Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 7 éves kislányomnak szerettem...

7 éves kislányomnak szerettem volna diákigazolványt és személyit csináltatni, de azt mondták, hogy a személyihez kell az apa jelenléte vagy aláírása. Az apjával nem tartjuk a kapcsolatot, van egy élettársam, ő esetleg aláírhatja?

Figyelt kérdés
2016. aug. 29. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Az apja kell, vagy pedig a végzés, hogy kizárólagosan te neveled.
2016. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem, az élettársad nem az apja a gyereknek, az apának kell jelen lennie vagy meghatalmazást adnia.
2016. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
"Azt mondták". Tehát beszéltél velük. Miért nem kérdezted meg, hogy ilyenkor mi van? Meg van telefonszám, amin fel lehet hívni őket és 1 perc alatt megtudod, mi ilyenkor a teendő. És akkor 100% hiteles infód lesz!
2016. aug. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem irhatja ala. Csak az apa.
2016. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Én tavaly csináltattam , és nem kellett az apa aláírása.
2016. aug. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szinte elképzelem a helyzetet:

Ügyintéző:-Kell az apa jelenléte vagy aláírása.

Te:-Köszönöm,akkor a gyakorin megkérdezem,hogyan tovább.

2016. aug. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly még nem kellett a diákigazolványhoz személyi, ezért mindkét szülő se kellett a diákigazolványhoz. Idén már kell a diákhoz személyit is csináltatni,amihez az apa is kell. Az élettárs nem irhatja alá,ő nem az apja. Ha van papirod arról,hogy tiéd a gyerek felügyeleti joga,akkor nem kell az apa aláirása. Elváltatok? Volt gyerekelhelyezés?
2016. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 7. válaszolónak igaza van.

[link]

„Cselekvőképtelen kiskorú kérelmező esetében ha személyesen csak az egyik szülő jelenik meg, a kérelemhez csatolni kell a másik szülőnek (törvényes képviselőnek) a közjegyző, a fővárosi és megyei kormányhivatal gyermekvédelmi és gyámügyi feladatkörében eljáró járási (fővárosi kerületi) hivatala, a bv. szerv vezetője, a konzuli tisztviselő, a központi szerv vagy a járási hivatal előtt tett, vagy a szülő által kiállított, teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt, a személyazonosító igazolvány kiadásához hozzájáruló nyilatkozatát vagy a szülői felügyelet megszűnését, szünetelését igazoló jogerős határozatot is.”


Egyébként totál logikátlan az egész, hiszen egy kötelező okmány esetében elvileg nem volna lehetséges az, hogy az apa nem járul hozzá annak kiállításához. :)

Az, amivel nekem az ügyintéző indokolta az apai hozzájárulás szükségességét, miszerint a személyivel már kivihető a gyerek országból, szerintem szintén poén. Apának muszáj hozzájárulnia, és utána GPS-jeladót ületethet a gyerekbe, kivittem-e az országból.

2016. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Van valamilyen papir a kezedben,hogy teneveled agyereket? HA ezt nem válaszolod meg,nehéz nekünk így segíteni!!! Egyébként meg ha tudod az adatait az apának (szül.idő,anyja neve, szem.ig.sz. stb) akkor aláirod helyette és kész. Most biztos lepontoznak, de ez a valóság, a kutyát se érdekli,hogy ki irta alá. Ez csak kell és kész, de tényleg érthetetlen,hogy ha kötelező a személyi,akkor mi értelme van "beleegyezni"? És ha meg pl az apa nem egyezik bele és nem irja alá? Akkor mégse kötelező?! Vicc az egész...
2016. aug. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!