Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, a férjetek mikor...

Anyukák, a férjetek mikor hazaér este munka után mit szokott otthon csinálni?

Figyelt kérdés

Férjem tegnap "panaszkodott" nekem, hogy nincs egy fél óra szabadideje sem magára egy nap, mert mikor este hazaér munka után fél 6-kor, akkor megrohamozzák a gyerekek (egy 4 és egy 1,5 éves van), pedig ő szeretne kicsit pihenni, olvasni, ilyesmi, fél órát egy nap. Mert szerinte nekem van napi 1-1,5 óra szabadidőm, amíg alszanak a gyerekek délben, de neki semmi ideje nincs magára. Egyébként mindenben sokat segít a férjem, pl. este ő szokott fürdetni amíg én mosogatok, majd altatni a nagyot amíg én a picit altatom, ez eltart akár fél 10-10-ig is, szóval utána sem marad sok idő.

Szerintetek igaza van? Más apukák hogy viselik a hétköznapokat, miket csinálnak munka után?

Nagyszülői vagy egyéb segítség aki esetleg néha lefoglalná a gyerekeket rajtunk kívül nincs.


2015. nov. 5. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha amúgy segítőkész, akkor egy fél óra valóban járna neki is, hiszen dolgozik, gondolom ő is szeretné egy kicsit kikapcsolni az agyát. Gondolom te is megállsz legalább egy fél órára, mikor a gyerekek alszanak. Legalábbis, mikor a gyerek alszik, én is pihenek egy kicsit, mivel nem idegbeteg szülőkre van a gyereknek szüksége, hanem normális, pihent szülőkre. Fél óra szerintem nem nagy kérés.
2015. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
ez nem visel szerintem meg egy férfit, kizárólag addig, míg nem rázódott bele. sarkítva meg kellene szoknia hogy az előszobában egy puszi az első a gyereknek, nem egy nagywc..ez egy család.
2015. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Fürdeni, és aludni...

Szakács, kb 11-éjfél körül ér haza.

Ha szabadnapos, mindenre van ideje.


Inkább én vagyok, akinek nincs ideje semmire, 2,5 éves fiunk bölcsis, vele mindig van tennivaló.

Esetleg amikor apa játszik vele, akkor van egy kis szusszanásnyi időm.

Anyós messze lakik, de van, hogy pár napot, 1-2 hetet nála van a fiunk, akkor van időnk egymásra.

2015. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem azonnal beáll segíteni, ahogy fél 6 körül hazaér. De nálunk úgy alakul az este, hogy mivel a kicsinket nem kell altatni, ezért Ő szopi után el is alszik olyan 8 körül, a férjem addig van a fiunkkal (általában beteszi a kádba fürdeni), amíg én a kislányomat megszoptatom. Tehát olyan 8-fél 9 körül átveszem Tőle a fiunkat, felöltöztetem, és vacsi után én viszem aludni. Ez azt jelenti, hogy a férjem olyan fél 9-9 körül hátradőlhet. Tévézni, olvasni szokott, ha nem túl fáradt, megvár, míg kijövök a nagy mellől, és tudunk egy kicsit egymással is foglalkozni. Ha nagyon kimerült, már alszik addigra, mire én kijövök.
2015. nov. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok. Az én férjemnek annyi volt a kérése, hogy a hazaérkezése után hadd igyon nyugiban egy kávét, aztán indulhat a délutáni-esti nagyüzem. Ez abszolút teljesíthető, akkor mindannyian kiülünk a nappaliba, a fiunk általában elcsicsergi a napunkat, a pici rámol, nyugi van. Aztán indulunk sétálni vagy ha itthon maradunk, a fiúk elkezdenek birkózni, játszani.

Az a véleményem, hogy este fél 6-kor, amikor a gyerekek a legélénkebbek, lehetetlen lenne leülni olvasni. Ez a férjednek sem lenne megnyugtató, Neked sem, mert állandóan csicsítatni kellene a.gyerekeket, akik érthető módon az apjukat akarják. Azt gondolja végig a férjed, hogy a gyerekeknek egész nap nélkülözniük kell az apjukat, abszolút érthető, hogy délután tapadnak rá, mint a piócák. Ha majd visszamész dolgozni, a gyerekek pedig egész nap bölcsiben-oviban lesznek, te sem fogod tudni levakarni magadról őket. Ez így van rendjén! Valami rövid lazítás jár a férjednek, de ne ebben az időszakban akarjon relaxálni. Pár év, és a gyerekek tojnk fognak a fejére. Akkor majd pihenhet.

2015. nov. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszünk, amíg én csinálom a vacsorát addig valamit játszanak a gyerekkel, utána megfürdenek, aztán lefekteti a gyereket. Utána vagy filmet nézünk, vagy mindenki csinál saját szórakozást (ő játszik én meg olvasok vagy horgolok). Aztán fekszünk mi is.
2015. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Este fél 10-kor ér haza, addigra alszik a három gyerek.

Vacsorázik, én is ott vagyok vele, közben és vacsora után beszélgetünk legalább fél órát. Utána én elmegyek lefürödni, ő pedig lemegy a dolgozószobába, átnézi a postát, rendezi a pénzügyeket, számlákat, utalásokat, ilyesmit. Megnézi neten a híreket, leveleit, és néha néz még valami katonás akciósorozatot.

Ha elkészültem, lemegyek én is a dolgozóba, együtt Bibliát olvasunk és imádkozunk.

Éjfél körül fekszünk.


A gyerekeket reggel látja, a nagyokat ő hozza-viszi oviba, utána megy vissza dolgozni, szóval kicsit azért tudnak találkozni.


Ha az éjszaka első felében felkel valamelyik gyerek, ő megy visszaaltatni, pisiltetni, hajnaltájt én csinálom ugyanezt. Nem beszéltük meg, ilyen a bioritmusunk, én éjfél után, ő hajnalban alszik mélyebben.

2015. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Nalunk 8 korul er haza, akkor kicsit babazik, kb fel orat, addig en fozok. Aztan eszunk gyorsan, hogy 9 kor tudjak furdetni. Aztan szopi, altatas 10:30 kor vegzek ezekkel. O addig a gepenel vanl en furdok, o tovabbra is a gepenel van. Fekszek ejfel korul, o meg utanam.

Nem toltunk egyutt idot.

2015. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak egy pici babánk van. A férjem 2 és 6 között szokott hazajönni, nagyon kora hajnaltól dolgozik, és változó, hogy mikor ér haza. Eszik valamit, majd leviszi a kutyákat, vagy együtt megyünk sétálni. Utána ő van a gyerekkel, amíg megcsinálom, amit kell. Én fürdetek, ő öltöztet, én altatok, addig ő megint leviszi a kutyákat. Utána általában ő is lefekszik, mert három körül kell kelnie. Előtte kicsit netezik, és kb. ennyi.

Még soha nem panaszkodott, bár tény, hogy igyekszem odafigyelni, hogy ne terheljem túl.

De én is úgy vagyok vele, ahogy már egy korábbi hozzászóló is írta, hogy ez a nehéz időszak olyan hamar el fog múlni, hogy észre sem vesszük, és inkább igyekszünk kiélvezni minden percét, pihenni lesz időnk pár év múlva épp elég.

2015. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ameddig a gyerekek le nem feküdtek, addig azt csinálja, amit kérek tőle. Ha nem kérek semmit, akkor ül a gépe előtt, bütyköl valamit vagy az éppen rámászó gyerekkel foglalkozik valahogy. A fürdetés fixen az ő feladata, egyébként pihenhet bármikor, ha nem szólok neki, hogy ezt vagy azt tegyen meg. Van olyan nap, hogy ő is csak akkor pihen, ha mindenki lefeküdt már, de nem panaszkodik.
2015. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!