Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek is ennyire durva...

Szerintetek is ennyire durva az iskola és túlterheltek a gyerekek?

Figyelt kérdés
[link]
2016. márc. 23. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Idén kezdte az elsőt.... az esetek 90%ába a napközibe megcsinálja a házit, a maradék 10%-ba előbb megyek érte így azért nem fejezi be.

3 napig betegség miatt nem ment iskolába és amikor pénteken megkaptuk,hogy miket kell pótolni azt hittem hanyatt dobom magam és a szombat meg a vasárnapunk azzal telt.....és 3 napot hiányzott,de 2 új betűt vettek vagy 15 oldalt kellett az olvasókönyvbe olvasni és olyan 6 oldalt megcsinálni + írásból is jó pár oldal, matekból vagy 5 oldalt, környezet nem volt vészes mert 2 oldal és akkor még egy verset kellett tanulni.

2016. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Az írás semmi konkrétat nem ír. Nem is humoros.
2016. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
utolsó, nem a humor a lényeg abból az írásból. Hanem hogy indokolatlanul sok feladatot kapnak a gyerekek, mintha versenyistállóban lennének, siettetik őket, mert haladni kell, de így a megszerzett tudásnak nincs ideje elmélyülni, így nem lesz meg az a stabil alap amire építkezni kellene a későbbi tanulmányok során.
2016. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Egyes!

Én azon akadnék ki ha 3napig semmit se csináltak volna.

2016. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

Tanito vagyok, es elsos a fiam.

Szinte minden a pedagogustol fugg. Lehet ezt ugy is csinalni, h ne menjenek tonkre benne a gyerekek, a fiam tanito nenije ilyen. Hazival vegeznek a bapkozi tanuloidejeben, en nem kinzom itthon, jatszhat, pihenhet. Ok nincsenek tulterheltek, parhuzamos evfolyamon tele a tabla a szunetre kiirt hazi felsorolasaval. Mi azt kaptuk, h aludjanak, jatszanak sokat, rohangaljanak a jo levegon. Nem jobb a masik osztaly tanulmanyi atlaga, sot.

Az en napkoziseimnek akkor kell otthon tanulniuk, ha tanulasi ido alatt vmilyen szakkoron vannak, es megmondom, h ha tul faradt, nyugos a gyerek, akkor nekik kulon lediktalom pl a matekhazit. Olvasni viszont otthon kell gyakorolniuk, olvasunk, de az nem eleg.

2016. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem. Kisfiam minden nap jàr vmi különóràra,sőt van,hogy kettőre is. És ìgy sem fàrad le mindig estig.


Én a problémàt az ovi suli közti vàltàsban làtom. Meg abban,hogy hat évesen erőltetik a sulit a szülők,mert unatkozik az oviban. Aztàn jön ez a "hiszti" ami a fenti cikkben van. Nem bìrja el a tàskàt, fàradt stb.

Szerintem nagyon nem mindegy,hogy épp 18 kgval 6 évesen megy suliba vki, vagy pl mint a fiam majdnem 7 évesen 32kgval. Azért ez nem elhanyagolható különbség,hiszen ha màr attól kimerül a gyerek,hogy reggel beviszi az iskolatàskàjàt akkor nem sok esélye van utàna koncentràlni,plàne délutàn.


Ja és én pl sosem tudtam 4re a gyerekért menni a suliba. Mindig 5-1/4 6 fele értem oda érte elsőben. Hatkor voltunk otthon. És 8kor màr minden nap àgyban volt. Tehàt tanulni jàtszani beszélgetni volt kb 1-1,5 órànk.


Mi annak idején sokkal több mindent tanultunk mint pl ebben a szar kompetencia alapú fos rendszerben,és nem voltunk túlterheltek.

Szerencsére sikerült olyan sulit talàlnom,ahol csak az àllam felé papìron megy ez,különben màsként tanìtanak. Olvasàshoz pl a Meixner módszert hasznàljàk. Gyorsan haladtak vele,de még a leggyengébb tanuló is szépen olvasott évvégére és sosem volt senki lemaradva,pedig volt olyan az osztàlyban aki havonta kb egy hetet volt beteg àllandóan.

2016. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Most akkor is mi a probléma?


Ha tényleg a tanítón-tanáron múlik, akkor a azzal kell beszélni. Ember az is. Ha mégis minden marad, akkor másik tanítóhoz kérni a gyereket, ha az se megy, másik iskolába, és így tovább.


Akkor nem az "iskola" a durva, hanem mi nem változtatunk tanárt, iskolát, hogy jobb legyen.

2016. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyetértek abban, hogy 99,9%-ban a tanítón múlik, hogyan viseli a váltást, az új elvárásokat a gyerek. Nálunk se volt különösebb gond ezzel, annak ellenére, hogy az enyém dyslexiás és dysgraphiás, az sem volt biztos, hogy 7 évesen mehet suliba. Hordtam fejlesztésre, itthon gyakorlatilag azt a pluszt kellett elvégeznünk, amit ott előírtak neki. Eleve úgy mentünk suliba, hogy végigültük a szóbajöhető iskolákban a nyílt napokat, minden ismerősnél érdeklődtem, figyeltem a tanítókat, aztán külön elmentem a megfelelő igazgatóhoz, hogy a gyerek biztosan a kiválasztotthoz kerüljön. Megérte a fáradságot.
2016. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Sticky112 válasza:
Igen, 100%, csk nem elsőben, másodikban, hanem utána kezdődik...
2016. ápr. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, aki a fővárosban lakik, annak nyilván több lehetősége van, de nem csak ott laknak ám emberek ebben az országban!

Mi pl. falun lakunk, itt egy iskola van, és nem vagyok megelégedve.

Én is fél 5 körül tudok menni a gyerekért a suliba, és az esetek többségében nincs kész a lecke, még este is azt írjuk.

Szülői értekezleten mindig azt halljuk, hogy gyengék a gyerekek, mert a szülők otthon nem tanulnak velük eleget. Én kikeltem magamból, ha már 8-tól 4-ig kötelező a gyereknek a suliban ülni, akkor már ne azt várják el, hogy majd én megtanítom otthon olvasni. Egy 6 éves gyereknek napi 8 óra tanulás legyen már elég. Erre majdnem a szülők harapták le a fejemet.

Ja, és 3-ig órák vannak, 1 óra napközi. Szóval az nem igaz, hogy mi még jobban le voltunk terhelve, mert nekem délig, max 1-ig voltak óráim. De a mindennapi testnevelés meg a hittan, az marhára kell ám nekik, a matekleckével meg kínlódjon otthon a szülő!

2016. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!