Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a hátránya annak, ha...

Mi a hátránya annak, ha valaki gyenge általános iskolába kerül? Nagy hátrány ez a majdani felvételinél?

Figyelt kérdés
A lányomat nem vették fel a kiszemelt általánosba, a körzetis, ahová került az OKM mérésen viszont elég rosszul szerepelt. Az iskola nem rossz, az igazgatónő egy tündér, az tanító néni is kedvesnek tűnik, de az iskola maga nagyon gyengének számít.

2016. aug. 16. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem hátrány.Én erős suliból jöttem,de ugyanúgy voltak gyengébb suliból jövő osztálytársaim is.Ilyenkor még csak az osztályzat számít
2016. aug. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább vinném gyengébb iskolába, mint versenyistállóba. Az nagyon megterheli a gyereket, rendkívüli stresszt is kiválthat. Had legyen gyerek, amíg csak lehet. Hogy a felvételinél mennyit befolyásol? Nem hiszem hogy sokat. Esetleg annyival lehet nehezebb az első időszakban, hogy a másik iskolából érkező, esetleg már találkozott azzal a tananyaggal, de szorgalommal, tanulással nem hinném, hogy behozhatatlan hátránya lesz. Ha viszont ennyire jó a környezet, (tanárok) akkor az hatalmas érték.
2016. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Általános iskolánál ez nem számít. Giminél is csak azért, mert a versenyistálló iskolákban jobb az agyállomány, de a tanárok hozzáadott értéke a kutatások alapján szinte 0. Vagyis mindenhonnan be lehet jutni jó gimibe, és jó egyetemre majd, ahogy gimnáziumba is, csak fontos tudni, hol mennyit kell neked és a gyerek tanárainak hozzáadni a folyamathoz.


A férjem is és én is sarki általános iskolából (Bp melletti városkák) jutottunk be budapesti elitgimnáziumba (meg is bántuk) és onnan elitegyetemre (ezt nem bántuk meg).

2016. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Elsősorban az számít, hogy ne legyenek agresszív osztálytársak, tanárok. Ne legyen bántalmazás, cigizés, erőszak az iskolában. A gyengébb iskolában ez gyakrabban fordul elő. De másban nem igazán számít, ha a többi tanuló gyengébb, az a lányodnak önbizalmat fog adni.
2016. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
94%

Én egyetemista vagyok.

Általános iskolába egy közepes suliba jártam, majd gimibe az egyik legjobba, viszont onnan átmentem egy gyengébb gimibe, ahol viszont sokkal jobb társaság volt és a tanárok is jobbak voltak (persze nem szakmailag , de emberileg) és végül kitűnőre érettségiztem és BME-n is 5-öseim vannak.

Szóval a lényeg szerintem, hogy a környezet legyen jó és magától jöjjön rá a gyerek h tanulni kell nem azért mert a tanárok hajtják meg a többi osztálytárs is gürcöl.

2016. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igyekszem nem túlaggódni a kérdést. :)
2016. aug. 18. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!