Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan oldjátok meg az iskolas...

Hogyan oldjátok meg az iskolaszünetben a gyermek felügyeletét, ha nincs nagymama, testvér, aki vigyázhatna rá?

Figyelt kérdés

Nekem csak jövőre lesz ez esedékes, de elgondolkodtam, hogy mi a túrót fogok csinálni??? És el is keseredtem egyből, mert egy dolgozó nagymama van, aki max egy hetet tud elvállalni. Én két hetet, a férjem két hetet, de még így is marad 7 hét?????

Nem mehet 7 hétig táborba....

Ti hogy csináljátok?


2016. jún. 20. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A nyári szünet elso 2 hetében van iskolai "tábor ". Tematika mentes, minimum gyerek szamtol indul és a gyerek saját iskolájában, reggel 8tol 4ig van, mint a rendes suli. Ingyenes, csak az etkezest kell fizetni, ami ugyanaz, mint az iskolai menza.

Mindenképp kellene, hogy együtt is legyetek, mint család, tehát ne kétszer két hetet számolj magadra, meg az apukara, hanem egyet egyet, plusz egyet közösen.

Másik szülővel meg lehet beszélni, ha jóban vagytok és a gyerekek is kedvelik egymást, hogy amikor te/ti vagytok szabadságon, bevallaljatok az ő gyereküket, ők meg a tieteket, amikor ők vannak szabin.

A maradék időszakra kell tábor, vagy bébiszitter. De próbáljátok úgy megoldani, hogy pl a szünet első két hete a suli tábor, utána egy hét a nagyival, egy hét tábor, egy hét veled, egy hét tábor, egy hét apával, egy hét tábor, ismerős, együtt a család, stb. Tehát hogy ne legyen neki unalmas

2016. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Nekünk az idei így néz ki (11 hetet kell idén megoldani) :

- az első két hétben (június végéig) van napközis "tábor", itt sportolnak, van egy kis suli gyakorlás, de főleg játszanak

- 3. héten közös szabadság a férjemmel

- 4. héten férjem még szabin lesz

- 5. héten anyósom lesz szabadságon

- 6. héten barátnőm lesz szabin és ő vigyáz 5 gyerekre

- 7. héten ugyan erre az 5 gyerekre fogok én felügyelni

- 8. héten egy másik anyuka felügyel a csipet csapatra

- 9. héten anyukám lesz szabin

Az utolsó két hét még nincs megoldva, de valamit kitalálunk. :D

2016. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A másik anyukával való lepaktálás eszembe se jutott!!! :D

Tényleg szuper ötlet, mert ha itthon vagyok a gyerekkel, úgyis csak unatkozna, így mindenki jól jár, ha elvállalok még pajtásokat, ő meg viszont vállalja. Minél többen lennénk így, annál több hetet le lehetne tudni.

2016. jún. 20. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
küld el iraki kiképzőtáborba.
2016. júl. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért kéne a nap 24órájában figyelni rá? gondolom 1.-es szal 7 éves szerintem nincsenek öngyilkos hajlamai és a házat se gyújta magára.
2016. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

köszönöm a lepontozást. :) biztos ilyen haszontalan választ adtam ;)

#2 voltam

2016. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos, a kérdésben ott szerepelt, hogy nincs nagyszülő, te meg le írtad, hogy nálatok az is vigyáz rá. Gondolom ezért lettél lepontozva, 2.
2016. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mi lányunk is jövőre megy, de gőzöm sincs mi lesz...:-o

Remelem lesznek hasonszőrű szülő-gyerek párosok akivel ossze tudunk állni...

2016. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!