Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A rosszabb, gyengébb képességű...

A rosszabb, gyengébb képességű gyerekek miatt visszafogják az egész osztályt?

Figyelt kérdés

Vidéki kisváros (5000 fő). 2 első osztály indult, 1 iskolaotthonos, 1 napközis. A fiam a napközisbe jár, de délben hazahozom (itthon vagyok a tesóval). Ma beszéltem a magyar tanítóval, mondta, hogy kevés házit adnak fel (1et), mert a gyengébb képességű gyerekek nem csinálják meg napköziben, otthon a kutya sem foglalkozik velük, így próbálják őket is ösztönözni. 19en vannak az osztályban, ebből 9 kisebbségi, a 9ből 2 másodszor járja az elsőt.

Most komolyan, a gyengébb képességű gyerekek miatt a többi 10 gyerek unatkozzon az órán, mert ők hamarabb megcsinálják a feladatokat?


Sajnos nem tudom a másik osztályba átkéretni, mert ott is ez a helyzet. Máshova pedig nem tudom hordani, pont a tesó miatt, aki még csak 6 hetes, autónk nincs.


2016. szept. 21. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Nyugodj meg, a fiad mindent megfog tanulni ami a tantervben benne van. Gondolom a tanárok próbálnak mindenkihez alkalmazkodni. Úgyis megoldják hogy le legyen adva az anyag, még ha kicsit lassabban is.
2016. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Ne legyel mar hulye. Megis hogy fognak vissza a tanulasban? A gyerek otthon leul, megtanulja amit kell, megirja belole a dolgozatot aztan kesz.


A tanar ha akar adhat fel szorgalmi felhadatot. A gyereked ha akar magatol oldhat meg feladatokat.


Azt nem ertem miert nem az intelligens embereknek lesznek gyerekeik.

2016. szept. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván az átlag gyerek képességei szerint haladnak az osztályban, különben nincs értelme. Az se lehet, hogy egy évig az ABC-t tanuljak, mert a leggyengebbnek azzal is baja van és azt se lehet, hogy rögtön Jókait olvasnak, mert a legjobbnak az a szint megy. A házi feladat minél kevesebb ebben az évben, annál jobb, így is nehéz a többségnek az iskola kezdés.
2016. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem ertem miert nem az intelligens embereknek lesznek gyerekeik.


Azért utolsó, hogy neked is lehessen gyereked. Természetesen visszafogják a gyengébb képességűek, hiszen, gondolj bele, azért, hogy ne bukjanak meg, egyszerűbb, könnyebb feladatokat kell kapniuk, dolgozatoknál is, amik nem fejlesztik az átlagos, vagy átlag feletti képességű gyerekeket. Sőt, ha megszokják hogy nulla, vagy minimális tanulással megvannak a jó jegyek, másik iskolába vagy gimnáziumba kerülve már szinte lehetetlen behozni azt a hátrányt ami érte őket, hiszen aki kicsiként nem szokott hozzá a tanuláshoz, az nagyobbként csak szenvedni fog, mikor rájön, hogy máshol teljesíteni is kell a jó vagy jobb jegyekért, és ha első-másodikban nem tanítják meg nekik hogyan kell tanulni, teljesíteni később ,ár alig-alig fog menni. Ráadásként ugye csak stabil alapra lehet építkezni, amit ezek a gyerekek nem biztos hogy megkapnak.

2016. szept. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

"Természetesen visszafogják a gyengébb képességűek, hiszen, gondolj bele, azért, hogy ne bukjanak meg, egyszerűbb, könnyebb feladatokat kell kapniuk, dolgozatoknál is, amik nem fejlesztik az átlagos, vagy átlag feletti képességű gyerekeket."


El kellene mar felejteni a 100 eves sztereotipiakat. Persze tudom, attol hogy a valosag mas, nem fogod megvaltoztatni a velemenyedet, de azert nezz meg par valodi tanulmanyt a temarol.

2016. szept. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, hogy nem tanulja meg, amit kell. Csinál itthon plusz feladatokat is. Csak ma délben épp a magyar tanár mondta, hogy alig haladnak, meg már most le vannak maradva a tananyaggal, válogatnia kekl, hogy miket hagyjon ki, mert a gyengébbek nem tudnák megcsinálni.
2016. szept. 21. 19:06
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Ez esetben a tanarban van a hiba, nem a kulonbozo kepessegu gyerekekben.
2016. szept. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
5ös, nem kell tanulmányt olvasnom, bőven elég ha felidézem a két évvel ezelőtti emlékeimet mikor hasonló iskolában voltam tanítási gyakorlaton. Hosszan tudnék mesélni a gyerekekről, a szülőkről és a tanárok erőfeszítéseiről, de egy idő után, mikor látod hogy hiába próbálsz meg mindent, feladod, és már annak is örülsz, ha 40 percig úgy le tudod kötni a gyengébb képességűeket, hogy legalább egy picit tudj haladni az átlaggal. Ami nem mindig sikerül, és az lesz a vége, hogy a jobb képességűek is rosszalkodni kezdenek, hiszen unatkoznak, erre, a gyengébb képességűek is renitenskedni kezdenek, egymást gerjesztik, és kudarcba fullad a tanítás. Míg nincs megfelelő eszköz és hatalom a tanárok kezében, addig nem lehet mit csinálni. Az jó, ha heterogén felépítésű egy osztály, de mikor a 20 gyerekből 8al még februárban is azzal küzdesz, hogy legalább az alapokkal tisztában legyenek, sajnos a másik 12 gyerekre már nem jut idő. Megkapják a feladatot, és magukra vannak utalva, hisz az egy szem pedagógus a problémásak mellett ül és vért izzad, hogy megmagyarázza nekik hogy az egy meg egy miért lesz kettő.
2016. szept. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

#8 En elhiszem. De ez a szakertelem hianyabol fakad, nem a gyerekek hibajabol. Ezert mondtam hogy nezz utana hogy csinaljak ott ahol ertenek hozza.


A sajat szememmel lattam mit kezdenek egy angol iskolaban a problemas gyerekekkel, es azt is tapasztaltam gyerekkoromban hogy itt mit csinalnak vele.


Amit itt a tanarok csinalnak (tobbsegeben, nem mindenki) az feler egy buncselekmennyel a gyerekek ellen.

2016. szept. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Hát nem tudom, nekem egy életre elment a kedvem attól hogy gyerekek közé menjek. És itt a szülők is nagyban sarasak voltak, mondjuk az is igaz hogy én sosem akartam tanár lenni.
2016. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!