Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők. Mi mindenre kell...

Szülők. Mi mindenre kell pénzt beadni nálatok egy tanév alatt?

Figyelt kérdés
2016. aug. 11. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

4. Osztályos lesz a fiam, havi 500ft osztálypénz az évvégi kirándulásra, fagyi, osztálybulik ebből fizetik.

Ezen kívül, október első hetében természet napja amikor bográcsoznak ez 700-100ft között van.

Úszás havi 10alkalom 5000ft ez nem kötelező, aki nem kéri annak a gyerekének addig mozgás fejlesztés van.

Mikulás csomag 1500 ft, ez is úgy működik aki fizeti az kap, aki nem az nem. Elsőben nagy vita volt x személy nem fizetett semmit egészbévben de a gyerek ment kirándulni, miku csomag stb..

2016. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

500ft havonta az osztalypenz.

Plusz ev vegen eleg sokat voltak most kirandulni az meg pluszban 3000ft volt reszletekben a buszjegyekkel egyutt.

Es ha ev kozben mennek valahova akkor is elofordul,hogy kernek 2db buszjegyet annak akinek nincs berlete.

A mikulas csomag nalunk osztalypenzbol

megy.

Es egy munkafuzetet kellett megvennunk mert amit kaptak abba nem irhatnak,es igy egyszerubb volt.nem tudom mar pontosan melyik targybol.

2016. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10e/tanév az osztálypénzt, azon felül pedig időnként szólnak, hogy kellene papír és hasonlók.
2016. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2000ft havonta az osztálypénz, és így semmi másra nem kell külön.
2016. aug. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lányom még csak most lesz elsős, de első szülőin már beszedtek 500 forintot, még nyár elején, aztán szeptemberben 9000 Ft alapítványi hozzájárulással indítunk (köpenyre, fellépős nyakkendőre, új bútorokra), kajapénz 9570 Ft / hónap, zeneiskola 5000 Ft körül / félév, háromhavonta kell tisztaságcsomagot vinni, a többit még nem tudom...

Ez egy önkormányzati iskola...

2016. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Évi10000 ft osztálypénz ,akkor 1 napos kirándulás is külön pénz .
2016. aug. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

300ft/hó oszt.pénz, ősszel ha van valami arra, mikulás csomag 500-700ft, kirándulásra olyan 4e amit be kell adni kb. meg hát ugye az otthoni ktg-ek (szendvics,üdítő stb. stb.), ha van mozi, színház akkor 1e körül plusz útiktg.

Ennyi jutott eszembe hirtelen.

2016. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 estibálint válasza:
Én ugyan még csak iskolás vagyok, de minden pénzzel kapcsolatos levelezés a szüleim a tanáraim között rajtam keresztül folyt át: mi félévre fizettünk azt hiszem 5500 forint osztálypénzt, ebből volt miki, meg húsvéti csomag de voltak kirándulások nálunk 2*3 vagy 4 nap az mindig volt egy tízes minimum + költőpénz, aztán ha van ilyen, hogy pl.: múzeumlátogatás, mozi vagy állatkert, esetleg korcsolyázás akkor az mindig 1-2 ezer forint + pár buszjegy ha nincs bérlete a gyereknek. De buszjegy kell az évi 2 kötelező fogászatra is (ha busztávolságban van a fogászat) És akkor még ide jöhet az a plusz költség, hogy könyvek, füzetek (utóbbiból év közben is kellhet) és akkor ceruza, toll, radír hegyező, stb. technika+rajz csomag (ragasztó, olló, vonalzó, rajz vagy aquarell lapok, színes lapok, stb.) de az ilyeneket az első szülőin, vagy az első nap elmondják. De ezen kívül ott van még a karácsony, ahol a legtöbb helyen húznak a gyerekek, hogy ki kinek vesz karácsonyra ajándékot az is plusz költség, de az saját költség, mármint azt a szülő veszi meg év közben. Ja ÉS (jó kis lista) lehetnek kisebb "rendezvények" (anyák napja, karácsonyi osztályműsor, farsang, stb.) ahová mondjuk a szülőknek kell vinni enni inni valót (szendvicset, sütiket, vagy dobozos gyümölcslevet, stb.). Ha valami kimaradt, és erre év közben derül sor, akkor elnézést, én erre emlékszem így kapásból, lehet, hogy voltak még valamikre néha 1-200 forintok (mondjuk ha nem volt valakinek kokárdája, vagy krepp-papírt kellett bevinni, vagy mit tudom én :D) de kb. ennyi. Próbáltam mindenre kitérni, remélem egy jövendőbeli sulis-anyukát sem ijesztettem meg ;).
2016. aug. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!