Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nálatok az iskolában az...

Nálatok az iskolában az alsósoknál, ha rossz egy-két gyerek, az egész osztályt büntetik? Mivel?

Figyelt kérdés
2016. okt. 11. 18:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2016. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Vannak esetek amikor igen.

Ma ment a fiam suliba, múlt héten beteg volt.

Tegnap valaki egy kislány ceruzáit ami az asztalon volt széttörték.

1 órán keresztül ültek a teremben büntetésben, és ma is folytatták. De most sincs meg a tettes. Ugyan így lesz holnap is, ha addigra sem lesz meg akkor rendkívüli szülői lesz.

2016. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Utolso valaszolo, akkor nalunk haza sem mehetnenek...ezer ilyen eset van.

Elso valaszolo voltam.

2016. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nálunk nincs kollektív büntetés, az egy baromság!
2016. okt. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk még ez alatt a hat hét alatt nem volt ilyen, de ismerőstől én is hallottam ilyet, tök megdönbbentem. Valaki rosszalkodott, nem vallotta be, hogy ő volt, erre az egész osztálynak elvettek egy magatartás-kártyát. Nem tudom, milyen logika mentén megy ez. Ebből azt vonja le az összes ártatlanul büntetett gyerek, hogy hiába viselkedem jól, úgyis elveszik a kártyámat, akkor minek strapáljam magam.

Még a nemzetközi törvények is tilták a kollektív büntetést asszem a második világháború óta...


Ha valaki erre rá tudna világítani, hogy ennek mi a logikája, megköszönném és ma is tanulnék valamit.

2016. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

A mi exsulinkban is ez volt, fűszerezve az osztály előtti megszégyenítéssel (akár olyanért is, amit a gyerek szülője mondott a szülői értekezleten). Próbáltuk kérni a tanítónőket, hogy ne tegyék, ezzel „elvadítják” a gyerekeket (btw a szülőket is) az iskolától, de végül az igazgatótól kiderült, ez ebben a suliban bevett pedagógia módszer.

Hogy mi benne a logika? Az, hogy majd így a közösség „kiveti magából” a rosszalkodókat, hiszen „ártatlanok” szenvednek miattuk. Az érdekes viszont az, hogy nálunk a 10 évesek már átlátták ennek a fonákságát és igazságtalanságát, és sikerült még a csendes-rendes kislányokat is suliellenes hangulatba hozniuk. Az iskola válasza a szülők ezzel kapcsolatos kéréseire: he nem tetszik, el lehet menni.

2016. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: na, ez aztán szép...2016-ot írunk??? :-O
2016. okt. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

a 7. válaszolónak:

Tudod az emberi butaság és rosszindulat örök. :)

2016. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2. valaszolo, mi lett a dolog vege?
2016. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
92%
Vajon mit szólnának a tanárok, ha egy " rossz " tanár miatt az egész iskolát büntetné a SZMK? Tükröt eléjük!!
2016. okt. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!