Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért van manapság ennyi...

Miért van manapság ennyi rossz tanuló, bukott gyerek?

Figyelt kérdés
Az én lányom most 9- osztályos egy gyenge gimnáziumban és annak ellenére,hogy gyenge a gimi mégis 7 -tanuló bukik az osztályból félévkor .
2017. jan. 15. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert a mi időnkben még általánosban is buktak, most meg komplett osztálynévsorokat olvasnak fel kitűnőnek. Aztán kiderül a középiskolában, hogy ja, hát mégse olyan kitűnő.
2017. jan. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Régebben a gyenge tanulókat szakmunkásiskolákba küldték, most meg szinte mindenki gimnáziumba megy.

Emellett ma a gyereke figyelmét sok minden egyéb, pl. közösségi média, számítógépes játékok, TV elvonja, kevesebb időt fordítanak a tanulásra.

2017. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Meg annyira szerintem az oktatasi rendszer sem jo.
2017. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Sokszor sajnos nem is foglalkoznak a gyerekekkel a szülők. Pici koruktól kezdve le vannak parkoltatva egész napra az oviba, később az iskolába, aztán nő szerencsétlen, mint a gaz. Érthető, hiszen apa-anya dolgozik, hát mit csináljon? Este már nincs kedve sem nekik, sem a gyereknek bármi hasznosat csinálni.


Anno velem és a testvéremmel anyám, nagymamám és dédnagyanyám rengeteget foglalkozott, anya sokáig tanult is velünk, ezentúl játszott, mesét olvasott, vitt minket ide-oda... Esélyünk sem volt elkallódni.

2017. jan. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Mert manapság a gyerekeknek az arcuk nagyon nagy, .er nekik jogaik vannak, viszont a kötelezettségeiket már elfelejtették. És ezzel nem tehet senki semmit. Nem lehet fegyelmezni, se a szülőnek, se a tanárnak, mert még őket jelentik fel gyermekbántalmazásért stb!!!!


És nem arra gondolok h verni kell a gyereket!!! De már csúnyán nézni se szabad rájuk. Még ők lassan bármit megtehetnek minden következmény nélkül.

2017. jan. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Mert a szülők nem tudnak nevelni és megelégszenek a gyerek közepes teljesítményével.
2017. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Én ismerek 2 tinit.

Bár most mentek egyetemre a gimnaziumban igen jó tanuló volt az egyik a masik mindig a reál tárgyakból gyengelkedett. A masik jó tanuló szorgalma miatt volt jó. Nem buktak semmiből ugyan. Korrepetitót is kaptak ha kertek mégis az egyik gyenge maradt a reálból.

Mit ad isten bekerültek az egyetemre és aki eddig gyengélkedett jött fel mint a talajviz aki meg kiskorától kezdve szorgalmas volt már az 1 félév után ott akarja hagyni mert nem akar küzdeni.

Szóval most hogy rossz tanulók nem biztos hogy hülyék is.

Én alsótagozatos sőt egész általánosban es középsuliban is gyenge tanuló voltam szintén realból. Mikor bekerültem a szakmára ami tömény matek volt és reál majdnem mindből kitünő voltam úgy hogy közben jogsit raktam.

Érdekes.

az a baj hogy az álatlánosban is meg a középsuliban/gimbáziumban is futószalagon kezelnek mindenkit. Na meg ugye azok a dolgok amiket sosen fogsz használni sulykolják beléd lásd cosinusz es társai....

már általánsban sem figyelnek eléggé a gyerekre megtanuljon helyesen irni és számolni igy később a gyerek lehet ezzel kompenzál hogy letojja mert őt is letojták.

Tény vannak igazán tuskó mai fiatalok akik köszönni is képtelenek de az már viszont nevelesi hiba...... az alapvető dolgokat otthonról kéne hozzuk amiket itt irnak hogy tisztelet és hasonlók.

A tanárokat meg majdnem minden évben a bérük erdekli es sztrájk hegyeket csinálnak. Nem tudnak normálisan magyarázni nem tudják felkelteni a figyelmét a gyereknek.

Persze aláirom van szintén tuskó gyerek akit sehogy se lehet ez megint otthonról hozott dolog.....

abszolút xarnak látom az iskolarendszert és ahogyan tanitanak meg egyre többet és többet tömködnek bele au apró fejekbe....

2017. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

kitünő voltam úgy hogy közben jogsit raktam.


na ne röhögtess, mégis miért extra, hogy jogsi mellett tanultál?

2017. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fordítva van. Egyik nagypapám 5 elemit végzett el, a felesége is hasonlót, de pl. a műveleti sorrendet sem ismerte. Másik mamám (ő fiatalabb) azért nem tudott tanulni, mert 12 éves kora óta iskola mellett dolgozott.

Én nagyon gyenge általánosba jártam, nem lehetett órát tartani olyan rosszak voltak egyesek, és bár tényleg okos voltam, sokszor megkaptam a felfele kerekítést, mert a többiek között én voltam a legjobb. Aztán gimiben meg pofára estem, mert ott meg csak a középmezőnyben voltam.

2017. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%
Családon belüli példa: öcsém nem fogad szót, anyuék nemhogy megfegyelmeznék még majdhogynem ki is nyalják a seggét egy jó szóért. Folyton bukik a suliban, évközben. Egész nap gépezik ki se jön a szobából. Egyébként jó gyerek imádom, de rohadtul kihasználja anyuékat. Ja én anno 3 as osztályzatért verést kaptam meg tiltást ... nem is mertem soha úgy beszélni a szüleimmel ahogy öcsém. Szóval a probléma oka a fegyelmezés hiánya, a mai gyereknek túl sok joga van de semmi kötelessége!
2017. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!