Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Anyukák, ki mit tenne? Lehet...

Anyukák, ki mit tenne? Lehet egyáltalán bármit is csinálni? Többi lent

Figyelt kérdés
A lányom második osztályos,az osztályban szinte egész évben tetűriadó van,jóformán minden második hónapban marad itthon a lányom mert valakitől haza hozza!Annyira unom már hogy a tetű elleni spray-t forgalmazó cég törzs vásárlója vagyok!Soha nem volt ilyen gondom sem nekem sem a férjemnek sem a nagyobb lányomnak,borzasztóan dühít :( arról nem is beszélve hogy emiatt kell itthon maradnia a lányomnak.
2016. okt. 22. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az igazgatóhoz kéne fordulni, mert ez egy olyan gond, amit ott kellene az iskolában megoldani. Ha szükséges, akkor nézzék minden héten át őket, aztán akinél találnak, azokat küldjék haza és akkor talán nem terjed el úgy a dolog.

Meg aztán nyilván lehet sejteni, hogy általában kik hozzák be, tehát ott nem ártana családlátogatás, ilyesmi.

2016. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Átíratnám egy normális osztályba vagy iskolába. Már nem bántásból de gondolom olyan intézményben ahova ilyen összetételű gyerekcsapat jár, az oktatás minősége sem jó.
2016. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Nem lehet, hogy valaki(k) az osztályban nem kezelik le rendesen a gyerek fejét? Ebbe most beleértem azt is, mikor olajokkal kenegetik csupán – igen, tudom, hogy a gyógyszertári vegyszerek nem egészségesek, viszont hatékonyak, ha a ráírtakat betartva kétszer legalább lekezelik vele a hajat. Ezt kellene tudatosítani a többi szülőben is, gondolom, nem csak a lányodnak van ilyen gondja…
2016. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Miért kell emiatt otthon maradna? Nálunk 2x volt eddig, egyszer oviban, egyszer suliban. Egyszer sem kellett itthon maradnia.
2016. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs az osztályban más származású gyerek (értitek mire gondolok) haza küldik ha észre veszik hogy vakarja a fejét.Én is arra gondoltam hogy másik iskolába iraton de szegénykém nagyon ellenkezik
2016. okt. 22. 14:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A tetu nem valogat.

Gazdag es okos gyerekek fejebe is belemegy.

2016. okt. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem nagyon lehet mit tenni, mert gyakran egy-egy gyerek családján múlik a dolog. Ha otthon nem kezelik le megfelelően, akkor hiába kezeli le a többi szülő a saját gyerkőce fejét, újból összeszedi. A suli nem nagyon tud ezzel mit csinálni. Gyakran otthon nem gondolnak rá, vagy nem fordítanak elég gondot arra, hogy ne csak a fertőzött gyerek haját kezeljék le, hanem az egész családét, illetve az ágyneműt, fésűt, hajjal érintkező ruhákat is fertőtlenítsék. Így viszont komoly esély van a visszafertőződésre.


Igen, otthon kell maradnia addig, amíg lekezelik a haját, majd papírt kell hoznia, hogy megtörtént a serkétlenítés. A suli védőnője meg is nézi. Akár hetente jön az osztályba ellenőrizni az összes gyereket, amíg két egymás utáni tetű/serkementes állapotot nem észlel.


Nem kell ehhez kisebbségi környezet. A mi osztályunkban gyönyörű hosszú hajú,rendszeresen tisztálkodó, nem cigány kislány lett hazaküldve folyamatosan - nagyjából kéthetente ismétlődő tetűproblémával. Az ok a korábban említett nem megfelelő mentesítés volt, pedig a tesó haját fél centisre vágták már, az egyéb dolgokra nem figyeltek.

Szóval a megfelelő kezelésen kívül elmondhatod a lányodnak, hogy ne dugja össze a fejét az osztálytársakkal, ne cseréljenek sapkát, fésűt, hajgumit, stb., de ennél többet nem tehetsz. Esetleg váltogasd a kezelőszereket, mert egy idő után ellenállóvá válhatnak a tetvek a gyakran használt szerre.


(Off: Az oktatás minőségét nem a tetűk száma határozza meg.)

2016. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk oviban volt állandó gond a tetű. Én vettem bio megelőző spray-t és sampont. Minden vasárnap a samponnal mostam meg a lánykám haját, és minden reggel tincssenként fújtam be a haját a megelőző sprayvel :-(. Nem lett tetves, bár én utáltam nagyon és mivel a megelőző levendula illatú, gyülőlöm a levendula szagát :(.


Off: nézz utána, mert elvileg nem tilthatják ki a gyerekeket a suliból, oviból tetű miatt. Az nyilván más kérdés, hogyha piszkáják, otthon tartod, de azért iskolába ez már más helyzet, mintha oviba járna.

2016. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az unokatestvérem mesélte, hogy mikor ő iskolás volt, az egyik osztálytársanak a táskáját minden reggel, mielőtt bement volna a tanításra a portás ellenőrizte, nehogy bevigyen valami poloskát vagy egyéb rovart, mert olyan környezetben élt. Nem lehetne megoldani itt is olyasmit, hogy az iskolaorvos/védőnő minden reggel ellenőrzi a gyerekeket és aki(k)nél észreveszi a tetűt, azt egyből hazaküldi? Talán ez hatásos lenne.
2016. okt. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 9-es! Hidd el, hogy azzal, hogy 3-4 tincset felemel a védőnő, nem fogja észrevenni a tetút a gyerek hajába. Az én lányom úgy volt tetves, hogy meghézte hét elején az egész csoportot a védőnő, és nem vette észre, pedig már akkor is az volt, mert vasárnap a hajmosásnál nem egy élő tetű mászkált a fején! Hiába nézte át őket, amikor szóltunk az oviba úgy, hogy két napig nem ment, az csoportnak majdnem a fele tetves volt. A szülőnek kéne alaposan, akár tincsenként is átnézni a gyereke (i) haját, mégha nagyon macerás is, mert a védőnőknek nincs annyi ideje. A kislányom csoportjában volt egy kislány, aki rendszeresen tetves volt, képtenek voltak kiírtani a fejéből a tetűt, nem tudom, hogy ez hogy nem zavarta a családot egyébként. Én meg emiatt az első alkalommal naponta 3x szedegettem ki a lányom hajából külön lámpafénynél a serketokokat, amiből nem hazudok, volt vagy 300, mikor a kislány szülei szartak rá.


8-as voltam.

2016. okt. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!