Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Manapság hogy szólítják a...

Manapság hogy szólítják a gyerekek a tanáraikat?

Figyelt kérdés
Gondolom, általános iskolában a néni-bácsi még erősen tartja magát, de ezen túl mennyire gyakori, hogy pl tegezik a tanárokat? A tetszikezés szokásban van még, vagy inkább a szabályos magázás az elfogadott? Középiskolában van valami különbség az általánoshoz képest?
2016. jún. 20. 17:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Alsóban: Anikó néni, Gabi néni.

Magázzák őket.

2016. jún. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Érdekeseket írtatok, köszönöm! Nálunk már az oviban is sziával köszönnek a gyerekek az óvónőknek, nekem ez nem tetszik, de direkt kértek, hogy ne neveljük őket csókolomra. Gyanítom, hogy a suliban is sokáig tegeződni fognak.

Tudom, a nyelvi-társadalmi folyamatok ellen nem lehet sokat tenni, de nekem ez nem tetszik. Ahogy azt sem szerettem, amikor ügyfélkapcsolati területen dolgoztam, és az ügyfél letegezett, majd annak ellenére így folytatta, hogy én nem tegeztem vissza (így volt az előírás). De ez egy távolabbra mutató probléma persze.

2016. jún. 21. 15:20
 13/16 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk már óvodában sem tegezték az óvónőket a gyerekek. Kiscsoportban még lehetett,de utána már csókolom volt a köszönés és nénizés. Nem tudom elképzelni,hogy iskolában megengedett lesz a tanárok tegezése,ha már óvodában sem volt megengedett...Én se emlékszek arra,hogy tegeztük volna a tanárokat bármikor is.
2016. jún. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kicsit keveritek szerintem a tegezést, magázást, tetszikezést, megszólítást, köszönést. Attól, hogy valaki csókolomot vagy jó napot köszön vagy néninek szólít, még lehet, hogy tegez. "Csókolom, Juli néni, jössz velünk játszani?" És ha nem tegez, még mindig nem ugyanaz a forma a magázás, mint a tetszikezés. "Jön velünk játszani?" / "Tetszik jönni velünk játszani?"
2016. jún. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én idén érettségiztem, nálunk általánosban (felsőben) és középiskolában is a 'tanárnő" és "tanár úr" megszólítás volt használatos. Alsóban pedig a "tanító néni" és "tanító bácsi". Kivétel nélkül végig magáztuk a tanárokat, emlékszem is, hogy mikor elsős voltam, akkor a tanító néni rám szólt, amiért sziával mertem köszönni neki még kb. az első héten..
2016. júl. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, hálistennek errefelé a tetszikezés sosem volt divat. Nem tudom miért furcsa valakinek egy elsős szájából a rendes magázás. :D
2016. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!