Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyire különböznek a magyar...

Mennyire különböznek a magyar iskolák a felvidékiektől ? Melyik gimit ajánljátok Győrben?

Figyelt kérdés
Felvidéki vagyok, de a gimis éveimet már Magyarországon szeretném elkezdeni.(Győr) Hallottam, hogy a testnevelést nagyon komolyan veszik Mo-n, valamint úgy általánosan véve a többi tantárgy is "keményebb". Ha esetleg valaki (felvidéki) váltott már iskolát, elmondhatná tapasztalatait/véleményeit a magyarországi oktatásról, várom a kommenteket. (+ melyik gimi megfelelőbb, ha humán tantárgyak felé húzódom inkább, Révai vagy a Kazinczy?)

2016. aug. 26. 20:16
 1/4 anonim válasza:
ha humán, akkor Kazinczy. De remélem tudod, hogy ezek az ország legerősebb iskolái közé tartoznak.
2016. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Köszi a választ! :)
2016. aug. 26. 21:45
 3/4 anonim válasza:
Én a Krúdyt ajánlom! :) Idén ballagtam, és úgy gondolom, életem legjobb döntése volt, hogy oda mentem. Mindenki a Révait isteníti ott, de a Krúdy fényévekkel jobb, nem beszélve a diákéletről... Én B-s voltam, ami sajnos megszűnt (már csak egy osztály van, aki most fog ballagni), de maradt még egy humán osztály. Ez négy éves humán gimi, de a K, angol kéttannyelvű is jó, az öt éves. Ott az IFO is (idegenforgalom), 5 éves kéttannyelvű szakgimnázium, aminek a végén kapsz egy szakmát is. A sulit szereti mindenki, kissé szigorú, de szerintem a legjobb - erősebb, mint a Kazinczy, színvonalasabb, mint a Révai. Diákdiri azt hiszem, mindegyikben van, de egyértelműen a Krúdyé viszi a pálmát... a legnagyobb buli ott szokott lenni. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert! :)
2016. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én a Révait ajánlom, én ott végeztem és imádtam minden percét. A legjobb tanárok tanítanak és innen garantált, hogy akármilyen szakot nézel ki fel fognak készíteni és be fogsz jutni. (persze ha tanulsz is:) ) Itt a tesi is nagyon jó, ha viszel minden órára cuccot garantált az ötös. Alapvetően reálosabbnak mondják, de a humán osztály is nagyon jó, oda még több pont kell mint a reálba és onnan simán elmehetsz jogra is. Az tény, hogy a diákdiri nem a legszínvonalasabb, de mi nagyon élveztük így is meg egy hét az egész nem ez a lényeg. Viszont a közösség nagyon jó, sok program is van és a tanárok nagyon megértőek, emberségesek. Én csak ajánlani tudom, nem lehet megbánni.
2016. szept. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!