Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik egész nyáron otthon vannak szabadságon, de a gyerekeiket a lehető legkésőbbi ideig lepasszolják bölcsödébe/óvodába?

Figyelt kérdés

Édesanyám óvónő,és ő sok ilyen példát lát.

Nekem személy szerint van egy anyuka ismerősöm,aki nagyon szimpatikus,ő és a férje is egész nyáron otthon vannak,sőt még a nagyobb testvér is (kb. 10 éves), a pici 3 évest pedig nap mint nap bedobják a bölcsibe egész napra.

A kisgyerek szemmel láthatóan nem érzi jól magát,egyedül van,magányos,haza szeretne menni.

Ha munkában lennének, vagy arra gondolnának,hogy a gyerek szokja más gyerekek társaságát,megérteném.

De biztos vagyok benne,nem ez áll a háttérben.

Ki mit gondol erről?



2016. júl. 5. 15:10
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
59%
Az ilyen a szememben nem szülő. Sosem értettem minek vállal valaki gyereket ha lusta vele foglalkozni. Én oviban látom ezt rendszeresen.
2016. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
92%

Miből élnek ha egyikük sem dolgozik?


Anyósom is óvónő, hasonló sztorikat hallok tőle... Aztán megkapargatva kiderül, hogy egyik "munkanélküli" anyuka otthonról dolgozik, csak az anyósom szerint nem munka; másiknál koraszülött ikrek vannak, heti 3x kell őket fejlesztésre vinni.

Engem is piszkált a lányom óvónője, mert veszélyeztetett terhes voltam és a lányom oviba járt - pedig ez nem is nyáron volt. 2x1 hetet kórházban feküdtem, nyilván oda is kellett volna vinnem a 4 évest.


Biztos van olyan is, aki otthon unatkozik és lepasszolja a gyereket, de közel sem olyan gyakori mint azt az óvónők elhitetik....

2016. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
83%
Apedagógusokat leszámítva mégis hogy jön ki az, hogy egész nyáron nem kell dolgoznia valakinek? Nincs munkahely, ami elnézné, hogy 2-3 hónapig kiesik valaki a munkából. Ráadásul idősebb, vezető beosztású személyeket (vezetői pótszabadságok) leszámítva nincs is annyi szabadság, hogy az egész nyarat lefedje. Anyukád valamit ferdített a sztorival.
2016. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
87%
Megkérdezném hol dolgoznak, mert "normál" munkahelyen egyszerűen nincs annyi szabadság, hogy valaki egész nyáron otthon legyen. Akkor se, ha karácsony-szilveszter között is dolgozik. Sehogy. Úgyhogy szerintem ez a "szidjunk idegeneket" típusú kérdés.
2016. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, a kérdező egy szóval se mondta hogy az év többi napján dolgoznak. Sok család él úgy hogy minkét szülő segélyen van.
2016. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
98%
Második! Igen, ismerős, én is dolgoztam otthonról, kötött munkaidőben, 9-18-ig, videókonferenciákkal, stb, tehát nem akkor amikor én akartam. A rokonság egyik része mégis úgy gondolta, hogy én ráérek postára szaladgálni, bevásárolni, ügyet intézni naponta, mert úgyis otthon vagyok, a szomszéd meg egy idő után finoman megkérdezte, hogy nem zavar-e, hogy eltartatom magam..
2016. júl. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
79%
Miért számít, hogy én mit gondolok? Nem gondolok semmit, nem érdekel és semmi közöm hozzá. Mittudomén, bizonyára van rá magyarázat. Valószínűleg a szülők így látják jónak, valószínűleg az a gyerek igényli a kortársai társaságát. De az is lehet, hogy a szülők dolgoznak otthon vagy anyuka újszülöttet gondoz. Nem tudom, miért fáj ez bárkinek, még ha nem is ért vele egyet (miért kéne egyetértenie???). Anyukád megkapja, ugye, minden hónapban a fizetését?
2016. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó előtti, ha egyébként se dolgoznak, és nincs más indok (otthonról végzett munka, betegség), akkor persze elég gáz bevágni a gyereket intézménybe, de szerintem sokszor nem tudjuk az okot. Ha meg egyszerűen teher nekik a gyerek, akkor talán jobb is neki oviban, ahol foglakoznak vele.
2016. júl. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyeneken csámcsogó óvónőkről az a véleményem, hogy minél kevesebb gyerekre szeretnének vigyázni, ezért ássák bele magukat ennyire a témába. És felmerül a kérdés, hogy ha megterhelő ez a munka nekik, akkor miért dolgoznak ilyen pályán?
2016. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
78%

Most akkor nem dolgoznak vagy szabadságon vannak?


Engem is b..gattak az óvónők, miért adom be, ha egész nap otthon vagyok.

Csak azt nem reklámozták, hogy állandó éjjelesben dolgoztam. De ha úgy nézzük, minden nap otthon voltam ovi időben...


Barátnőm azért szekálták, mert a nagyi vigyázhatna a kicsire, vigyék el délben.

Igaz, menni alig tud,de otthon van...


Sajnos az itteni oviban azt tapasztaltam, hogy rohadtul útban vannak a gyerekek, az óvónők pedig a szülőket ellenségnek tekintik, akik direkt kicseszésből sózzák ràjuk a kölkeiket.

2016. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!