Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit lehet tenni, ha az iskoláb...

Mit lehet tenni, ha az iskolában ellopják a gyerek életmentő gyógyszerét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van 2 lányom, 10 és 9 évesek. Súlyosan allergiásak, a gyógyszereik egy kis táskában mindig a táskájukban kell legyen, sokszor kellett már. Életmentő gyógyszer számukra. Eddig is tűnt el sok dolog, csoki, chips, nasi, pár száz forint, de ma egyszerre tűnt el mindkettejük gyógyszere, a gyógyszer tárolására szolgáló rózsaszín kistáskával együtt. Szóltam már sokszor a suliban a lopások miatt, de semmi sem történt. De ez felháborító. Ráadásul nem is tudom pótolni, mert csak egy van itthon, ( üveg és injekció, szóval nem tudom szétosztani) így csak az egyikük táskájába kerülhet bele. De mi van, ha pont a másiknak kell? Vagy ha ez is eltűnik, akkor itthon lehet gond?! Felíratni csak holnap tudom, kiváltani csak másnap, mert a környéken nincs gyógyszertár, és ha holnap elmegyek kiváltani, nem érek vissza a gyerekekért a suliba ( déltől lesz doki holnap, ezért tartana sokáig). Holnap bemegyek a suliba, de mit csináljak? Mert ha csak szólok, kevés. Mit mondjak, hogyan tudnék rájuk hatni? Vagy tegyek feljelentést a rendőrségen?

Kérlek adjatok tanácsot! Helyesen akarok cselekedni. Köszönöm.


2016. okt. 24. 16:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a suliba, és nyomatékosítsd, hogy ha nem tesznek semmit, feljelentést teszel, de az ISKOLA ellen, hiszen tudják hogy mire kell a gyógyszer, és ezzel veszélyeztetik a gyerekeid életét.
2016. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Vilcsianyuja ***** válasza:
94%

Feljelentést tennék, igen. Nézném a hirdetési oldalakat, hátha felbbukannak rajtuk a lopott gyógyszerek. És megpróbálnék az orvosi ügyeleten receptet felíratni, nonstop vagy ügyeletes patikában pedig kiváltani.

Én is el lennék keseredve a helyedben, hihetetlen, hogy iskolás gyerekek nem fogják fel, hogy a társuk életével játszanak.

2016. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A tanarnenijuknek add oda szerintem azt az egy injekciot, aki veluk van egesz nap. Es beszelj vele a lopasokrol, es hogy ez milyen komoly dolog.
2016. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ilyen esetekben nevelő/oktatási intézményeknél előírás, hogy megfelelően zárható, de felnőtt által gyorsan hozzáférhető helyen kötelesek tárolni gyógyszereket.

Másrészt valóban az igazgatóval beszélnék erről, az orvosi papírokat is vinném. Ha nem tűnik együttműködőnek, akkor feljelentést tennék veszélyeztetés miatt.


Ugyanis az iskolában az iskola feladata a gyerekek testi épségének, stb védelme. Ugyanúgy, ahogy otthon a szülőnek. Ezért jogilag kiskorú veszélyeztetése jogcímen feljelentés tehető. Akár lopás miatt is, bár ott az érték számít, lehet, hogy azzal kevésbé foglalkoznának.


Gondolom epipenről van szó - az orvosnak mondd el, hogy mi a helyzet és tankoljatok fel több darabot a biztonság kedvéért. Egyébként az osztályfőnököt is meg lehetne kérni, hogy ő tároljon egyet belőle, mert egészségügyi vészhelyzet esetén kötelesek a tanárok segítséget nyújtani. Ha mindig ugyanabban a teremben vannak, akkor az adott terem tanári asztalának zárható fiókjába kell tenni és minden érintett tanárt tájékoztatni róla.

2016. okt. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nagy balhét csapnék a helyedben.

Ha egy csoki vagy cukorka eltűnik még nem akkora gond de egy idő után akkor is szólnék de ez?

Kisfiamnak asztma pipáját fújogatta ki egy osztálytársa. Igazgatóig kellett mennem mire csináltak valamit.

Ne hagyd annyiban!

2016. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
22%
Igazgatóval beszélj. Feljelentéssel semmit nem érsz mivel az iskola házirendjébe benne van, hogy nem vállal felelösséget eltünt tárgyakért. Vidd el a suliból a gyereket ha tudod. Írásban küldj be panaszt az igazgatónak mert annak lesz nyoma szóban pedig nem.
2016. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Tegyél feljelentést! Vényköteles gyógyszerről van szó, ki tudja mi lesz vele.


A gyerekeket a helyedben addig otthon fognám, és kérnék nekik igazolást, amíg nincs meg a gyógyszerük.

Aztán pedig beszélj a tanárral és az igazgatóval, hogy milyen megoldást tudnak ajánlani, hogy ez ne forduljon elő többet.


Sajnos a lopásokkal nem tudnak mit kezdeni, és azt kell mondjam, hogy minden iskolában előfordul, csak a mértéke nem ugyanaz.

2016. okt. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
16%

A kilenc és 10 éves gyereknél nem igazán kellene hogy ilyen gyógyszer legyen, ezt nem a tanárnak kellene odaadni?


Sajnos a lopások régen is voltak, én emlékszem általános iskolában tehát 30 évvel ezelőtt ellopták a szekrényből az egyik pénztárcámat, azóta is sajnálom.


Mindenképp beszélj a tanárral, gyógyszert pedig az ügyeleten tudsz íratni és az ügyeletes gyógyszertárba tudod kiváltani.

2016. okt. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17%
ha arra van idő életveszélyben, hogy egyik gyerek a másiknak elvigye, akkor arra is van, hogy a tanáriba vagy az orvosiba fussanak a gyerekkel...
2016. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Itt a tanárok nem tárolják, a gyerekeknél kell lennie. Már telefonon beszéltem az igazgatóval, holnap értekezünk. A tanári asztal pedig nem zárható. Remélem együttműködőek lesznek, de semmiképp nem hagyom magam.
2016. okt. 24. 18:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!