az első osztály, ha bele gondolsz
2016. jún. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Jobb mintha 2-3. Osztályba bukna meg.
2016. jún. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy csak nem tudod a háttérinfókat. A szomszédom kislánya nagyon le volt maradva,a tanárnőnek esze ágában sem volt megbuktatni,de a szülők kérésére marad az első osztályban.
2016. jún. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Itt a gyk-n írták nemrég, hogy elsőben nincs is buktatás, hanem a szülőkkel egyetértésben javasolhatja a tanító az évismétlést. Ha tévedek, akkor abban a kérdésben is tévedtek a válaszolót.


Egyébként szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ezek a gyerekek múlt szeptemberben messze nem voltak iskolaérettek. Tehát nem az a gond, hogy buták, hanem hogy túl korán mentek iskolába. Másképp azért a minimális szinten el tudták volna sajátítani az elsős követelményeket.

2016. jún. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Pár évig valóban nem lehetett elsőben buktatni, utolsó, de azota megvaltoztattak a törvényt
2016. jún. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsőben már 30 éve sem bukás volt, hanem a gyerek "visszatartésa". ez történhetett a szülő kérésére, illetve a pedagógus javaslatára is.

Csupán annyi történt, hogy amikor hivatalosan nem lehetett buktatni, akkor kellett a tanító és a szülő egyetértése az ügyben. ma már nem.

2016. jún. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig aki még írni-olvasni sem tud első év végére, az egyértelmű hogy jobb ha ismétli az évet, jobb ha az elsőt ismétli mint ha a 2-3.-at.
2016. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkezdi a masodik osztalyt ugy, hogy irni, olvasni meg szamolni is csak valamennyire tud, az sokkal nagyobb problema, mint megismetelni az elso osztalyt. Meg kell adni az eselyt a gyereknek, hogy ezeket tokeletesen elsajatitsa, mert ha csak kedvessegbol engedik at masodikba, utana harmadikba, az eleg nagy gondokat okozhat. Szerintem ez nem furcsa egyaltalan, hogy ilyen van. Mikor en voltam elsos, nalunk is ketten ismeteltek.
2016. jún. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Hivatalosan általában nem bukik, nem kap bizonyítványt a legtöbb esetben, hanem csak egyszerűen újrakezdheti az elsőt. Annyiban "jobb"így, hogy tiszta lappal kezdheti, nem jelenik meg a bizonyítványában a bukás ténye.

Nekem nem fura, inkább most, mint később.

2016. jún. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
A szülők és a tanító együttes döntéseként tavaly volt nálunk egy évismétlő.
2016. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!