Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsős gyereketek mit és...

Elsős gyereketek mit és hogyan gyakorol az íráshoz?

Figyelt kérdés
Külön füzetet szeretnénk rendszeresíteni a gyakorláshoz, de nem nagyon tudom, mit kellene és hogyan gyakorolni benne.

2016. szept. 19. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt, amit aznap a tanító néni is előír. Vagy amit már tanultak.

És szerintem ne erőltesd túl, nem tudom, mennyit kap házi feladatnak, de gyakorlásként plusz 2 sor bőven elég.

(Én napközis tanító voltam egy ideig, úgy szoktam csinálni, hogy a gyakorló füzetben írtuk meg először, ugyanazt írtam elő, ami a házi volt, csak kevesebbet, általában 2 sort. Ott kiderült, kinek hogy megy, nem volt olyan nagy baj, ha 1-2 betűelem vagy betű rondább lett. Begyakoroltuk, aztán mondtam, hogy hű, de ügyes vagy, ugyanilyen szépen fog már menni a másik füzetedben is.)

2016. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

vastag kréta, nagy papír a legjobb gyakorlásra

ilyen méhviaszkréta, elég 3-4 színes:

[link]

ezt még krétaszerűen fogja és az a jó a gyakorlás szempontjából Legalább félíves lap.

De ha ezek drágák, egy nagy újságon vastag krétával

És játsszatok.

Járj le egy formát és az útvonalat rajzolja le. Majd ő jár le és te rajzolod le.

[link]

[link]

az írás a rajzból "nőtt" ki - képeket rajzoltak, amelyek egyre elvontabb jelekké alakultak.

2016. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Még gyakorlunk rendes füzetbe. Vannak gyakorló füzetek amikben vannak feladatok vonalak ilyesmik.

De még kell idő mire a valódi írás részre érnek. Inkább számokat írnak most.

A rajzolás színezés ami legjobban fejleszti és előkészíti az írást.

Vannak színező lapok, nagyon kis részekre felosztva, próbáljátok ki. Nálunk Harry Potter színező a kedvenc :)

2016. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ :-) Egyelőre inkább én is csak az írás előkészítésre gondoltam, ahhoz szeretnék valamilyen jó módszert.
2016. szept. 19. 10:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég olvastam Vekerdy Tamás "Jól szeretni - Tudod-e, hogy milyen a gyereked?" c. könyvét és elhatároztam, hogy megállom és nem fogok gyakorolni a gyerekkel :) Sőt az sem érdekel, ha nem az övé a legszebb vagy legjobb... Fontosabb, hogy megszeresse a sulit, itthon meg pihenjen, játsszon, amennyi ideje maradt a napközi után, ahol úgyis megcsinálják a házi feladatot. Ha itthon is befogom, egyrészt nem mozog eleget, másrészt megutálja az egészet, harmadrészt "lelövöm a poént" és unatkozni fog a suliban. Az más, ha majd úgy látom, hogy nagyon le van maradva valamiben vagy a tanítónő kéri... De egyelőre úgy látom, nem férne bele a teherbírásába valami plusz unalmas feladat (legfeljebb ha agyba-főbe jutalmazom és lelkesítem, de az úgysem működik nála hosszú távon).

Aztán olykor járunk rajzszakkörbe (főleg, ha rossz az idő). De a mindenféle egyéb otthoni finommotoros feladat is fejlesztő (a kirakótól a hímzésen át a szendvicsvajazásig, na meg kapható ezernyi matricás, színezős, összekötős, kivágós... stb. munkafüzet), és visszahat az írásra.

2016. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmit gyakorlatilag. Azt amit feladnak házit, megcsinálja. Ez hétközben egyelőre minimális, hétvégére volt már álló egyenes-fekvő egyenes, most kacsacsőr, de nem olyan mennyiség, hogy ne játéknak fogná fel, ráadásul két napra elosztva. Szombaton ahogy fáradt, abbahagytuk.

Ha már iskolás, ki tudod nyomozni, hogy melyik tankönyvből tanulnak, azt megtalálod a neten, tudsz te is rendelni. Nálunk Mozaikot használnak, annak jó gyakorlói vannak, ha ezzel akarsz foglalkozni.

[link] főként a további ajánlott kiadványok között

2016. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: Azért sem erőltetem egyelőre, mert az én gyerekem borzasztó kreatív, rengeteget vág, ragaszt (hármasával veszem a celuxot), színez, legozik, keze ügyes, egyelőre ez elég.
2016. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Miért? Nem megy neki?

Kérdezd meg a tanítót, ha szerinte kell gyakorolni, akkor lehet a tanító által javasolt gyakorlatokat.

Ha nem szükséges, akkor hagyd bèkén, legyen gyerek. Elég neki 8-4-ig az iskola, otthon pihenjen, játsszon.

2016. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Harom iskolasom van. Mindig gyakoroltam veluk. Kb. heti 8-10 plusz sorra gondolj.
2016. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek. :-)
2016. szept. 19. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!