Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg csak 4 tanóra lehet...

Tényleg csak 4 tanóra lehet egy nap első osztályban holnaptól vagy ez csak valami tervezet még egyelőre?

Figyelt kérdés
Nem tudok kiigazodni az információkon...
2016. aug. 31. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Ez holnap kiderul. De az elso osztalyosoknak egyebkent sem szokott tobb lenni.
2016. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Amikor en voltam elsos, akkor azt hiszem minden nap 4 orank volt, talan egyszer volt 5... Szerintem nem kell sem attol felned, hogy tulterhelik a gyerekeket, sem attol, hogy nem tudnak eleget tanulni! Ha rendes tanito nenijuk van, barmennyi ido alatt (normal kereteken belul) meg tudjak tanulni a szuksegeseket, mert megfeleloen van beosztva az idejuk (azt tanuljak tobbet ami fontos).

Ennek ellenere el tudom kepzelni, hogy igy az iskolakezdes elotti napon meg mindig csak tervezeteket tudnak a szulok, mert hat Magyarorszagon elunk...ebben a tanugyi rendszerben en semmin sem csodalkozok

2016. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk meg van az órarend. Egy héten 2x van 6 órájuk, 3x 5. És van, hogy a hatodik pl matek/magyar. Elsős lesz :(

Előző. De igen, túlterhelik a kicsiket. Reggel 8kor becsengő, és itt a hatodik órábak 13:40kor van vége. Persze van tesi (minden nap), ének, stb, de a koncentráció akkor is fárasztja, ha csak énekelnek. Mert még kicsik hozzá. Persze egy jó tanító látja, hogy mikor kell abbahagyni (pl csengő előtt), de az akkor is sok.

2016. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jesszusom, 6 meg 5 órájuk van... Szegényke :(

Remélem azért 6 óta nálunk nem lesz.

2016. aug. 31. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, pont most olvastam egy interjút egy fejessel, még csak dolgoznak rajta, és az új kerettantervben fog kiderülni hány órájuk lesz az alsósoknak, amit 2018-ra fognak elkészíteni. Szóval idén még biztos nem lesz változás.

Amúgy nálunk a német tagozatos alsó osztályban minden nap 6 órájuk van az elsősöknek is! Ez azért durva. Amúgy a napi 4 órát nem tudom hogy lehet megoldani mert alapból a napi 1 tesi is elvesz egy órát, meg azt is rebesgetik h 30 perces órák legyenek, hát nem tudom.

2016. szept. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, ma végül kiderült, 5 órájuk lesz minden nap.

A 30 perces óra meg úgy van, hogy egy 45 perces órában konkrétan 30 percet tanulnak, a maradék 15 perc meg inkább játékos valami lesz.

2016. szept. 1. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem 4 órájuk volt soha sem. Gondolj bele, minden nap tesi, heti 3 óra rajz, heti 2 óra ének, hittan. És akkor még nem tanult semmit. A lányomnak már elsőben is 3-ig órái voltak. Szerintem ez abnormális.

Én nem hallottam a 4 órát, de akkor mégis mit vesznek ki az órarendből? A mindennapos tesit? Vagy lesz heti 1 matek, de 5 tesi? Meg a hittan, hát az nagyon fontos....

2016. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!