Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Más is szorong az iskolakezdés...

Más is szorong az iskolakezdéstől?

Figyelt kérdés
Elsős lesz a gyerekem,persze nagyon örülök, és biztatom, hogy mennyire jó lesz, és így is gondolom, de legbelül az egyik részem, szorong, és kicsit szomorú... Nekem olyan szívszorító, hogy elmentek a baba, kisgyermek évek...
2016. aug. 2. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Mintha En irtam volna a kerdest.

Pedig Nalunk mar a masodik kezdi de sokaig O volt a kicsi,nemreg szuletett a 3.

Valahogy Ot jobban feltem.meg a legnagyobb egy halal nyugodt gyerek volt a masodik kicsit hirtelen haragu(na jo,nagyon) ha valami nem sikerul akkor puffog.emiatt feltem.az idkolaban ezt nem fogjak elnezni.

Amugy egy rettentoen okos gyerek.ertelmes.

Csak ez a nulla sikertelenseg turese ne lenne.

Nagyon varja,mar lazasan valogatjuk az iskolatskakat,tolltartokat.mar azt szeretne ha vege lenne a nyari szunetnek.nagyon lelkes O tanulni akar,mondja....edesem...

Nem mutatom elotte,csak apaval szoktuk beszelgetni.

2016. aug. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül... :D Igen, az enyém is várja, és okos is szerencsére, mégis aggódom érte. Ő is türelmetlen.
2016. aug. 2. 21:29
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Én biztos gonosznak tűnök,de én amiatt nem vártam,hogy korán kell kelni...bár már rutinos vagyok,mert a 2. gyerekem kezdte tavaly a sulit.Még maradt egy ovisom,de Neki a legnehezebb,mert muszáj kelnie reggel(a sulisok végett).

Igazán az elsőnél se szorongtam,inkább izgatott voltam.Azt persze sajnáltam,hogy már nem baba,és nem gondtalan kisgyerek,de talán az boldogított,hogy tudtam,fogok én még babázni(akkor még csak a nagy volt meg).Mire majd 3 év múlva a legkisebb is suliba megy,szerintem-valahol-már örülni fogok,hogy mindannyian "megnőttek".

2016. aug. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én amiatt parázok, hogy nehogy ne szeresse őt a tanító néni, vagy nehogy valami gond legyen az iskolai beválással. Hülyeség.
2016. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pfúúú, szerintem még életemben nem voltam olyan ideges mint tavaly szeptember elsején. Akkor kezdte a fiam az elsőt. Ő teljesen jól viselte a dolgot, de nekem minden bajom volt.
2016. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, csak én parázok, de bocs lányok, megnyugodtam, hogy nem 😊.


Július elején töltötte a kislányunk a 6-ot. Már ez kétségbe ejt. Félek, hogy mennyire fogja bírni a sulit, lesznek-e barátai, szeretni fogja-e a tanító néni és viszont, és még órákig sorolhatnám.


Nekem is szívszorító, hiszen most született. Nemsokára tényleg a kisgyerekből nagylány lesz, felnőtt nő és bár ez így természetes, de nekem is összeszorul a szívem ettől ☹. A gondtalan ovis évek elmúltak. De az nyugtat, hogy egy jó suliba fog járni, ami nem versenyistálló, aranyos a tanító néni és a gyerekek is.

2016. aug. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
És akkor még attól is be vagyok rezelve, hogy én magam fogom átragasztani a berezelést a gyerekre... Majd írok fejben egy "pozitív gondolatok az iskoláról" listát :)
2016. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na igen... Pont ilyenek járnak a fejemben, szívemben. Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül. Én egy kis túlzással egy órán keresztül rendezgettem a tolltartó tartalmát, hogy, hogy a leg logikusabb, nehogy ne találja hirtelen pl. postairónt... :D :D
2016. aug. 3. 17:56
 9/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az volt az egyetlen félelmem a fiam iskolakezdése előtt, hogy megutáltatják vele a tanulás, pedig minden érdekli, szívja magába az infókat, és élvezettel tanul.

Nos, az évek során beigazolódott a félelmem. Szerencsére nem az érdeklődését vették el, csak az iskola mint intézmény vált rémisztővé a szemében pár „rátermett”, kiégett, gyerekgyűlölő tanítónőnek köszönhetően. (Mindezt egy jobbára szuper, értelemes, kedves gyerekekkel teli iskolában.)

Így ma is azt mondom, csak attól kell tartani alsóban, hogy a tanítónők valóban hivatásuknak tekintik-e a szakmát, vagy már csak ki akarják bekkelni a nyugdíjig.

2016. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én mindig attól parázom,nehogy ő legyen az ügyeletes "hülyegyerek"
2016. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!