Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 3. -os gyereketek reggel...

3. -os gyereketek reggel egyedül megy iskolába? (egyke) Ti hogy dolgoztok? Hogyan hozzátok össze az esti tanulást stb?

Figyelt kérdés
2016. márc. 28. 17:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom akinek több gyereke van biztos már rugalmasabb, engedékenyebb stb. De én úgy tapasztalaom hogy akinek egy gyereke van az egy kicsit lehet kötődősebb. Nem mindig persze, de sokszor.
2016. márc. 28. 17:33
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja és hogyan oldjátok meg ha más munkahelyre kell menni és bejárni? és nincs segítség (se nagymama, senki)?
2016. márc. 28. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Harmadikban már rég egyedül jártam minden reggel, délután pedig jöttek értem a napközibe 4-kor. ( egyébként Pesten lakunk) Tanulni a napköziben tanultam, miután hazaértünk játszottam, olvastam, stb. Ez 10 éve volt egyébként, tehát nem annyira rég, viszont még a mostani rendszer előtt. Vagy anyukám vagy apukám mindig tudott értem jönni. 4.-ben már egyedül jártam haza is, 5.-ben pedig már napközis se voltam, ebéd után mehettem haza.
2016. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

harmadikos a fiam. J időben már egyedül jár és egyedül is jön haza, itthon kb egy órát van egyedül, míg az apja hazaér. Télen sajnos ez megoldhatatlan, mert nem lehet bicajozni akkor én viszem reggel hétkor ő az első és az apja hozza 3/4 5-kor szinte utolsóként.

Nem szereti ezt nyilván, de sajnos a munka miatt csak így tudjuk megoldani.

Este mi már nem tanulunk, a napköziben végez mindennel és én nem vagyok híve az esti ismételgetésnek.

Őszintén mi értelme, akkor már úgy sem tud figyelni. Hétvégente átnézzük nagyjából a problémás anyagok, de ez sem több 1 óránál.

2016. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
A fiam sajnos nem jár egyedül még, bár nincs túl messze az iskola. Egy forgalmasabb úton kellene átmennie, és egy kisebben a suli előtt (egyik sem lámpás zebrás), de elég kis „béna” még ebben, maga kérte, hogy kísérjük inkább. Remélem, legkésőbb felsőben azért már megoldja egyedül. Nálunk még csak két gyerek jár egyedül suliba egyébként (Bp.), mondjuk az osztály háromnegyede messzebbről jár be, és reggel kocsival hozzák őket. Én otthon dolgozom, így fizikailag meg tudom oldani, hogy értemegyek, s mivel a suliba hamar kiderült, hogy nem írja meg a leckét (de ha meg is írja, nem nézik meg, javítják ki a tanítónők), ezért hazahozom leckeírás előtt. Nem egyszerű, mert bár mindenkinek az ugrik be, hogy az „otthon dolgozás” egy ideális állapot, valójában olyan, aminek sosincs vége, és ha a délután egy részét a leckerással töltjük (aztán vacsora, mese stb.), utána be kell hoznom a kimaradt időt. Nem nyafogni akarok, csak érzékeltetni, hogy így sem „leányálom” ez, sőt, azt gondolom, ha valaki a munkaideje után már csak a gyerekével tud foglalkozni, az jobb lehet.
2016. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Harmadikos a lányom, és az egész iskolájában talán ha 2-3 olyan harmadikos gyerek van, akik egyedül járnak suliba! (Budapest, külső, biztonságos kerület). Jóformán csak azok járnak egyedül, akik a szomszédban laknak, és a saját fülemmel hallottam, hogy a tanítók ilyenkor is megbizonyosodnak róla, hogy a gyereknek nem kell forgalmas úton átmennie, mert ha igen, akkor inkább elkísérik. (Még úgy is, hogy rendőrök állnak a zebránál és biztosítják az átkelést).

Nem olyan világ van, mint 20 éve... a forgalom is jóval nagyobb, mint régen. Én még járhattam egyedül suliba, vidéken, ahol akkoriban fél nap is eltelt, mire egy autó elment az utcán... ma már ugyanott folyamatos az autóforgalom.

Az egyébként roppant biztonságosnak számító környékünkön sajnos többször fordult elő, hogy gyerekeket követtek, és ha csak 5 évente egy ilyen eset van, az is aggasztó! Én nem merném egyedül elengedni a harmadikos lányom, igaz, elég messzire járunk suliba tömegközlekedéssel, átszállással és van olyan útszakasz, ahol egyszerre három irányból kell figyelni az autósokat, ez még nekem is nehéz, nemhogy egy kisgyereknek....


Ami a tanulást illeti: iskolaotthonos suliba jár, szerencsére nem hoz haza házit, tanulnivalót, csak hétvégén. Ha nagy ritkán mégis, akkor este rászánunk egy kis időt, általában hamar megvan.

2016. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
3.-ban csak azért nem jártam egyedül suliba mert a 2 bátyámmal egy suliba jártunk. Viszont edzésre egyedül jártam ami 1,5 órás út volt csak oda fele. Én úgy gondolom most se rosszabb a közbiztonság mint anno 2003-ban.
2016. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, majd csak ha felsős lesz. Nálunk egyébként is kérték a szülőket, hogy ne küldjék az alsós gyerekeket egyedül az iskolába, és hazamenni nem is engedik őket felnőtt nélkül.

A férjem elviszi munkába menet, így fél 8-ra van a gyerek az iskolában. Amíg dolgoztam én is, addig 16:20-ra értem oda érte, most szerencsére itthon vagyok a kistesóval, így már 15:15-re érte tudok menni (előbb nem jöhetnek haza, náluk iskolaotthonos rendszer van, szóval tanítás van addig). De legalább tanulni nem sokat kell itthon, mert a suliban gyakorolnak, házi feladat nem is szokott lenni egyáltalán.

2016. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 GKM válasza:
Szerintem az iskolába járás nincs korhoz kötve. Sok mindentől függ: a gyerektől, a társaitól, az iskolától, a körülményektől. Én is egyedül neveltem a már 22 éves fiamat. Más nevelési igényű gyerek volt. Az iskola nagyon közel volt, de szerencsére megengedték, hogy 1/2 9-re járjak dolgozni, mert amikor időre kellett mennem, a fiamnak is és nekem is nagyon rosszul indult a napunk. 3-ban már egyedül jött haza, telefonon értekeztünk. De Ő mivel 1/2 éves kora óta egyedül neveltem nagyon önálló volt. Iskola otthonos osztályba járt, se a tanárokkal se velem nem volt hajlandó tanulni. A pszichológus azt kérdezte az anyja vagy a tanára akarok lenni. Érettségizett, felelősségteljes fiatalember lett. Sok sikert!
2016. ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!