Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek olyan helyzetb...

Ti mit tennétek olyan helyzetben, ha a 3 éves gyerek kerek-perec közli a nagymamával, hogy gyűlöli?

Figyelt kérdés
A nővérem gyerekéről van szó.Mellékes,de rólam is közölte(aki az anyjának az öccse vagyok,a kérdés szempontjából ugyan mellékes,de leírom, hogy 6 év van közöttünk, én 30vagyok, ő 36), hogy gyűlöl.

2012. júl. 20. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Semmit, ekkora gyerek sokszor mind olyanokat, amik eléggé furcsán hangzanak, azonban nem tudják ,hoyg mit is jelent. A szülök dolga, hogy elmondják neki, hogy ilyeneket nem illik mondani. Viszont ha sokat lovagoltok rajta, akkor megtetszik neki a dolog.
2012. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

nem kell ezt komolyan venni, még csak 3 éves!!!! (valószínűleg nincs is tisztában ennek a jelentéstartalmával)

az enyém is mondta már hogy utál, aztán 1 óra múlva meg imádott :D

2012. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem igazán tudja még pontosan az mit jelent. Azt tudja, hogyha kimondja, akkor történik valami érdekes. Ha a családotokban mindenki feszélyezetten viselkedne az ozmózis szóra, akkor a gyerek folyamatosan ismételné. Ugyan az ez, mint a hisztizés.

Öt éves koráig nem kell komolyan venni a gyereket, mert addig nem racionális, csak próbálgatja a fegyvertárát. Ugyanazt csinálja mint a kamaszok, csak sokkal primitívebb, fizikailag kijátszható eszközökkel.

2012. júl. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Amit tennék: megpróbálnám megérteni, hogy miért mondja, mi bántja, mi nem tetszik neki. Nyilván nem gyűlöli, de valamit próbál így kifejezni, úgyhogy próbálnám kitalálni, hogy mi is az.

A 3 évesek önkifejezése döcögős, érez ezerféle dolgot, de még nem tudja árnyalni a kifejezést, segíteni kell neki.

Amit biztosan nem tennék: nem lovagolnék ezen, semmi drámázás és hegyibeszéd. Nem minifelnőtt mondja, hanem egy kisgyerek.

2012. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Megkérdezném, ki tanította erre?
2012. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5., 21:30-as: azt tudom, a nővérem gyereke, a nővérem eszméletlen elfoglalt üzletember,aki milliókat keres havonta, viszont ennek az az ára,hogy a gyereket csak megszülte,de gyakorlatilag minden második nap nem alszik itthon(mármint az anyja,a nővérem),a gyereket a nagymama és a babysitter neveli,amikor a nagymamának főzni kell meg dolgoznia kell(ugyanis a nagymama 2 év múlva lesz 60, vagyis 58 éves lesz szeptemberben,és a ma hatályos törvények értelmében még 4 évet güriznie kell a nyugdíjig,ha ugyan addigra fel nem emelik 70-re a korhatárt, tekintve, hogy kevés a pénztermelő,dolgozó ember...)
2012. júl. 20. 21:37
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj! Akkor a nagyi is beszélgethet vele erről, de nem számonkérően, hanem megkérdezni, számára mit jelent ez a szó. Nem hiszem hogy tudja. Szegény nagyi, elhiszem hogy rosszúl esik neki. Meg neked is. Ha többször mondja, akkor beszélgetnék vele, de most az jutott eszembe, hogy talán nem is a nagyinak szólt ez a mondat, hanem az anyjának, lehet neki is mondta már, de az fel sem figyelt rá, ezért mondta másnak is, hátha...
2012. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
az anyja milliókat keres, mindennap lehetne marhahús marhahússal a menü(de az anyja vegetáriánus),a legmodernebb IP tévé meg műholdas telefon van a házban, meg minden van amit el lehet képzelni a légkonditól kezdve a mozgólépcsőig és(!) a liftig... de ideje a gyerekre az nincs...
2012. júl. 20. 21:50
 9/14 Atroposz ***** válasza:

Lehet hogy azért nincs ideje a fiàra hogy meg legyen neki mindene.Gondolom a sok drága cuccért is megdolgozott.Az én férjemnek sincs ideje a lányàra mert külföldön dolgozik, hogy nekünk ne kelljen éhezni és a lànyunk se szenvedjen hiànyt. Amugy meg mindenki ugy neveli a gyerekét ahogy akarja.Gondolom Te màsképp neveled a gyerekedet ha van.

Kisfiu pedig valahol halotta azt a szòt de még nem tudja a jelentését.

2012. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kicsit álkérdésnek tűnik ez nekem.
2012. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!